BOĞA ÇOCUKLARIYLA İLETİŞİM

Yayın tarihi: 13.07.2006
BOĞA ÇOCUKLARIYLA İLETİŞİM
BOĞA ÇOCUKLARIYLA İLETİŞİM

 

BOĞA ÇOCUKLARI KENDİLERİNİ, GELENEKSEL BİR AİLE ATMOSFERİ İÇİNDE ÇOK RAHAT HİSSEDERLER.

 

AİLE HAYATI

 

Boğa çocukları, ailelerini, hayatlarında yer alan ciddî bir kurum olarak görürler. İnatçı tutumları ile uzlaşmayı öğrendikleri takdirde, aile içi anlaşmazlıklar en aza indirgenebilir.  Boğalar, sevdikleri aile bireyleri ile birlikte olmaktan büyük huzur duyarlar.

 

Boğa çocukları için para kavramı çabuk gelişir. Verilen harçlığı disiplinli bir şekilde harcamayı daha okula başlamadan kavrayabilir. Paranın kumbarada artması onu rahatlatır ve heyecanlandırır. Biriktirdiği paranın, istediği pahalı oyuncağa kavuşmanın en emin yolu olduğunu bilir. Boğa çocuklarını pahalı ve etkileyici hediyelerle mutlu etmek kolaydır.

 

Büyüyen genç Boğa, yaratıcı ve eğlenceli kimliğini çevresine de yansıtır. Esprileri  beklenmedik bir anda ve doğru bir yorum eşliğinde gelir.

 

Boğa insanları akrabalarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Kız kardeş veya erkek kardeşlerle arası iyidir ama çoğu zaman katı bir tutum sergilerler. Bu durum zaman zaman sorunlar çıkartıp iletişim kopukluklarına yol açabilir; aslında söylemek istediğini bir türlü söylemediği için tatsızlıklar olur. Ailenin büyükleriyle de cana yakın tavırlarıyla iyi bir iletişim kurar. Aile kurumunun onun hayatındaki yeri yadsınamayacak kadar önemlidir.

 

Boğalar büyüdüklerinde aileleri ile birlikte olmaktan daha fazla mutluluk duymaya başlar.  Şefkat ve saygı çerçevesinde başarılı ilişkiler kurarlar. Akrabalık ilişkileri daha gelişir ve gençlikteki kırgınlıklarından ve katılıklarından vazgeçebilirler. Onların katılıklarını törpüleyecek tek unsur sadece zaman ve hayat tecrübeleridir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler