ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 13.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

VÜCUTTA KAN, KASLAR VE BAş, KOÇ BURCUNUN YÖNETİMİNDEDİR. BU NEDENLE GÜÇLÜ AMA TERS ETKİLERE MARUZ KALABİLEN BÖLGELERİ BAşLARDIR.

 

Başlarına Dikkat Etmeliler!

 

Koç, aceleci ve telaşlı hareketlerinin bir sonucu olarak vücutlarında bir yeri, özellikle de başlarını yaralayabilir. Yüzlerinin bir yerinde kesik, yanık veya yara izi de olabilir. Koç burcu insanları daima gözlerini, kulaklarını, dişlerini ve başlarını iyi korumalıdır. Koçlar’ın salgı bezleri tehlike anında fazla adrenalin salgılar. Bu salgının kana karışması ile beden, enerji ve coşkuyla canlanır. Koçlar’ın adrenalin salgıları dengesiz olabilir. Bu da enerjilerinin bozulmasına sebep olur. Kahve ve beyaz şekerden kaçınarak sinirlerini dengelemeleri gerekir. Sinirleri bozulunca mideleri de etkilenebilir. Atılgan, dik kafalı ve enerjik oldukları için dinlenmeden çalışır ve bu yüzden yatağa düşebilirler. Koçlar hastalanmaktan nefret ederler. Ufak rahatsızlık belirtilerini önemsemediklerinden, hastalığın kendi kendine geçeceğini umarlar.

 

Bir Koç burcu insanını hastalandığı zaman yatağa yatırmak kolay bir iş değildir. Sıradan bir insanı yorgan döşek yatıracak kadar yüksek ateşte bile onlar direnip, ayağa kalkacaklardır. Yatağa zorla yatırılan Koç’u oyalamak gerekir. Ancak etrafında kitaplar, hoşuna giden şeyler bulunursa, bir hapis olarak gördüğü yatak istirahatine dayanabilir. Fiziksel yapılarının sağlam oluşu, hastalıkları kolay atlatmalarına, ciddî bir hastalığa yakalansalar bile çabuk iyileşmelerine yardımcı olur.

 

Genelde kilo alma problemleri olmaz. Dönemsel olarak kilo alsalar bile kısa zamanda

verebilirler. Koçlar dinlenmeye özen göstermeli, çalışmalarında ölçüyü kaçırmamalı ve endişeye kapılmamak için çaba harcamalıdırlar.

 

DOĞUM HARİTANIZDA MARS’INIZI KONTROL EDİN. ÖNERDİĞİMİZ BESİNLER DOKTORUNUZA DA DANIşARAK KULLANDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI BİR YAşAM SİZE SUNULABİLİR.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Mars gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Kuvvetli Mars açıları, Yükselen Koç burcu, Güneş Koç burcunda, 6. evde Mars veya 6. evde Koç burcu varsa)  vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Mars’ın haritadaki durumu vücuttaki olası eksiklikleri gösterebilir. Bu eksikliklerde A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, P vitaminleri, folik asit, niasin, demir, bakır, manganez alımı yardımcı olabilir. Mars kötü etkiler altındaysa protein kullanımına dikkat etmek gerekir. Çünkü proteinler ters Mars etkileşiminde vücuda yararlı hâle dönüştürülmekte zorlanır. Ters Mars etkilerinde adrenalin salgısı dengesizleşir. Düzenleyici olarak ginseng önerilebilir. Ginseng, enerji vererek adrenalin salgısını uyaran özellikte bir bitkidir. Eğer hipogliseminiz varsa, adrenalin salgısı artarak kan şekerinizi yükselteceği için doktora mutlaka danışmanız gerekir! Haritalarında veya günlük etkiler sırasında Mars ters açılar aldığı zaman, diğer insanlara göre daha çabuk etkilenebilen Koçlar, enerji depolanmasında yardımcı ve hastalıklara karşı koruma sağlayan C vitamini tercih etmelidirler. C vitamini hücrelerdeki oksidasyon işlemini hızlandırır. Ayrıca çabuk absorbe edilen ve vücuttan kolayca atılan bir vitamindir. Kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, limon, elma, şeftali, mango, böğürtlen, kayısı, muz, soya fasulyesi, brokoli ve diğer yeşil sebzeler, dana eti, ciğer, kırmızı biber, patates ve lahanada bolca bulunur.

Bunun dışında;

Vitamin P içeren: Biber, kayısı, kiraz, üzüm çeşitleri, limon, portakal, greyfurt, maydanoz, kuru erik, taze erik, kuşburnu.

Demir içeren: Et ürünleri, balık, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, avokado, rafine edilmemiş buğday ürünleri, karahindiba, çilek, soğan.

Manganez içeren: Yeşil sebzeler, taze yeşil biber, salatalık, hardal bitkisi, yumurta, buğday ürünleri, badem, ceviz, böğürtlen, hurma, kestane, muz.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt tavsiye edilebilir.

 

Şifalı Bir Bitki

 

ISIRGAN OTU (URTİCA)

 

Yaprakları, sapı, çiçeği ayrı ayrı kullanılabilen, Koçlar için mucizevi bir şifalı bitkidir. Enerjik ve sinirli Koçlar’ı dengelemek için ideal bir kan temizleyici, düzenleyicidir. Yol kenarlarında doğal olarak yetişen bu gösterişsiz ot, vücudumuzun hemen her bölgesinin hastalıklarına çözümler bulabilecek kadar yetenekli, koruyucu ve etkilidir. Mars’ın dengesiz enerjisi bu otla düzenlenebilir. Kan temizleyici, aynı zamanda kan yapıcı bir bitki olan ısırgan otunun içindeki yakıcı madde, kan dolaşımını artırır. Pankreas üzerinde de olumlu etkiye sahip olduğu için ısırgan çayı, kandaki şekeri düzenler. Kansızlık problemi, alyuvar eksikliği, anemi, idrar yolları rahatsızlıkları ve iltihaplarında da imdada yetişir. Aynı zamanda ödemlerde ısırgan otu faydasını gösterecektir. Vücuttaki fazla sıvıyı emerek, yarar sağlar. Isırgan çayı hazırlamak için 1 çay kaşığı tepeleme bitki, 1 fincan suda haşlanır, 3-4 dakika demlendikten sonra sonra içilir. Taze filizler veren ısırgan otları, 4 hafta boyunca çay kürleri yapmak çok faydalıdır. Bu çayı sabahları aç karnına (kahvaltıdan yarım saat önce) bir fincan ve gün içinde bir iki fincan olmak üzere yudumlayarak içmeniz gerekiyor. Yavaş içilmesi, otun etkisini kuvvetlendirir. Çünkü ısırgan çayı, tükürük sıvısına karışarak faydalı hâle gelecektir. Mümkünse şekersiz içilmelidir.

 

Stresli yapısından dolayı saçları kolay dökülen Koçlar’ın baş bölgesi hassastır. İlkbahar ve sonbaharda sökülen ısırgan kökünden bir kür şeklinde saç friksiyonu hazırlanabilir. Kafa derisine uygulanacak masaj sayesinde saçlarda görülen değişiklik kısa sürede fark edilir. 5 litre suya 10 avuç taze veya kurutulmuş ısırgan otu atılır. Kısık ateşte kaynayıncaya kadar tutulur. Soğuduktan sonra kullanılır. Isırgan kökü kullanılacaksa

2 avuç kök akşamdan soğuk suya konur, ertesi gün su dolu bir tencerede kaynatılır.

Demlenmesi beklenir.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler