Yükselen başak burcu

Yayın tarihi: 13.07.2006
YÜKSELEN BAŞAK BURCU
YÜKSELEN BAŞAK BURCU

 

YÜKSELENİ BAŞAK OLAN KİŞİLERİN HAYATA KARŞI TAVIRLARI PRATİK VE MADDESELDİR. SON DERECE OBJEKTİF, ANALİZCİ, DETAYLARA ÖNEM VEREN BİR TAVIR İÇİNDEDİRLER.

 

Kendine Özgü Yöntemler

 

Serinkanlı ve olgun gözükürler. Merkür’ün verdiği zekayı, daha pratik güncel işlerde kullanırlar. Attıkları her adımda belli bir sisteme göre hareket ederler. Kendilerine özgü yöntemlerini yaşamlarına bir düzen vermek için kullanırlar. Öğrendiklerini zihinlerine, yavaş ama kalıcı yöntemlerle depo ederler. Başka insanların kaçtığı, titizlik gerektirenher türlü sıkıcı işle başa çıkmakta üstlerine yoktur. Hiçbir ayrıntıyı atlamadıklarından emin olmak için aynı işin üzerinden defalarca geçerler, oldukça işkoliktirler. İşleri listeler, kontrol eder, ölçmeden bir adım bile atmak istemezler. Rahat olabilmeleri için her şeyin düzenli, yerli yerinde olması gerekir. Gereğinden fazla alçakgönüllü davranabilir. Bu da hak ettikleri ödülü almalarını engeller. Zaten arka planda kalmayı tercih eden bir tavır içindedirler.

 

Çok iyi araştırmacı, eleştirmen ve öğretmen olabilirler. Rahatlamayı ve dinlenmeyi bilmediklerinden sinirsel sorunlar yaşarlar. Huzursuzlukları, eleştirici yapılarıyla birleşince, en küçük hatayı hoş görmeyen zor insanlar ortaya çıkar. Aslında bu, genç yaşlarında geliştirdikleri savunma mekanizmasının bir parçasıdır.

 

Yükselen Başak için, hayatın tek gerçeği madde olduğundan hayalleri de madde üzerine kuruludur. Bu nedenle olmayacak şeyleri hayal ettikleri pek görülmez. Gerçeklerin dünyasında yaşamaktan asla korkmazlar. Entelektüel zekâları, hayatın zorluklarıyla savaşırken en büyük silahlarıdır. Fiziksel görünümleri çok özel ve farklı olmasa da ince bedenleri, hareketli konuşmaları ve derin bakışlarıyla dikkat çekerler.

 

ÜNLÜLERİ

 

Peter Sellers

Madonna

Olivia Newton John

Richard Nixon

Agatha Christie

Woody Allen

Brooke Shields

Ernest Hemingway

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler