Başağı nasıl tanıyacaksınız

Yayın tarihi: 13.07.2006
BAŞAKI NASIL TANIYACAKSINIZ
BAŞAK’I NASIL TANIYACAKSINIZ?

 

BAŞAKLAR HAYATLARI BOYUNCA BİTMEK BİLMEZ BİR HAZIRLIK İÇİNDEDİRLER. UZUN UZUN GELECEK PLANLARI YAPARLAR VE BU PLANLARINI NASIL UYGULAYACAKLARINI EN İNCE AYRINTISINA KADAR HESAPLARLAR. ÖYLE KOLAY KOLAY BİR İŞE GİRİŞTİKLERİ GÖRÜLMEZ. FAKAT BİR KEZ KOLLARI SIVADIKTAN SONRA BİR DAHA VAZGEÇMEZLER. HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN, TAMAMLAYINCAYA KADAR İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAZLAR.

 

Bitmek Bilmez Hazırlıklar...

 

GİYİM STİLİ

 

Kıyafet seçiminde parlak çiçekli desenleri, koyu renkleri, özellikle de denizci mavisini tercih ederler.Başak iş adamı, boynunda çiçekli kravatı ve takım elbisesi ile ciddî bir toplantıda  gününü rahatlıkla geçirebilir. Toplantı sonunda ise kıyafetinde hiçbir kırışıklık görülmez. Başak kadınları daha çok, naturel bir stili severler. Moda olan kıyafetlere fazla takıntıları yoktur. Uzun süre giyebilecekleri, dayanıklı giysiler onların gardrobunda bulunur. Deri eldivenler ve kaliteli kemerler vazgeçemedikleri aksesuarlarıdır. Alçakgönüllülükleri,  kıyafetlerine de yansır.

 

DİKKAT!

 

Unutmayın Yükselen burcunuz Başak ise bu tanımlar sizin için de sayılır

 

YÜZ YAPISI

 

Dikkati çeken asil bir yüzleri vardır.Başaklar en çok saçlarına meraklıdırlar. Her zaman bakımlı ve iyi kesimli olan saçları için dağınık modelleri seçmezler. Saçları modaya uygun kesimiyle parlak ve düzgündür. Genelde kadın ve erkeklerde kâkül kesimli modellere rastlanabilir. Gözleri parlak ve belirgindir. Ani hareketlerle çevreyi merakla kolaçan ederler.

Burun ve çeneleri keskin hatlı, ağızları ise küçükçedir. Sıkıntılı olduklarında dudaklarını yeme eğilimleri görülür. Şakacı halleriyle etraflarında olup biteni hiç kaçırmazlar.

 

VÜCUT

 

Yürüdükleri zaman oldukça çekici bir imaj sergilerler.Başaklar’ın zarif duruşlarını kolları ve bacakları desteklerler. Genelde ayakları birbirine yakın durur, elleri ise önlerinde birbirini tutar gibidir. Ellerini kullandıktan sonra kavuşturup bir araya getirme eğilimleri vardır.Onların beklemeye ve zaman kaybına sabırları yoktur. Bir yerde bekleme pozisyonundayken elleriyle bir yerlere vurarak ses çıkarmayı severler. Özellikle masa başındayken elleri masa üzerinde ritim vurur haldedir. Kemik yapıları oldukça kuvvetli olmasına rağmen ince ve narin görünümdedir. Balerinlerin çoğunun Başak burcundan veya Başak Yükselenlilerden çıkması hiç de tesadüfi değildir. Hızlı ve sessiz şekilde hareket ederler. Bazı Başaklar’ın sinirlendikleri zaman gözlerini sürekli kırpıştırmak gibi bir tikleri olabilir. Bazısı ise kambur durma eğiliminde olabilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler