Astro sağlık

Yayın tarihi: 13.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

 

HAREKETSİZLİK OĞLAKLAR İÇİN GÜNÜN BİRİNDE SORUN OLABİLİR. OĞLAK BURCU; DİZLERİ, DİŞLERİ VE KEMİKLERİ YÖNETİR.

 

Hareketsiz Bir Yaşam

 

Çoğu Oğlaklar ilerleyen yaşlarında eklemlerinde sorun yaşayabilirler. Çünkü bu, çoğunlukla fazla hareketli olmayan yaşam tarzlarının sonucudur. Dişleri sağlam olduğu kadar  hassastır da, bu nedenle sıkça dişçiye giderler. Melankolik oldukları ve çok fazla çalıştıkları için strese bağlı hastalıklar kapılarını sık sık çalar. Aslında baskıya, zor şartlara karşı doğal bir dayanıklılığı vardır. Fakat işleri söz konusu olduğunda, ancak bağışıklık sistemleri iflâs ettiğinde durmaları gerektiğini anlarlar. Bu yüzden ihmal edilen küçük problemler ileride büyük sorunlar doğurabilir. Yüksek tansiyon ve uykusuzluk da fazla çalışmalardan kaynaklanan başlıca Oğlak hastalıklarıdır. Kemikleri çok hassas olan Oğlak insanları, spora özel zaman ayırmayı prensip edinmelidir. Aksi takdirde, hareketsizlikten kaynaklanan kemik hastalıkları, eklem tembellikleri sorun olabilir.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Satürn gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (kuvvetli Satürn açıları, yükselen Oğlak burcu, Güneş Oğlak burcunda, 6. evde Satürn veya 6. evde Oğlak burcu varsa) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak; A, C, D (veya Güneş ışığı), P, kalsiyum, fosfor, magnezyum, bakır, selenyum.

Satürn açıları, vücuttaki olası eksiklikleri size gösterecektir. Satürn açıları bozuksa kemikler ve dişler için gereken vücuttaki silis ve florin oranı dengesizdir. Aşağıda verilen besinler de Oğlaklar için yararlıdır. Florin içeren: Lahana, kuşkonmaz, karnabahar, patates. Silis içeren: Arpa, yulaf, soğan. Selenyum içeren: Tüm deniz bitkileri, balık, karaciğer, maya, selenyumlu toprakta yetişen tüm sebzeler, mısır, bezelye, buğday, mercimek. Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avakado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve sakatatlar. Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz. Vitamin D içeren: Güneş ışığı en doğal olanıdır. Güneş ışığı deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon ve turna balıkları, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, süt ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar. Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates. Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi seçilebilir. Ayrıca Satürn açıları vücut kinetiğinin zorlandığını gösterdiği için diğer insanlara göre daha çabuk etkilenebilen Oğlaklar, enerji depolanmasında yardımcı ve hastalıklara karşı koruma sağlayan C vitaminini daha fazla tüketebilirler. C vitamini hücrelerdeki oksidasyonu hızlandırır. Ayrıca çabuk emilen ve vücuttan dışarı kolayca atılabilen bir vitamindir. Kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, limon, elma, şeftali, mango, böğürtlen, kayısı, muz, soya fasulyesi, brokoli ve diğer yeşil sebzeler, dana eti, ciğer, kırmızı biber, patates, lahana.

 

Şifali Bir Bitki

 

BİNBİRDELİKOTU(HYPERICUM PERFORATUM)

 

 

Tarla, yol ve orman kenarlarında, tepelerde ve çayırlarda, temmuzdan eylüle kadar çiçeklenir. Yurdumuzda sarı kantaron, mayasılotu ve yaraotu olarak da bilinen bu şifalı ot, yurt dışında mucizeotu olarak tanınır. Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynak suda haşlanır, demlenmesi için beklenir. Bu çay, çarpışma sonucu meydana gelen

yaralanmalarda, ishal, uykusuzluk, nevroz, depresyon, histeri ve sinir rahatsızlıklarında kullanılan, özellikle sert etkili Satürn açılarına sahip kişiler için birebirdir. Romatizma, sırt ağrıları, siyatik, güneş yanıklarında deri için friksiyon ya da oturma banyoları denenebilir. Oturma banyosu için, bir kova dolusu bitki, akşamdan soğuk suya koyulur. Banyodan önce kaynama derecesine kadar ısıtıp, banyo suyuna eklenir ve 20 dakika süreyle oturulur.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler