Gezegenler oğlak burcunda

Yayın tarihi: 13.07.2006
GEZEGENLER OĞLAK BURCUNDA
GEZEGENLER OĞLAK BURCUNDA

 

AY OĞLAK BURCUNDA ZARARLIDIR. AY, BURADA YÖNETİCİ BURCU YENGEÇ’İN KARŞISINDA BULUNDUĞU İÇİN İSTENİLEN ETKİYİ YANSITAMAZ. BİRAZ SOĞUK GÖRÜNÜŞLÜ İNSANLARDIR. ÖNEMLİ BİR KİŞİ OLARAK ANILMAK İSTERLER

 

AY OĞLAK BURCUNDA

 

Utangaç yapıları ve reddedilme korkusu nedeniyle insanlardan uzak dururlar. Tutucudurlar, güvenmek ve dost kabul etmek onlara zor gelir. Sevdikleri insanların her zaman yanındadırlar. Çevrelerine biraz kayıtsız davranırlar. Özgüvenlerini biraz abartarak, kendilerini herkesten üstün görme ihtimalleri olabilir. Bu, biraz itici bir durumdur. Çok şikâyet ederler. Karamsardırlar ve hemen her durum karşısında ilk yanıtları -ki bu genelde son yanıtları da demektir- “hayır”dır. Özellikle Ay, Satürn’le sert etkileşim içindeyse, heyecan ve mücadelelerden kaçınabilirler. Bunun sonucu olarak kendini koruma duyguları çok gelişmiştir. Risk almak istemez, sonucunu önceden kestiremedikleri işlere girmezler. Yüksek amaçları, hedefleri vardır. Azim ve sabırları sayesinde istediklerini elde etmeleri çok zor olmaz. Üstelik bunu başkalarının yardımı olmaksızın yaparlar. Gururları, açık yüreklilikle sunulan yardımları kabul etmelerini güçleştirir. Amaçlarına ulaşmak için birkaç kişinin sırtına basarak sıçramaktan çekinmezler. Materyalist insanlardır, kendilerini iyi hissetmek için paraya ve statüye ihtiyaç duyarlar. Bu şekilde kendilerini başarılı hissederler. Bir kadının haritasında ise, beğenilmediği kaygısına düşebilir. Eşi, sosyalliğini desteklemeli, evde rahatını sağlamalıdır. Bir erkeğin haritasında ise, sosyal yaşantısına renk katacak bir kadını arayacağını işaret eder. Bu kişilerin anneleri eski geleneklere bağlı, tüm yaşamını çocuğuna adamış fedakâr bir yapı sergiler.

 

MERKÜR OĞLAK BURCUNDA

 

Merkür Oğlak burcundayken doğanlar, mükemmel bir akıl yürütme yeteneğine sahip, ciddî kişilerdir. Güçlü, sessiz, kararlı ve azimlidirler. Sözler onlar için bağlayıcı ve

son derece rasyoneldir. Yapıcı ve pratik insanlar olduklarından her durumda makul,

akla yatkın çözümler geliştirebilirler. Her hareketleri dikkatle planlanmıştır.

Düşünerek ve ihtiyatlı bir biçimde hareket ederler. Kötümser olabilirler. Ancak hırslıdırlar, kişisel hedeflerine kolaylıkla ulaşırlar. Bu konum, duygudan yoksunluğu da gösterir. Kişi o kadar disipline olmuştur ki, duygularını ve kalbinin sesini unutabilir. Gülme yetisini yitiren robot bir kişiliğe bürünebilir. Aslında uzun araştırmalar yapan, bir şeyler icat eden bilim adamları için faydalı bir Merkür yerleşimidir.

 

MARS’IN OĞLAK BURCUNDA OLDUĞU BİRLEŞİM, ÇOK FAZLA FİZİKSEL ENERJİ VE KUVVET SAĞLAR. MARS’IN BULUNDUĞU EN VERİMLİ  KONUMLARDAN BİRİDİR.

 

VENÜS OĞLAK BURCUNDA

 

Venüs Oğlak burcunda doğan bir kişi, kendini güvensiz hissedebilir. Para onlar için güven kaynağıdır. Tavırları biraz mesafelidir ama sevgileri gerçek, içten ve süreklidir. Evlilikleri mantık ağırlıktadır. Duygularını dile getirmekte güçlük çekerler. Aslında olduklarından daha soğuk görünürler. İşleri onlar için çok önemlidir. Daha iyi maddî koşullara ulaşmak, mesleğinde mevki sahibi olmak için, istemedikleri evlilikler yapabilirler. İlişkilerinde karşı taraftan fazla anlayış bekleyen bu kişiler, kendi hırsları uğruna eşlerini kullanabilirler. Venüs, haritada ağır etkiler aldıysa, evlendikleri veya birlikte oldukları kişiler arasında büyük yaş farkları görülebilir. Ya kendilerine baktıracakları paralı ve yaşlı, ya da görünüşleri ile etrafa hava atacakları genç, güzel eşler seçebilirler.

 

MARS OĞLAK BURCUNDA

 

Mars Oğlak burcunda yükselir. Kişisel hırsları,  bireysel amaçlarını yerine getirmek için onları teşvik eder. Onlar maratoncu, uzun mesafe yüzücüsü ve dağcılardır. Mars, Oğlak burcunda olduğu zaman sağlam bir gerçekçilik ortaya çıkar. Bu insanlar, çevrelerinde oluşan bir tehlikeyi kolayca uzaklaştırabilirler. Çok az hata yaparlar. İlk adımı atmadan önce iyice düşünürler. Bu insanların doğal bir hırsı vardır. Kazanmak için yoğun istekleri, iş hayatında ve sporda kendini gösterir. Başarı için motive edilmiş, güçten hoşlanan kişilerdir. Eğer bir dağın zirvesine ulaşmışlarsa, hiç kimse onları aşağıya indiremez. Onların hırsı, ailelerini ve sevdiklerini ihmale neden olabilir.

Bu nedenle kişisel ilişkileri çok çabuk bozulabilir. Eğer Mars, haritada olumsuz etki alıyorsa, güç isteği sınır tanımaz olabilir. Çok fazla çalışmaktan dolayı sağlık  problemleriyle karşılaşabilirler.

 

JÜPİTER’İN OLUMLU, DIŞA DÖNÜK YÖNÜ; OĞLAK BURCUNUN İÇE DÖNÜK, OLUMSUZ YANLARIYLA BİRLEŞMİŞTİR.

 

JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA

 

Jüpiter Oğlak burcunda düşer. Jüpiter gezegeni ile Oğlak burcu, astrolojik olarak çok farklı karakterdedirler. Bu bireyler, hırslı, kararlı, sorumlu, yetenekli ve çalışmaya çok heveslidirler. Onların hayata bakış açısı makul ve akla uygundur, zorlukları tüm gerçekliği ile kabul ederler. Oğlak, Jüpiter’in fazla iyimserliğini önler. Jüpiter’in cömertliği ve göz alıcılığı az görünür. Kişinin hayata bakış açısı biraz kötümser ve soğuk olabilir. Fakat onların neşeli, şakacı karakteri bir şekilde ortaya çıkar. Bu insanlar genellikle nazik ve ince düşüncelidirler. Haritada sert etkileşimli bir Jüpiter varsa, başkalarını dinlemeyecek kadar inatçı da olabilirler. Jüpiter Oğlak burcunda olduğu zaman, doğum haritasında Satürn’ün yerine de bakmak gerekebilir. Satürn, kişisel gezegenleri çok etkiliyorsa, Oğlak’ın etkisi Jüpiter’in etkisini gölgeleyecektir. O zaman, ölçülü, ciddî bir kişilik yapısı ortaya çıkar

 

NEPTÜN OĞLAK BURCUNDA DOĞAN KİŞİLER, DOĞAL MALZEMELERİ AKILLICA KULLANABİLİRLERSE, DÜNYAYI, YAŞANABİLECEK GÜZEL BİR YER HÂLİNE GETİREBİLİRLER.

 

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA

 

Satürn, Oğlak burcunda yöneticidir. Satürn etkileri, kişinin hayatında baskındır.

Bu insanlar ihtiyatlı, kararlı, hırslı ve pratiktirler. Kişisel hırslarını tatmin etmek uğruna beklenmedik yöntemlere başvurabilirler. Ailelerinin maddî olarak güvencede olmalarını ister, onlara en iyisini sağlamak için çalışırlar. İşte çok fazla zaman harcarken, evlerini ihmal edebilirler. Materyalist yaklaşımları yüzünden, ev ve işi arasında bir denge kurmaları güçleşir. Sorunlarla karşı karşıya kalmaktan hoşlanırlar. Çoğunlukla politik doğası olan bir güç isterler. Satürn, olumsuz etkiler alıyorsa, kötümser ve sıkıntılı olmaları olasıdır. Satürn, kemikleri yönettiği için, egzersiz yapmaları önemlidir, çünkü bağdokularındaki sağlamlık korunmalıdır.

 

 

Uranüs Oğlak burcunda 1905-1912 ve 1988-1995 yıllarında bulunmuştu. Uranüs Oğlak burcunda olduğunda ciddî boyutlarda çelişkiyle karşılaşılabilir. Uranüs’ün özelliklerinin başında; beklenmedik tepkiler, ne yapacağı baştan kestirilemeyen bir kişilik, ukalâ tavırlar, sorunları mantık çerçevesi içinde çözme kabiliyeti sayılabilir. Oğlak’taki Uranüs ise, ayakları yere sağlam basan bir tipi anlatacaktır. Bu konumda doğan kişiler özgün bir mantıkla düşünebilirler. Uranüs’ün hümanistik, insancıl yönü Oğlak’ta iken, işleri pratik bir şekilde çözmesinde etkili olur. Öte yandan sevecen olma konusunda kabiliyetli olmalarına karşın, bazen çözümleri insafsızca olabilir. Uranüs’ün burç üzerindeki etkisi, doğum haritasında Satürn ve Neptün’ün Oğlak burcu üzerindeki etkisi göz önünde tutularak bakılmalıdır. Uranüs’ün bir sonraki Oğlak geçişi 2072 yılı civarında olacak!

 

NEPTÜN OĞLAK BURCUNDA

 

Neptün Oğlak burcunda 1984-1998 arasında bulunmuştu. Bu devrede girişilen  bilimsel projeler, genelde olumsuzlukla sonuçlanmıştı. Ayrıca bu dönem, ülkeler arasında anlaşmazlıkların sıkça yaşandığı bir devre olarak tarihe geçmiştir. Challenger uzay mekiğinin patlaması, AIDS’in tüm dünyada hızla yayılıp tedavisinin bulanamaması, Çernobil reaktörünün patlaması, Irak-ABD arasında petrol yüzünden çıkan Körfez Savaşı ve Bosna-Hersek Savaşı, hatırdan çıkmayacak olaylardan bazıları.

 

Bu tarihlerde doğan yeni nesil, şu an Neptün’ün etkilerini nasıl yansıtacakları tam belli olmamakla birlikte, dünya kaynakları ve onların korunması ile ilgili konulara ilgi

duyabilirler. Çocukluklarına ve ergenliklerine gelen dönemde pek çok savaşlar, katliamlar yaşandığı için, genellikle ekoloji ve gezegenin problemleriyle çok ilgili alanlarda çalışmayı seçebilirler. Onlar dünyanın şartlarını olumlu yönde değiştirmek isteyeceklerdir. Çünkü Oğlak, bir Toprak burcudur. Onlar tedbirli, azimli bir eğilim gösterirlerse, Neptün’ün olumsuz etkilerini kontrol etmeyi başarabilirler. Veya iyi yönlendirilmezlerse Neptün’ün illüzyonu onları dibe çekebilir. Hayatın yükünden kaçmak için, uyuşturucuya bağımlı hâle gelebilirler. Bu neslin, iyi bir eğitim almaları

desteklenmelidir. Neptün, bir sonraki Oğlak burcu geçişini 2148-2162 arasında gerçekleştirecek!

 

 

PLÜTON’UN DAHA ÖNCE OĞLAK BURCUNDAN GEÇTİĞİ DEVREDE DOĞANLARIN YAPILARI HAKKINDA YORUM YAPABİLECEK KADAR YETERLİ BİLGİYE SAHİP DEĞİLİZ.

 

PLÜTON OĞLAK BURCUNDA

 

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu ile birleşim etkilerini, yaşayarak test etmiş olacağız. 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız.

Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te,

Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

Ayrıca 15 Nisan’da 2°26’ Terazi burcunda, Tam Ay Tutulması ve

29 Nisan’da 8°52’ Boğa burcunda da Kısmî Güneş Tutulması

(ama gölgenin merkezi yeryüzüne yansımayacak) yaşanacak.

Bu durumlar, kuvvetli bir enerjietkileşimi gösterir. Plüton’un Oğlak’taki gücü, Jüpiter’in her şeyi

daha da enerjikleştiren karşıt açısıyla ve

diğer uçlardaki kare açılarla çok verimli bir şekilde ortaya çıkamayabilir.

Bu etkiyi, bir devrin kapanması; yeni, sancılı bir başlangıç şeklinde yorumlayabiliriz.

 

KUZEY DÜĞÜM OĞLAK BURCUNDA

 

Kuzey düğüm Oğlak burcundayken doğan kişiler, olgunlaşmayı öğrenmek için doğmuş gibidirler. İçindeki çocuk, hâlâ haylazlığı ile hareket eder. Sorumluluklarından çocuklar gibi kaçarlar. Satürn açıları desteklemiyorsa, mücadele ruhları zayıf olur. Sorumluluklarını anne-babasına veya eşine yükleme eğilimde olurlar. Kadının haritasında bu konum varsa eşinde bir baba şefkati aradığı görülür. Erkeğin haritasında ise, kendilerinin baba rolünü üstlendiği dikkati çeker.

 

ŞİRON OĞLAK BURCUNDA

 

Şiron Oğlak burcundayken doğanların, toplum içinde yerini bulmakta zorlandıkları, amaçlarına ulaşma zorluğu çektiklerini görürüz. Otoriter olan bu kişiler, bulundukları mevkilerini korumak için özel bir çaba harcarlar. İş yaşamlarında yüksek konumlara gelebilirler. Politika, devlet işleri, büyük şirketlerde yöneticilik yaptıkları görülür. Otoriter olan babaları, onların hayatında çok önemli bir rol oynar. Babaları, ihtiyaç duydukları sevgiyi esirgeyebilir. Uzaklarda olup, sürekli işini düşünen ihmalkâr bir baba söz konusu olabili

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler