Kim bu oğlaklar

Yayın tarihi: 13.07.2006
KiM BU OĞLAKLAR
KiM BU OĞLAKLAR?

 

UZUN VADELİ PLANLAR YAPIYOR MUSUNUZ?

PRATİK MİSİNİZ? YAVAŞ AMA EMİN ADIMLARLA MI

DORUKLARA TIRMANIYORSUNUZ?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR OĞLAK’SINIZ.

 

Zirveye Doğru

 

Oğlak insanları, tıpkı sembolleri dağ keçileri gibi, olabildiğince yükseklere tırmanmaya çalışırlar. Uzun vadeli planlar yapar, amaçlarına ulaşmak için acele etmezler. Yavaş ama emin adımlarla doruklara tırmanırlar. Oğlaklar,  hayatlarının düzenli ve iyi organize olmasını ister, bunun için ellerinden geleni yaparlar.

 

Sabırlı ve dikkatli insanlardır. İşlerine çok önem verirler. İşi için kendisini bile ihmal eden Oğlaklar hiç de az değildir. Kendilerine olan saygıları kariyerlerindeki başarıya bağlıdır. Yaptığını beğenmeyen, dünyadaki adımlarını sağlamlaştıracak bir konuma gelemeyen Oğlaklar, bunun için kendi kendilerine eziyet edebilir. Yaptıkları işin iyi olduğunu herkesten önce kendilerine ispatlamaları gerektiğini düşünürler. İşlerinin yavaş ama güvenli gelişimini izlemek kadar haz aldıkları bir şey yoktur.

 

Oğlak insanları genelde çok ciddî görünür.  Sorumluluklarını bilir, zor da gelse kaçmaya çalışmazlar. Geleneklere, göreneklere, kurallara sıkı sıkıya bağlıdırlar.

Hiç gezilmemiş ormanlarda gezmek, onları ürkütür. Toplumu karşılarına almak, göreneklere karşı suç sayılabilecek bir şey yapmak, en son isteyecekleri şeydir. Haritasındaki etkilere göre hayatı monoton ve sıkıcı olabilir.

 

Güvenlik duygusu neredeyse, tutku halini almıştır. Para kazanma konusunda çok başarılıdırlar. Gereksiz yere para harcamazlar. Çok tutumludurlar. Hayat sigortaları,

kendisinin ve ailesinin geleceğini garantiye alan yatırımlar ilgisini çeker. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan güçlü hafızalarıyla ilgilendikleri takdirde borsada gerçek

bir kurt olabilirler. Genelde çok alçakgönüllüdürler. Yaptıkları işlerle tarihe geçmek, sadece kendi nesline değil gelecek kuşaklara da faydalı olmak isterler.

 

Belli etmeseler de çok duygulu insanlardır. Genelde çok fazla arkadaşı yoktur. Kendisinden bahsetmesi pek kolay olmadığı için arkadaşlıkları yüzeyseldir. Başkalarından yardım almak hoşuna gitmez, fakat ihtiyacı olan insanlara elinden gelen yardımı yaparlar. O, güvenilir bir arkadaştır. Sadece içli dışlı olmaktan hoşlanmaz. Dış görünümü, en az yer kabuğu kadar sert ama içi de en az magma kadar sıcaktır. Ender de olsa sağlam arkadaşlıklar kurabilirler. Aşırıya kaçmadan, yemek içmek, arkadaşlarla gevezelik etmek başlıca eğlence şekilleridir.

 

EN BÜYÜK MUTLULUKLARI, TIPKI BİR ÇİÇEK GİBİ ÜZERİNE TİTREDİKLERİ ÇOCUKLARININ GELİŞİP SERPİLMELERİ VE BAŞARILI İNSANLAR OLDUKLARINI GÖRMEKTİR.

 

Uçlarda gezmeyi sevmezler. Cinsellikte de tutumları böyledir. Eşleri, ruhlarına hitap etmeyi başarırsa, bu soğuk insanı ısıtmak mümkün olabilir. Bunun yanı sıra, hiçbir duygu alış verişi olmadan, cinselliğini yaşamayı tercih eden bazı Oğlaklar’a da  rastlanabilir. Bu tiplerde, sadizm ya da eşcinsel eğilimler olabilir.

 

Boş zamanlarında bahçe işleri ya da seramik yapımı gibi toprakla doğrudan ilgili uğraşlar edinebilirler. Ektikleri çiçeklerin büyümesini izlemek onlara haz verir. Çocuklarına karşı tavırları da böyledir. Oğlaklar, sorumluluklarını bilen, çocukları için

en iyiyi yapmaya çalışan ebeveynler olurlar. Fakat, duygularını dışa vurmayan yapıları

biraz sorun yaratabilir. Ayrıca çok disiplinli olduklarından çocuklarından da her konuda aynı titizliği beklemeleri, çocukların biraz hırpalanmasına neden olabilir.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler hâlinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Oğlak’ın ilk on gününde doğduysanız, Oğlak’ın özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Toprak grubundaki sıralamada Oğlak’tan sonra gelen Boğa’nın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Toprak’ın üçüncü burcu Başak gibi davranıp, çok titiz ve eleştirici bir Oğlak’a dönüşebilirsiniz!

 

  1. DEKANAT

 

(22 Aralık- 31 Aralık)

Tam bir Oğlak. Satürn hâkimiyeti baskındır.Bu insanlar çok çalışkan ve sabırlı olurlar.

Onlar doğuştan yöneticidir. İnsanları örgütleme konusunda doğal yetenekleri vardır. Sabır ve sebat duyguları, er geç amaçladıkları hedefe ulaşmalarını sağlar. Biraz sert görünüşlü olabilirler. Yüzleri pek gülümsemez ama kalpleri hep ışıldar.

 

  1. DEKANAT

 

(1 Ocak-10 Ocak)

Oğlak özellikleri, Boğa’nın ince zevki ile birleşir. Satürn sertliği, Venüs’ün ılımlılığı ile yumuşar. Satürn kadar Venüs  hâkimiyeti de egemenleşir. Bu dekanatta doğan Oğlaklar, paraya büyük önem verirler. Evlilik yoluyla istedikleri zenginlik ve sosyal statüye ulaşmaları mümkündür. Diğer Oğlaklar’a göre, yemeye içmeye, eğlenceye daha düşkün olurlar. Antika eşya koleksiyoncusu olabilirler.

 

  1. DEKANAT

 

(11 Ocak- 20 Ocak)

Oğlak özellikleri Başak’ın kararlılığı ile pekişir. Satürn, Merkür’le çok uyumlu bir akıl şovu oluşturur. Merkür, Satürn’ü iletişime açar, tembellikten kurtarır. Çok ince, ayrıntılı ve özen isteyen işlerde başarılı olurlar. Özellikle çeşitli tıp dallarında bilhassa

cerrahlıkta büyük başarı kazanabilirler. İmalât müdürlüğü, kalite kontrol, müfettişlik gibi işler tam onlara göre olabilirler. Disiplin duyguları müthiş gelişmiştir. Kendilerine de aynı özeni göstermek isterler.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler