Gerçek bir oğlak mısınız

Yayın tarihi: 13.07.2006
GERÇEK BİR OĞLAK MISINIZ
GERÇEK BİR OĞLAK MISINIZ?

 

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİNİ NE KADAR TAŞIYORSUNUZ? GÜNEŞ DIŞINDA OĞLAK BURCUNA GİREN GEZEGENLER KENDİ ÖZELLİKLERİNİ NASIL YANSITACAKLAR?

 

Derin Bir Analiz

 

Doğum anında, Güneş dışındaki diğer gök cisimlerinin Oğlak burcundan geçmesi sizin Oğlak özelliklerini taşımanıza yardım eder. Bazen Oğlak olduğunuzu bildiğiniz halde Oğlak burcu özelliklerinin hiçbirini taşımıyor olabilirsiniz. Bu durumda diğer gök cisimlerinin haritaya nasıl dağıldıklarına bakmanız gerekiyor... Oğlak burcu olduğunuz halde, Güneş’in dışındaki gezegenler Oğlak’ta değilse *Oğlak özelliklerini az taşıyacaksınız. Başka bir burçtan olup (Güneş, Oğlak burcundan geçmiyorsa), Oğlak gibi tepkiler veriyorsanız, gezegenlerinizin Oğlak burcundan etkiler aldığını söyleyebiliriz.

 

DİKKAT!

 

* Doğum haritasında Güneş veya Jüpiter Oğlak ’ta / Satürn’ünüz 10. evde / Yükselen burcunuz Oğlak / bazı gezegenler Oğlak’ta yer alıyorsa; Oğlak burcunun özelliklerini yoğun bir şekilde taşıyabilirsiniz. Gezegenlerin doğum haritasındaki ev konumlarını, Yükselen burçlarla ilgili detaylı hesaplamaları Astroloji Atlası, EVLER ve PLACIDUS

EV TABLOLARI cildinde bulabilirsiniz.

 

Antony Hopkins*

 

Hopkins, hırslı, gerilimli ve değişken duygular...

 

Sıradışı gerilimin ve maceranın insan psikolojisi üzerindeki sınırsız yükselişini seyretmek isteyenler Hopkins’in filmlerini bilirler. Hopkins’in haritasında Oğlak’ta, Güneş dışında Venüs ve geri giden Merkür konumlanıyor. Merkür’ün geri gitmesi, yaşamında düşünsel ögelerin ön plana çıkmasını anlatır. O senaryolarında çok ince detaylar üzerinde çalışan bir aktör. Haritada 1. evdeki Mars ve 12. evdeki Jüpiter, bilinçaltı konulara ilgi duyan Hopkins’in, psikolojik kökenli filmlerinde insan ilişkilerini çok realist, içten bir tarzla oynayabilirliğini gösteriyorlar. Yükselen burcunun Kova olması, eksantrik ve karizmatik bakışlarını açıklayabilir. Kova’nın yöneticisi Uranüs, bir Toprak burcu olan Boğa’da ve Oğlak Güneş’ine uyumlu açılar alıyor. Bu da Hopkins’in yoğun Uranüs etkileri taşıdığının beliryecisi. Kuvvetli Uranüs etkileri ne zaman ne yapacağı bilinmez bir kişilik göstergesi. Hopkins, güçlü aristokrat Oğlak Güneş’iyle kendini seyircisine çok iyi prezante edebilir, ama özel yaşamında durum pek böyle değil. Duyguların göstergesi Ay, bir Ateş üyesi olan Yay’da ve Başak’taki Neptün’le kare açı alıyor. İç dünyasının karmaşası yüzünden, Toprak grubuna özgü kararlılığı yitirmesi çok kolay gözüküyor.

 

DETAYLI YORUMU NASIL YAPACAKSINIZ?

 

Her gezegenin bulunduğu burçtaki anlamını, üyesi olduğu gruplarda bulabileceksiniz. Koç, Aslan, Yay burçları “Ateş Burçları”; Boğa, Başak, Oğlak “Toprak Burçları”; İkizler, Terazi, Kova “Hava Burçları”; Balık, Yengeç, Akrep “Su Burçları” ciltlerinde bulunuyor. Gezegenlerin evlerdeki anlamları ise, “Evler ve Placidus Ev Tabloları” cildinde...

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler