Başağın evi

Yayın tarihi: 13.07.2006
BAŞAKIN EVİ
BAŞAK’IN EVİ

 

BAŞAKLAR’IN EVİ ÇOK DÜZENLİ VE HOŞTUR.  RENKLER NEŞE DOLU, SADE VE ETRAF PIRIL PIRILDIR.

 

Özenle Seçilmiş Detaylar

 

Genelde şehir dışında, ağaçlı, sağlıklı alanlarda yaşamayı tercih ederler. Şehirlerde yaşayan Başaklar ise çevrelerine karşı hassas ve düzenleyici olmak isterler. Ve zamanlarının çoğunu oturdukları şehir veya semtlerin düzenlenmesine harcayarak geçirebilirler. Açık alanlarda, boş parklar etrafında oturmak için planlar yaparlar.

 

Doğa ve düzen hastasıdırlar. Doğal mobilyalar ve eşyalar onları cezbeder. Gösterişli ipek kumaşlar veya büyük çarpıcı objeler onlara göre değildir. Kıyafetlerinde seçtikleri gibi yünlü, pamuklu veya doğal elyaflardan üretilmiş malzemelerin kullanıldığı mobilyaları hemen satın alırlar.

 

Bir Başak’ın evi, bazen Uzak Doğu’nun etnikliğini veya bir köyü andıracak derecede

otantik olabilir. Başak için en önemli unsur, modadan çok, eşyanın uzun süre dayanıklılığıdır.

 

Evlerinin bir köşesinde, hobilerini yapabilecekleri bir masaları mutlaka olur. Pamuklu kumaşlar üzerinde yapraklı desenler ve sade görünüşlü çiçek motifleriyle bezenmiş döşemelik kumaşları tercih etmeleri, onların sadeliğini yansıtır. Evlerine girildiğinde her şey bir kombinasyon içindedir. Genelde kumaşlar ve perdeler kombine olarak kataloglardan seçilir.

 

Başaklar genellikle iç mimarlık ve dekorasyon ile ilgili işlerde çalışırlar. Küçük biblolar ve objeler, aileden kalmış antikalar evin bir köşesinde sergilenir. Çoğu dikmeyi, nakış işlemeyi veya patchwork yapmayı sever. Yaptıkları işler gerçekten görülmeye değer titizlikte olur.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler