Oğlak kadını

Yayın tarihi: 13.07.2006
OĞLAK KADINI
OĞLAK KADINI

 

OĞLAK KADINLARI GENELDE MİNYONDUR. VÜCUT HATLARI HOŞ VE BİÇİMLİDİR. KLASİK BİR GÜZELLİKLERİ VARDIR.

 

 

Klasik Bir Güzellik

 

O, bir işkoliktir. Bir karar verip yolunu belirlediğinde, er ya da geç oraya ulaşır. Çalışıyorsa, iş kimliği, kadın kimliğinin önüne geçebilir. Sorunlar, yükseklere tırmanmak için onu kamçılar. Kader, Oğlak kadınlarına, biraz kötü davranabilir. Ama sırtlarına ne kadar yük verilirse, o kadarını kaldırabilir güçtedir, cefakârdır. İstikrar sağlamak için ölesiye bir gayret içindedir. İçgüdüsel bir sorumluluk ve sorumluluk duygusu vardır. Kendisini bir şeyler yapmaya zorunlu hisseder. Tüm zorluklara, şikâyet etmeden katlanır. Genelde başarılı olurlar, ama ilerleyen yaşlarında hâlâ ektiklerini biçememişlerse, bunalıma da girebilirler.

 

Gözlerinde bir hüzün ve melankoli sezilebilir. Güçlü ve gururlu kadınlardır. Bunu her hallerinden belli ederler. İlk bakışta göze çarpan bir güzellikleri olmayabilir, ancak baktıkça güzelliğinin farkına varılır. Ciddî, mağrur güzellikleri, onlara buzlar kraliçesi edası verebilir. Tıpkı Oğlak erkekleri gibi, gençliklerinde ciddî görünürler, fakat bu sert ifade, geçen yıllarla birlikte yumuşayacaktır. Zaman içinde, büyük savaşlar verdiği yaşamın, zannettiği kadar ciddî olmadığını görecek ve sakinleşecektir.

 

Sevgiye çok önem verir. Ona göre gerçek sevginin tek kanıtı, sadakattir. İhmal edilmekten hoşlanmaz. Evi ve ailesi, onun için önemlidir. Sorumluluklardan asla kaçmaz, kaçılmasından da hoşlanmaz. Doğum anında aldığı etkilere ve eşinin tutumuna göre eli maşalı bir kadın olabilir. Kariyerlerine çok önem veren Oğlak kadınları, genelde geç evlenirler. Erken yaşta evlenenler ise, kariyerlerinde kendisini destekleyebilecek, ayak bağı olmayacak bir eşi tercih ederler. İlişkisi söz konusu olduğunda özgürlüğüne düşkün bir kadın değildir. Bağlı kalmayı sever. Satürn’ün verdiği melankoliyi hafifletecek, güven verecek, sevgi dolu bir eş ister. Beceriksizliğe katlanamaz. Eşi, en az kendisi kadar pratik ve başarılı olmalıdır. Oğlak kadınıyla yapılan evlilik, hayat sigortası gibidir. Pek çok erkeğin aradığı sadakat,

dayanıklılık onda fazlasıyla vardır.

 

Cinsel açıdan tutucu olduğu söylense de bu kanı yanlıştır. Çok hassastır ve eşi sabırlı, anlayışlı davrandığı ölçüde tatmin edici cinsel yaşamları olabilir. Anne ve eş olarak kendini başarılı bulur. Sorumluluklarını bilir, fakat aile ve çevre ilişkilerinde en büyük sorunu, sıcak ve sevecen hislerini yeterince yansıtamamasıdır. Çocuklarının yaptığı hataları hoş görmezler. Aslında, kendileri hata yapmaktan çok korktukları için amaçları, çocuklarını mümkün olduğunca yanlışsız bireyler olarak yetiştirmektir. Ancak, işin dozunu biraz kaçırabilir, inatçılaşır ve despotlaşabilirler. Kendilerini biraz hoşgörüye zorlamalıdırlar. Yoksa, çocuklarını korumaya çalışırken, kendi başına ayakta duramayan ya da isyankâr gençler yaratabilirler.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler