KOÇU NASIL TANIYACAKSINIZ

Yayın tarihi: 13.07.2006
KOÇU NASIL TANIYACAKSINIZ
KOÇ’U NASIL TANIYACAKSINIZ?

 

ONLAR YÜZLERİNDEKİ YARA İZLERİNDEN, KASLI KOLLARINDAN, GENİŞ OMUZLARINDAN VEYA MODAYA UYGUN GİYİMLERİNDEN KENDİLERİNİ ELE VEREBİLİRLER.

 

Ciddî ve Cazibeli

 

GİYİM STİLİ

 

Marka kıyafetlerden vazgeçmezler, gardropları için bütçelerini sonuna kadar zorlarlar.

Fazla süslü detaylarla bezenmiş, titizlikle seçilmiş giyim tarzlarıyla kendi stillerini oluşturmuş gibi giyinirler. Koç erkeği blayzer takımıyla dolaşırken, Koç kadını da uyumlu parçalardan seçilmiş bir koleksiyondan giyinecektir. Hatta ciddiyetlerini koruma uğruna o kadar abartabilirler ki, hareket kabiliyetlerini kısıtlayacak kadar resmî giyinenleresık rastlanır. Son moda ve yeni çıkan tüm ürünleri Koçlar’ın üzerinde

görebilirsiniz.

 

DİKKAT!

 

Unutmayın Yükselen burcunuz Koç ise bu tanımlar sizin için de geçerli sayılır!

 

YÜZ YAPISI

 

Onları gülümserken görmek çok zor sayılabilir.Yüzlerinin şekli Koç burcu sembolündeki “A” “T” şekli ile  belirginlik kazanır. Koç insanlarının yüzleri normalden

daha renklidir. Kararlı ve keskin çizgili yüzleri vardır. Çok ender olarak yumuşak ve belirsiz hatlara sahip olurlar. Kaşlar, çene (güçlü görüntülü ama dar ve ileri doğru uzanmış) ve burun (büyükçe) ön plandadır. Bayan Koçlar kaşlarını aldırıp şekillendirebilirler ama erkek Koçlar’da kaşların gürlüğü dikkat çeker. Başlarında veya yüzlerinde bir ben veya iz bulunabilir. Koçlar, hayatı boyunca yüzünü korumalıdır, bir kaza anında yüz bölgesinden yaralanabilirler. Koç etkisi ağır basıyorsa, gözler küçük, yeşil veya ela olabilir ve etrafı araştırır gibi sürekli çok uzaklara bakar bir şekilde hareket halindedir. Parlak, uçuşan ve Güneş vurduğu zaman kızıla çalan gür saçları ile etrafı kolayca etkilerler.

 

VÜCUT

 

Erkeksi bir cazibe...Koç burcu insanını dış görünüşünden tanımak çok kolaydır. Sırım gibi uzun boylu ve atılgan görünüşlerinin yanı sıra, zihinleri gibi hareketleri de çabuk ve güçlüdür. Paldır küldür kapılardan geçerken, arkalarında ve önlerinde kim var, kim yok umurlarında değildir. Aceleci ve büyük adımlarıyla yürürlerken ve konuşurlarken, gövdeleri hafifçe öne doğru eğik, başları ise ileridedir. Öne doğru eğik yürümeleri, ileri yaşlarda sırt problemlerine neden olacaktır. Bu nedenle dik durmayı öğrenmeleri çok önemlidir. Kemik yapıları güçlüdür. Burcun son 10 günlük diliminde doğan Koçlar’ın bacakları genelde daha uzundur. Mars’ın sembolize ettiği enerjileri, bacaklarının ve kollarının gücüne yansımıştır. Venüs, Jüpiter, Güneş etkisi olmadıkça fazla kilolu olmazlar. Hem erkek, hem kadın Koçlar geniş omuzludurlar. Genelde kaslı, erkeksi bir vücut yapısı daha belirgindir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler