Arkadaşlığı

Yayın tarihi: 13.07.2006
ARKADAŞLIĞI
ARKADAŞLIĞI

 

PLANLI VE ORGANİZATÖR RUHLU BAŞAKLARLA GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALMALISINIZ. ÖNÜMÜZDEKİ AYIN 16’SI, 17:15’E NE DERSİN?

 

Kaya Gibi Sağlam

 

Toprak grubu burçları arkadaş seçiminde çok ketumdurlar. Haritada rahatlatıcı Ay,

Güneş açıları yoksa Başaklar’ın ketumluğu had safhalara ulaşabilir. Arkadaşlıklarında çok temkinlidir. Genelde çekingen ve mesafeli olduklarından, birisini dost kabul etmeleri yıllar sürebilir ama arkadaşlıkları kaya gibi sağlam olur. Sanki arkadaşları,

dertlerini dinlemeye mecburmuş gibi, onların emrinde olmalıdırlar.

 

Hep bir düzen içinde, planlı bir yaşam içinde, zaman akar gider. Bu durum,

Hava grubu ve Ateş grubu burçlara göre hiç değildir. Onlardaki hareketlilik Başak’ı hareketlendirebilir ama, tabiî randevu saatleri uyuşursa! Arkadaşlarının çoğu kendi gibi olan Toprak grubu kişileridir. Su grubunun ılımlı yapısı Başaklar’ı hoşnut edebilir.

 

Ruhsal konulara fazla ilgi duyamayacak kadar dünya değerlerine bağlı Başaklar, para ve politika konuları konuşulduğu ortamlarda bulunurlar. Topluluk içinde kendilerini sözcü ilan ederler. Konuşmaları radikaldir. Arkadaşları onları danışman kabul edebilir. Dostlarını, kendilerine benzeyen tiplerden seçmeye özen gösterirler. Samimî olduğu dostları sayılıdır. Sırdaş saydıkları bir veya iki kişi vardır. Homojen ilişkileri tercih ederler. Biraz zor arkadaşlık kurarlar. Uzak görünmesine rağmen, esasında etrafındaki insanlarla yakından ilgilidir. İstendiğinde elinden gelen her yardımı yapabilir. Ancak kendisi, hayatına yapılan en küçük müdahaleye bile tahammül edemediğinden, hiç kimsenin hayatına karışmak istemez.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler