Başak erkeği

Yayın tarihi: 13.07.2006
BAŞAK ERKEĞİ
BAŞAK ERKEĞİ

 

İLİŞKİLERİNDE HUZUR VE DÜZEN ARAYAN YA DA UZUN MACERALARDAN SONRA SAKİN BİR LİMANA YANAŞMAK İSTEYEN KADINLAR İÇİN BAŞAK ERKEĞİ İYİ BİR SEÇİMDİR.

 

Mert ve Çalışkan

 

Başak erkeği, kelimenin tam anlamıyla mert ve çalışkandır. Küçük ayrıntılara çok önem verir ve toprağı iğneyle kazarcasına çalışır. Sabırla, yılmadan çalışması ona, başarının yollarını açar. Kendilerine olan güvenleri biraz azdır. Başarılı olmak için etrafındaki insanlardan takdir görmek isterler. Kıyıda köşede kalmış pek çok yetenekli

Başak erkeği vardır.

 

Başak erkekleri, sahne arkası işlerde, yardımcı oyuncu olmayı tercih ederler. Onlar belki Aslan erkeği gibi büyüleyici sözler söylemez, ya da Kova erkeği gibi ufuk ötesi hayallerden bahsetmez, fakat ağızlarından çıkan her kelime gerçektir. Çok tutkulu ya da heyecan verici görünmezler ama kimseyi de yarı yolda bırakmazlar. İlişkilerinde

macerayı değil, huzur ve düzeni ararlar.

 

Hijyene olan düşkünlüğü, cinsel yaşamını etkileyecek, titizlik boyutuna gelebilir. Başak erkeği, en az kadını kadar temizliğe düşkündür. Kendisi gibi titiz bir kadınla birlikte olursa hiçbir sorun çıkmaz. Fakat böyle bir kadın bulması sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Kendi sağlığına da aşırı düşkündür, formda kalmak için saatler boyu, sabırla çalışır.

 

Aradıkları kadının kültürlü, zarif, ihtiyacı olduğunda ona destek olabilecek, her şeyden önce dostu olmasını beklerler. Tüm dırdırcılığına rağmen çok ince ve nazik olurlar. Olayları şansa bırakmazlar. Bir kadınla ciddî bir beraberlik kurmaya karar verirlerse bunu en ince ayrıntısına kadar, hata payı kalmayacak şekilde ölçüp tartarlar. Onlar için hayat ciddî bir konudur, hele kadınlar hiç şakaya gelmez. Öyle her gördüğü kadına aşık olmazlar. Bir Başak erkeğinin birisine aşık olabilmesi için, o kadına çok güvenmesi gerekir. Başka türlü iç dünyasının kapılarını açamaz. Bencil bir insan olmadığı ve kendisi de özgürlüğüne düşkün olduğundan, eşini de sıkmaz. İlişkide “ben” ve “sen” birbirinin içinde kaybolmaz ama “bizi” de ihmal etmez. Her konuda olduğu gibi, cinsellikte de mesafeli davranabilir. Bazı kadınlar onu soğuk bulabilir. Aslında bu, kolay kolay kimseye kendisini teslim edememesinden kaynaklanır.

 

Başak erkekleri için işleri çok önemlidir. Milyarder bile olsalar, sürekli başarılı olmak ve para kazanmak isterler. Böylece kendilerini güvende hissederler. Hesaplarındaki para ve banka cüzdanları, içlerini ısıtmaya yeterlidir. Tutumlulukları ile en sabırlı kadını bile çileden çıkarabilirler. Sadece çok ihtiyacı olduğu zaman para harcarlar. Özellikle lükse, paraya düşkün, pahalı hediyelerden hoşlanan Aslan, Akrep, Boğa kadınları, Başak erkeğini oldukça sıkıcı bulabilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler