GEZEGENLER BOĞA BURCUNDA

Yayın tarihi: 13.07.2006
GEZEGENLER BOĞA BURCUNDA
GEZEGENLER BOĞA BURCUNDA

 

AY, BOĞA BURCUNDA YÜKSELİR. AY İÇİN BU KONUM ÇOK UYGUNDUR. HARİTADA ETKİLERİNİ KUVVETLİ BİR ŞEKİLDE AÇIĞA ÇIKARABİLİR.

 

AY BOĞA BURCUNDA

 

Rahat bir hayatın habercisidir. Fiziksel ve duygusal çevreleri için çok koruyucu ve sahiplenici olurlar. Aile bağlarına çok önem verirler. Anılarını ve eski dostlarını asla unutmazlar. Eğer güvenlikleri tehlike altındaysa, kendilerini savunmak için ellerinden geleni yaparlar. Kazançları ve ailelerinin mutluluğu için çok fazla endişe ediyor gibi görünmeseler de, kendilerini etkileyecek bir durum ortaya çıktığında çok çabuk harekete geçerler. Problemlerini çözmek konusunda tutucudurlar. Risk almayı sevmediklerinden, bir işe girişmeden önce çok hesap yaparlar. Kazandıkları parayı

iyi kullanırlar. Alım-satım işlerinde çok şanslıdırlar. Bahçe işleri, yemek sektörü, mağazacılık, kooperatifçilik, emlak işleri, bu kişiler için idealdir. Bu konumda doğan kadınların sesleri çok güzel olduğu için televizyon veya radyoda da başarılı olabilirler.

 

Pratik ve sağduyuludurlar. Sahiplenme duygusu ve inatçılıkları bazı problemlere  neden olabilir. Sert etkiler ve sabit burç etkileri yoğunsa, durum vahimleşebilir,

içine kapanık olabilirler. Başlarını ağrıtmamak için, kendilerine yapılan haksızlıkları

göz göre göre kabullenebilirler.

 

Güzel yemekten hoşlanır, yaşamın her anından zevk almaya çalışırlar. Gustoları gelişmiştir. Yemek ve içkiye düşkünlükleri oburluğa varabileceği için, kilo sorunları olabilir. Hazım zorluğu çekerler. Çok sevmelerine rağmen, baharatlı ve kalorili yiyeceklerden uzak durmaları yararlarına olacaktır.

 

Çabuk bağlandıkları için, erken yaşta yanlış evlilik yapanlarına çok rastlanır. Aile kökenlerine özen gösterirler. Evlenecekleri kişilerin iyi bir aileden gelmesini isterler. Eşlerinin tanınmış biri olmasını tercih ederler. Onların anneleri ile ilişkileri soğuk olabilir. Bağları güçlü olsa bile araya bir mesafe koyarlar.

 

MERKÜR BOĞA BURCUNDA

 

Merkür Boğa burcundayken doğan kişilerin, bulundukları devreye damgalarını vurmaları olasıdır. Büyük karışıklıklar onlar için büyük fırsatlar yaratabilir. İyi yönetici olurlar fakat güçlerini, ileriye yönelik reformlar yerine, baskı ile insanları bir arada tutmak için kullanabilirler. Çevresindekileri kendilerine bağlamayı çok iyi bilirler. Pek esnek değildirler. Hatta inat ve sabit fikirlilik, tipik özellikleridir. Sağduyulu ve yapıcı bir biçimde plan yapma becerisine sahiptirler. İstikrarlı ve dikkatli olduklarından zor karar verirler, fakat bir kez karar verdikten sonra da asla vazgeçmezler.

 

Sosyal ilişkilerinde oldukça başarılı ve arkadaş canlısı tiplerdir. Sır tutmayı bildiklerinde etrafları dolu olur. Merkür ters etkiler alıyorsa, tutku ve istekleri, onları saplantılara sürükleyebilir. Hayatı sadece para ve statü olarak değerlendirebilirler. İdeallerindeki servet ve saygınlık bir tutkuya dönüşecektir.

 

Boğa’nın açıkgözlülüğü ile Merkür’ün zekâsının bir araya geldiği bu konum, onların para kazanma yeteneklerinin yüksek olduğunu belirtir. Başarıyı şansa bırakmazlar, riskli işleri tercih etmezler. Kendisinin ve başkasının parasını iyi değerlendirebildikleri için, parayı bir saygı vesilesi olarak gören kişiler tarafından takdir görürler.

 

 

VENÜS BOĞA BURCUNDA YÖNETİCİDİR. DOĞUM HARİTASINDA VENÜS’Ü BOĞA BURCUNDA OLANLAR ROMANTİK, ŞEFKATLİ, ANCAK PASİF AŞIKLARDIR. BOĞALARA ÖZGÜ SAHİPLENME DUYGULARI ONLARA SORUNLAR YARATABİLİR.

 

VENÜS BOĞA BURCUNDA

 

Fazla çaba göstermeden para kazanma hevesindedirler. Lüks ortamlar,

şatafatlı salonlar, güzel eğlence yerleri ve nezih mekânlar içinde olmaktan

çok mutlu olurlar. Güzellik kavramına çok değer verirler.

 

Müzisyen Eric Clapton’un Venüs’ünün Boğa’da olması, şarkılarındaki akıcı ritmi

anlatabilir. Venüs, Boğa’da çok güzel bir vücut şeklini anlatır. İnsanda hayranlık bırakacak bir fiziksel görüntüleri vardır. Venüs’ün bulunduğu eve göre, Plüton ve Uranüs de devreye girerse fiziksel güzellikten kazanılacak ün, şöhret ve parayı da ifade edebilir.

 

Yaşadıkları ortamı veişyerlerini çiçek bahçesine dönüştürüp, nefis kokular içine büründürürler. Zor bir yaşam standartları olsa bile paralarını güzel eşyalara ve

süslere harcayabilirler.

 

Doğal çekicilikleri, ihtiraslı enerjileri ve melodik sesleri ile karşı cinsi kolaylıkla

cezbedebilirler.

 

MARS BOĞA BURCUNDA

 

Mars Boğa burcunda zararlıdır. Bu insanlar ilgilendikleri aktivitelerde azimle çalışırlar. Aşırı seks dürtüsü ve sahip çıkma duygusunu çok kuvvetli ifade edebilir. Enerji seviyeleri yüksektir ve kontrollü bir şekilde kullanırlar.

 

Mars’ın yansıttığı asabiyet, Boğa’da dengelenmeye başlar. Biraz agresif olan bu kişilerde huzursuzluk artarsa, etrafındakileri yüksek sesle azarlayabilirler. Bu yüzden çoğu zaman duygusal ve profesyonel ilişkileri zedelenebilir. Basit problemlerini bile inatçılıklarından dolayı sorunlu bir şekle dönüştürebilen tiplerdir.

 

İş yaşamlarında para kazanmak için çok fazla enerji harcarlar. Enerjilerini kuvvet gerektiren sporlar, dans ve atletik karşılaşmalara yönlendirebilirlerse daha verimli olabilirler. Ayrıca boğaz enfeksiyonlarına karşı çok hassas olurlar.

 

SATÜRN’Ü BOĞA BURCUNDA OLAN KİŞİLER, HIRSLARI VE AZİMLERİ SAYESİNDE MESLEKLERİNİN ZİRVESİNE YÜKSELEBİLİRLER.

 

Jüpiter Boğa burcunda olan kişinin başarılı olma isteği desteklenirse, maddî başarı kısa sürede gelebilir. Para kazanma her zaman birinci itici güç olur. Akıllı ve iyi yatırım yaparlar. Onların mükemmel zamanlama yetenekleri vardır. Pazarın hareketlerini önceden tahmin edebilirler.

 

Lezzetli yemeklerden hoşlanırlar, damak zevkleri gelişmiştir. Stresli ve moralleri bozuk olduğu dönemlerde çok yemek yerler. Bu da problem yaratabilir. Her şeyi abartmaya yatkın Jüpiter, Boğa’dayken, kilo almaya müsait bir bünyeyi haber verecektir.

 

Bu kişiler, güler yüzlü ve mükemmel bir ev sahibidirler. Samimiyetlerinden dolayı sevilirler. Hayatın zorluklarını, şaka kabiliyetleri sayesinde hafifletebilirler. Cömert sayılan bu kişiler, başkalarını eğlendirmekten çok büyük zevk alırlar. Kriz dönemlerinde kendilerine olan yüksek güvenleri ve sağduyu kabiliyetleri, zorluklara

kolayca göğüs germelerini sağlar.

 

SATÜRN BOĞA BURCUNDA

 

Satürn Boğa burcunda kişinin sabır sınavını ölçer. Bu yerleşimde yer olan insanlar çok çalışırlar. Hayatları boyunca ihtiyatlı ve katı bir yol izledikleri görülür. Onların hayranlık bırakan sabırları bazen orijinalliğini tüketiyor gibi görünür. Genelde nedenini bilmedikleri, kendilerini frenleyen bir harcama anlayışları vardır. Kendilerine koydukları baskıyı, bir anda gevşetipmüsrif harcamalar yapabilirler. İşte o zaman kendilerini suçlu hissederler.

 

Diğer insanlara karşı nazik ve açık olmalarına rağmen, kişisel ilişkilerinde ve duygularını açarlarken, çekingen tutumlara bürünürler. İhtiyat ve sabırları, kararsızlık ve tereddüt eğilimi gösterebilir. Ruhları çalkantılıdır. Onlar çocuklarına karşı bazen hoşgörülü, bazen de çok katı tutumlara girip dengesizleşebilirler. Birbirleri ile çakışan

bu özelliklerin uzlaşıp uzlaşmayacağını anlamak için, doğum haritası detaylı incelenmelidir. İçe dönük yapıyı dengeleyecek, başka zorlayıcı etkiler alıyorlarsa

kişinin karakteri serttir.

 

URANÜS’ÜN SERT AÇILARINDA BOŞANMALAR,  AŞK PROBLEMLERİ, KISKANÇLIKLAR GÖRÜLEBİLİR. EN SON 1935-1942 ARASINDA BOĞA’DAN GEÇEN URANÜS, BİR SONRAKİ GEÇİŞİNE 2018’DE BAŞLAYACAK.

 

URANÜS BOĞA BURCUNDA

 

Uranüs Boğa burcunda düşer. Bu konumda doğan insanların en temel özelliği, finans ve ekonomi konularında parlak düşünceler üretebilmeleridir.

 

Maddî kaynaklara aşırı bağımlı olurlarsa, kendilerini bir köşeye kıstırabilirler. Paraya karşı tuhaf ve çelişkili bir tavırları vardır. Gece eğlenceleri için aşırı para harcayan, bir sonraki gün ise basit alışverişlerde aşırı ekonomik davranan kişilerdir. Özellikle müzik dalında artistik kabiliyetleri, kreatif yönleri gelişmiştir.

 

 

 

Oldukça inatçıdırlar. Haritada başka sabit burç etkileri ön plandaysa, bu özellik iyice belirginleşir. Onlar esnek olamazlar. Kararlarından geri dönmeleri çok zor olur. O kadar ki, sosyal tavırların veya modanın yıllar içinde değişmesi bile, kararlarını ve stillerini gözden geçirmelerini sağlayamaz.

 

Neptün’ün çözücü etkisinden dolayı, parayı temsil eden Boğa burcunda olduğu dönemde, ekonomik krizler yaşanmıştır.

 

NEPTÜN BOĞA BURCUNDA

 

Neptün Boğa burcunda en son 1874-1888 arasında bulunmuştu. Bu devrede dünyaya bilim konusunda yenilikler gelmiştir. Edison’un ampulü keşfetmesi, bisikletin, ilk otomobillerin ve telefonun bulunması bu devreye rastlar.

 

Bu konumda doğan kişilerin müzik ve sanata değer veren yetenekli kişiler oldukları söylenebilir. Sert açılarda ise para konularında kendini aldatan, elindeki parayı

dengeleyemeyen bir yapıyı yansıtabilir. Bir sonraki Neptün’ün Boğa’daki transiti*

2038-2052 yılları arasında gerçekleşecek.

 

ŞİRON BOĞA BURCUNDAN GEÇERKEN DOĞAN KİŞİLERİN MADDÎ KONULARDA DENGESİZLİKLER YAŞAMASI OLASIDIR.

 

PLÜTON BOĞA BURCUNDA

 

Geçmişte Plüton’u Boğa burcunda doğan kişiler, şu an yaşamamaktalar. Teorik olarak Plüton ve Boğa prensipleri birleştirilirse, Plüton’un Boğa’da zararlı olduğu ve kişilerin radikalliğini çok etkin gösterip, sahiplenme güdüsünü çoğaltacak etkiler altına gireceklerini söyleyebiliriz. Savunma mekanizmaları çok gelişmiştir. Kendilerini güvenceye almak uğruna silah taşıyabilirler. Plüton, Boğa burcunda zararlıdır. Plüton Boğa’daki en yakın geçişini 2095-2129 yılları arasında gerçekleştirecek.

 

Aşk ilişkilerinde bağımlıdırlar. Diğer açılar da sert ise temel içgüdülerin kontrolsüz kalma tehlikesi vardır.

 

ŞİRON BOĞA BURCUNDA

 

Maddeye tutkuları her zaman ön plandadır. Şiron Boğa burcundayken, güvenlikte olma içgüdüsü yoğunlaşır. Aşırı yoksulluk içinde geçen bir hayat, sahip olunan şirketin batması veya gelirdeki anlamsız, kontrol dışı düzensizlikler görülebilir.

 

Para konularında talihsizlikler ortaya çıkabilir. Yatırım yaptıkları bir dönemde, kriz veya paranın develüe olması görülebilir. Şanssız oldukları için bu günleri seçerek büyük zararlara uğrayabilirler.

 

 

 

KUZEY DÜĞÜM BOĞA BURCUNDA

 

Kuzey düğüm Boğa burcundayken güney düğüm Akrep’tedir. Bu konum kuzey ve güney düğüm için Zodyak’ta pek tercih edilmeyen yerleşimlerden biridir. Bu kişiler seks yaşamlarında ve maddî konularda belirgin zorluklar yaşarlar. Ayrıca onlar yeterince paraları olsa bile, mutluluğu yakalamayı başaramayabilirler. Para ve seks konularında, başkalarına aşırı bağımlılıklarını terk etmeleri gerekir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler