İş hayatı

Yayın tarihi: 13.07.2006
İŞ HAYATI
İŞ HAYATI

 

OĞLAKLAR HAYATLARI BOYUNCA ZİRVEYE ÇIKMAK İÇİN UĞRAŞIRLAR. İÇLERİNDEKİ HIRS O KADAR KUVVETLİDİR Kİ BU, ÇIKIŞ TEMPOLARINI DAHA DA HIZLANDIRIR. SAYGI, GİZLİLİK VE VERİLEN SÖZLERİ YERİNE GETİRMEK, ONLAR İÇİN HAYATî ÖNEM TAŞIR.

 

Saygı ve Gizlilik Hayatî Önem Taşır

 

Sorumlulukları arttıkça güçleri de artar. Eğilimlerini, özelliklerini anlamak için çalışmaya ihtiyaçları vardır. Oğlak burcu insanları mükemmel yöneticilik özelliklerine sahiptirler. İş hayatında oldukça başarılıdırlar. Parlak zekâları onları şirketlerin üst düzey yönetici koltuğuna oturtur. Banka, gayrimenkul satışları ya da büyük imalâthaneler, tercih ettikleri iş sahalarıdır.

 

Teknolojiyi yakından takip eder; yaratıcı düşünceleri ile aynı zamanda iyi bir mimar ya da mühendis olabilirler. Arkeolog ve araştırmacı olarak da kariyerlerinde başarılıdırlar. Tarihsel mekânlara, antropolojiye, antikalara ve müzelere çok ilgi duyarlar. Tatile gittiklerinde bile iş telefonları hiç bitmez.

 

Oğlak burcu patron, personelini çok iyi idare eder ve yeri geldiğinde onların sorumluluklarını arttırır. Onlara göre personel, verilen görevi yerine getirmeli ve kurallara uymalıdır. Ciddî olarak çalışır. Saçmalığa ve saygısızlığa tahammülü yoktur. Aslında çalışanlarına değer verir fakat kontrolü kaybetme korkusu yaşar. Uzun saatler boyu, yorgunluktan baygın düşünceye kadar çalışır. En iyisini yapma zorunluluğunu hisseder. Disiplinci yaklaşımlarıyla gerçek bir lider ve otorite sahibidirler. Çalışmaları ödüllendirirler. Geleneksel bir patrondur. Verdiği rütbelere göre personeline yaklaşımda bulunur.

 

Oğlak, kriz dönemlerinde bile çok soğukkanlı ve ihtiyatlıdır. Ofis dedikodularından

uzak durmaya, ağzını kapalı tutmaya gerçekten çok dikkat ederler. Sadık ve sözüne güvenilir Oğlak çalışanı, aynı şirkette düzenli olarak kariyerini yükseltmek ister. Oğlak burcu diğer meslektaşlarıyla sosyal hayatta da bir arada olmaktan hoşlanır. Özellikle bunun, ilişkileri güçlendirdiğine inanır. Bir şirketin en önemli parçasıdırlar.

İsteklerini kabul ettirmeye çalışırlar; bu, onların değer ve statülerini artırmaları açısından oldukça önemlidir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler