BOĞA KADINI

Yayın tarihi: 13.07.2006
BOĞA KADINI
BOĞA KADINI

 

 

BOĞA BURCU KADINI, İNSAN İLİŞKİLERİNDE ÇOK BAŞARILIDIR. HERKESLE KOLAYCA İLETİŞİM KURABİLİR.

 

Gerçek Olan Güzeldir, Güzel olan Gerçektir.

 

Boğa kadınları, kendine güvenli ve inatçıdırlar. Bu nedenle onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek çok zordur. Bundan hiç hoşlanmazlar. Ama insanların hayatlarına ve kararlarına karışmaya bayılırlar.Herkesi olduğu gibi kabul edemeyen Boğa kadınları, genelde, kusur arayan kibirli kişiler olabilirler.

 

“Gerçek olan güzeldir, güzel olan gerçektir” dizeleri, Boğa kadınının hayata bakışının bir özetidir. Adeta her türlü güzellik, zarafet ve aşk, Boğa kadını için yaratılmıştır.

Kendileri, çevreleri, işleri, evleri ve kısaca sahip oldukları her şey güzel olmalıdır. Bu yüzden dokundukları her şeyi güzelleştirmek için çaba sarfederler. Başarılı da olurlar,

dokundukları yerler birdenbire değişime uğrar ve güzelleşir.

 

Boğa burcu kadınları doğaya düşkündürler. Evlerinde çiçek ve hayvan beslemeyi severler. Şehirden uzak, doğayla başbaşa, bahçeli bir evde, huzurlu bir yaşam  sürmeyi tercih ederler.

 

Boğa burcunda doğan kadın, kelimenin tam anlamıyla gerçek bir dişidir. Kendi arzularını ve hırslarını gerçekleştirebilmek için her şeyi yapar. Onlar aşk için yaratılmışlardır, bir erkeği sevdikleri zaman gerekiyorsa tüm isteklerinden vazgeçmeyi seçebilirler. Ne yaptığını bilirler, dengeli bir tutum sergilerler. Genelde aşk hayatında mantığa yer verirler. Boğa burcu kadınları için sevdikleri, istedikleri erkeği elde etmek pek zor değildir. Sevdiği zaman, ilişkisinin sonsuza dek sürmesini ister ve bunun gerçekleşmesi için maddî-manevî elinden geleni yapar. Eşine her şeyiyle bağlanır ve ona sadık kalır. Eğer hayatının erkeğini bulduğuna inanırsa, içinde bulunduğu şartlar ne kadar kötü olursa olsun o, mutluluk içinde yaşar. Genelde evcil bir mizaca sahiptir. Ev kadını ve anne olmak onu mutlu edebilir. Eşi onu aldatırsa çok acı çeker, yıkılır, üzülür ama mantığı ağır basarak yeni bir ilişki kurmanın zorluğu altında ayrılmaya pek yanaşmaz. Kendini güven içinde hissetmek uğruna buna katlanacaktır.

 

Aslında kendilerine fazla güvenen bu gururlu kadınlar, etraflarının hissedemediği hassas bir dünyada yaşarlar. Duygu yüküyle doludur. Çok çabuk kırılabillirler. Duygusallığını yansıtmayı güçsüzlük belirtisi olarak gördüklerinden, bunu yansıtmak istemezler. Bir olayı, sözcüğü yıllarca unutmayıp, günü geldiğinde vurucu bir şekilde,

sert kelimelerle söyleyebilecek kadar da kinci kişilerdir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler