Astro sağlık

Yayın tarihi: 13.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

SAĞLAM BİR VÜCUDA SAHİP OLAN BAŞAKLAR PEK HASTALANMAZLAR. MERKÜR, VÜCUTTA  BİR HABERCİ GİBİDİR.

 

Hastalık Hastası

 

Başak burcu, sinir sistemini ve bağırsakları yönetir.Bağırsaklar üzerinde etkili diğer burç, Yengeç’in aksine, düzenli, dengeli beslendiği için daha az sorun yaşamaları beklenir. Ancak, çok hassas olan sinir sistemleri ve kuruntulu yapıları, dolaylı olarak mide ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir. Aslında sağlam bir vücuda sahip olan Başak, fazla hastalanmaz. Fakat doğuştan hastalık hastası olduğu için sürekli şikayet edecek bir şey bulur. En ufak bir problemde hemen doktora giderler. Gerçekten hastalandığında uslu bir çocuk gibi doktorun tüm söylediklerini yapar.

 

Sağlığına çok önem verdiğinden Başaklar’ın çoğu düzenli

egzersiz yapar. Genelde sebze yemeklerini tercih ederler.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Merkür gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (kuvvetli Merkür açıları, yükselen Başak burcu, Güneş Başak burcunda, 6.evde Merkür veya 6.evde Başak burcu varsa), vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir: Vitamin olarak; D (veya gün ışığı), B1, B6, B12, B15, kalsiyum, niasin, potasyum, magnezyum, fosfor, bira mayası. Mineraller vücuda kalsiyum alımını dengeler. Kalsiyumun vücut tarafından kullanılmasına fosfor, magnezyum ve C vitamini yardımcı olur. Örneğin kalsiyum almadan 30 dakika önce, 1 limon veya portakal suyu içmek de aynı işi görür. Bu, kalsiyumun vücut tarafından tutulmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca;

Vitamin D içeren: Güneş ışığı en doğal olanıdır. Güneş ışığı deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, süt ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, sebzeler (bamya, bezelye, karnabahar).

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.

Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Esmer pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Niasin içeren (bir çeşit B vitaminidir): Bira mayası, beyaz ve kırmızı et, balık, süt.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz sağlığınız için önemlidir.

 

DİKKAT!

Doğum haritanızda Merkür’ünüzü kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza da danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam size sunulabilir.

 

Şifali Bir Bitki

 

ALTINBAŞAK (SODİDAGO VİRGA-AUREA)

 

Hendeklerde, orman kıyılarında, eğimli çayırlarda, ağaçları kesilmiş ormanlarda yetişen bu bitki Başaklar’ın gerginliklerini, bağırsak hastalıklarını nötralize eder. Çiçekleri temmuzdan ekime kadar kullanılır. Yaprakları ve çiçekleri serinletici özelliğe

sahiptir. Çeyrek litre suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın ve kısa bir süre demleyin. Ruhsal duyumlarımız böbrekler tarafından karşılandığı için, duygusal dalgalanmalarda,

ağır depresyonlarda ve duygusal dalgalanmalarda öncelikle böbrek zarar görür. Altınbaşak, şifalı bitkiler meleği olarak da bilinir. Böbrek ve mesane hastalıklarında,

depresyon ve hayatınızla ilgili ayak uyduramadığınız değişimlerde, düş kırıklıklarında bu bitki çayından günde 4 fincan yudumlayarak, 3 haftalık bir kür uygulayabilirsiniz.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler