KiM BU BOĞALAR

Yayın tarihi: 13.07.2006
KiM BU BOĞALAR
KiM BU BOĞALAR?

 

İLİŞKİLERİNİZDE SADIK MISINIZ?

YAŞAMA SEVGİNİZ DAİMA SÜRÜYOR MU?

YARATICI KİMLİĞİNİZ ÖN PLANDA MI?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR BOĞA’SINIZ?

 

Zorlukların İnsanları

 

Sakin ve huzurlu yapıları, hayatlarını ahenkli bir şekilde geçirmelerini sağlar. Tartışmalar ve

huzursuzluklardan uzak kalmayı tercih ederler. Zorluklara dayanma güçleri diğer insanlara göre çok daha yüksektir. Hayatları boyunca başlarına gelen türlü acılar, dertler ve zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederler ve ayakta kalmayı başarırlar. Arkadaşlık ve dostluk onlar için çok önemlidir. İyi huylu, sabırlı ve küçük şeylerden mutlu olan Boğalar, hayata güzellik katar, mutluluk verirler. Yaratıcı, uyumlu, kaliteli ve güzel olan her şeyden hoşlanır ve bunları elde etmenin yollarını bulmakta pek zorluk çekmezler.

 

Boğalar, çocuksu bir neşe içinde yaşayan, derin düşünmeyi gerektiren ince esprilerden  hoşlanmayan kişilerdir. Tıpkı küçük bir çocuk gibi, kolaylıkla anlayabilecekleri oyunlardan ve filmlerden zevk alan kişiler olarak tanınırlar.

 

Mutlu olabilmeleri için, beraber yaşadıkları kişiler kadar, içinde yaşadıkları yer de önemlidir. Ailenin ve evinin rahatsızlığı onu da rahatsız eder. Etrafında huzur kaçıran ne varsa hepsiyle savaşır. Zorba bir savaşçı değildir ama Zodyak’ın en savaşçı burcundan daha mücadelecidir.

Evinin etrafını öyle surlar ve kalelerle donatır ki, buradan içeri rahatını bozacak hiçbir şey giremez.

 

Gereksiz şeyleri biriktirmemekle birlikte koleksiyon merakı dikkat çekicidir. Bir Oğlak ya da

Yengeç gibi geçmişe olan bağlılığından değil, yatırım maksadıyla koleksiyon yaparlar.

Genellikle eski para veya resim koleksiyonunu tercih eder. Bunları kolayca satabileceğini düşündüğü için kendisini daha güvenli ve geleceğini garanti altına aldığını hisseder.

 

En şık kıyafetlerini giyip lüks restoranlara gitmekten hoşlanırlar. Dostlarına karşı çok bonkördür. Son derece merhametli olan Boğa insanı, tanımadığı insanlara da yardım etmekten büyük zevk alır. Yardımsever yanlarına rağmen, egoları hayli yoğundur. Boğalar, maddî-manevî kıskanç insanlardır. Kıskançlık onları hırslandırır. Her zaman,çevrelerindeki insanların üst tabakadan önemli kişiler olmalarını isterler ve onları kimse ile paylaşmaya da yanaşmazlar. Fiziksel sevgiye gereksinim duyarlar. Sevdiklerini paylaşmak hoşlarına gitmez ve onları yitirdiği zaman da yıkılır. Paylaşmayı öğrenmeleri gerekir.

 

BOĞALAR, HAYATA PRATİK AÇIDAN BAKAN VE HAYALLER YERİNE, GERÇEKLER PEŞİNDE

KOŞAN KİŞİLERDİR.

 

 

Geleceğe güvenle bakmak isterler. Onlar, paranın gücünü kullanarak, güvenlikte olma duygularını tatmin edebilirler. Toprak grubundan oldukları için somut işler onları cezbeder. Maddeyle olan sıkı ilişkilerini, hayatı daha kolay hâle getirmeye yönelik yöntemler geliştirmek için kullanırlar. Boğalar’ın para kazanmaya yönelik özel bir yetenekleri vardır. Onlar kazanmayı ve harcamayı bilen tiplerdir. Parayı bir Aslan gibi gösteriş ve lüks için değil, rahat bir hayat sürebilmek için ister. Keyfine pek düşkün olan bir Boğa, bütün rahatını bozarak gece-gündüz çalışmayı hiç sevmez. Onlar hangi işle uğraşırlarsa uğraşsınlar mutlaka para kazanmayı başarır ve sonunda istedikleri rahatı sağlayacak düzeni de kurarlar. Hayalinde ise, tembel tembel koltuğunda oturup keyif yapabileceği günler vardır.Bazı durumlarda tutumlu olabilirler ama lükse ve kaliteye tutkunlukları yüzünden hiç düşünmeden para harcayabilen insanlardır. İsrafın doğru bir şey olmadığını savunan güçlü kuvvetli bir Boğa, kolaylıkla yapabileceği bir tamirat  için masraf yapmayı sevmez, sorunu kendi halletmek ister.

 

Boğa burcu insanının hayatında önemli ve özel bir yer teşkil eden başka bir şey de, yemek yemek ve hazırlamaktır. Şık ve zarif bir sofrada sunulan leziz yemekler başlarını döndürmeye yeter de artar bile. Yorgun bir günün ardından yenilen güzel bir yemek, ona eşlik eden şarap veya rakının, en iyi dinlenme şekli olduğunu düşünür.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş, her gün 1° ilerler. Her burç, yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler hâinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Yönetici gezegeni Venüs ile etrafınızı kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Toprak grubunda sıralamada Boğa’dan sonra gelen burç, Başak’ın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Toprak’ın üçüncü burcu Oğlak gibi davranıp, daha da inatçı bir Boğa’ya dönüşebilirsiniz!

 

 

  1. DEKANAT

 

(21 Nisan - 30 Nisan)

Tam bir Boğa. Venüs hâkimiyeti baskındır.Ne idealist ne de hayalperesttirler. Çok fazla, fakat yavaş çalışırlar. Eğlenmeyi, güzel vakit geçirmeyi severler. Rahatlarına çok düşkündürler.  Sanatçı yönleri kuvvetlidir. Kendileri sanatçı olmasa bile iyi birer izleyicidirler.

 

 

  1. DEKANAT

 

(1 Mayıs - 10 Mayıs)

Boğa özellikleri Başak’ın materyalist yönü ile birleşmeye başlar; Venüs kadar Merkür de hâkimiyetini egemenleştirir.Başak burcu etkilerinin yoğun görüldüğü bu kişiler, her Boğa gibi maddiyata çok önem verirler. Burçlarındaki diğer kişilerden daha dikkatli ve hesaplı hareket ederler. Materyalist yönleri fazla ağır basacağı için neredeyse gözleri iş yaşantısından başka bir şey görmez duruma gelir. Merkür iyi konumdaysa kişi kendini bilime adayabilir.

 

 

  1. DEKANAT

 

(11 Mayıs - 20 Mayıs)

Boğa özellikleri, Oğlak’ın inatçılığı ile daha da dayanılmaz boyutlara ulaşır. Satürn, Venüs’e fazla ciddiyet getirir. Bu bölümde doğan kişiler tutkulu, programlı, maddesel ve ruhsal güvenlikleri için daha çok savaşan kişilerdir. İyi bir yönetici ya da müdür olabilirler.

Çok inatçıdırlar. İdeallerine ulaşmak için ilerledikleri yolda ne gerekiyorsa yaparlar.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler