Gezegenler geri gider mi

Yayın tarihi: 13.07.2006
GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ
GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ?

 

MERKÜR’ÜN GERİ GİTTİĞİ DÖNEMLERDE, TRAFİK KAZALARI ARTAR, ULAŞIMDA GECİKMELER MEYDANA GELİR, MESAJLARINIZ KAYBOLABİLİR, OTOMOBİLİNİZ, BİLGİSAYARINIZ, PUSULANIZ ÇALIŞMAYABİLİR!

 

Geri Giden Merkür  R  c

 

Merkür; iletişim, yazma, düşünme, haberleşme, ulaşım, ticaret, detaylı işler ve

el becerilerinin yöneticisi kabul edilir. İletişim, konuşma,

otomobil, bilgisayar, hastalık ve detaylı işler, Merkür’ün geri gittiği dönemlerde karışabilir. Yanlış anlamalar oluşur. Hatalar, ihmaller, gözden kaçırılmış detaylar, dikkatsizlik ve unutkanlık yüzünden artar.

 

Merkür’ün geri gittiği dönemlerde doğanlar, hayatlarını, düşünsel fonksiyonları yorucu işlere adarlar. Meslek dalı olarak muhasebe, matematik, hesap uzmanı, yazar, müfettiş, bankacılık dallarını seçtikleri görülür. Bu kişiler; Merkür, Yükselen burca yakın durmadığı sürece, çok düşünerek, az konuşmayı yeğlerler. Dikkatlice hesap yapar, içinden çıkılmaz problemleri çözerler. Hayatları boyunca kendilerini çalışmaya adarlar. Düşünce şekilleri, hareketleri, yürüyüşleri ve mimikleri diğer kişilere göre farklıdır.

 

DİKKAT!

 

Tüm bu uyarıları dikkate alıp, üç hafta boyunca evde oturmayı düşünmeyin. Bu dönem birtakım işleri yeniden yapmak ya da geri dönüp tekrar gözden geçirmek için ideal bir zamandır.

 

Merkür, bir kişinin doğum anında geri gitmiyor olabilir. Belli bir yaştan sonra, haritada *progresif etki dediğimiz ileri hareketler, geri gitmeye başlayabilir. Örneğin bir kişinin Merkür’ü 35 yaşında geri gitmeye başlayıp, 22 yıl sonra düzelebilir. Bu durumda bu şahıs 58 yaşına kadar geri giden Merkür etkilerini yaşayabilir. 35 yaşında, iş alanını değiştirerek beyin gücünü daha fazla kullanabileceği bir iş dalına da atlayabilir.

 

Merkür, yaklaşık üç hafta süreyle, yılda üç ya da dört kez geri gidebilir. Eğer doğum haritasındaki Merkür, İkizler ya da Başak burçlarının aldığı etkileşim önemliyse, bu kişiler Merkür’ün geri gittiği dönemlerden daha çok etkilenirler. Bir konudaki bilgi eksikliği, yanlış karar alınmasına sebep olabilir. Bu dönemde eller ve parmaklarla ilgili küçük kazalar görülür. İnsanlar randevularını unutabilir, yanlış zaman ve yerlerde birbirlerini bekleyebilirler. Bu devrede tasarlanan fikirler, her ne kadar gelecek vaat etse de, Merkür eski hareketine döndüğünde geçerliliğini yitirebilir. Yeni ve önemli bir projeye başlamamak akıllıca olur. Bir kontrat imzalamak, önemli seyahatler yapmak, pahalı eşyalar satın almak ya da önemli mesajlar yollamak durumundaysanız, her zamankinden daha dikkatli olmak zorundasınız. Elinize geçen belgeleri dikkatlice okumalısınız, çünkü hatalar içerebilir. Düzelttiğinizi sandığınız hatalar ise daha sonra karşınıza çıkabilir. Örneğin, bu devrede bir kitap basıyorsanız, beklemediğiniz hatalarla karşılaşabilir, üzülebilirsiniz.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler