GEZEGENLER KOÇ BURCUNDA

Yayın tarihi: 13.07.2006
GEZEGENLER KOÇ BURCUNDA
GEZEGENLER KOÇ BURCUNDA

 

AY KOÇ BURCUNDAYKEN DOĞANLAR, DUYGUSAL OLARAK İÇİNDE BULUNDUKLARI OLAYLARA HIZLI REAKSİYON GÖSTERİRLER

 

AY KOÇ BURCUNDA

 

Kendileri çok hızlı hareket ettiklerinden başkalarının da aynı şekilde davranmasını bekler, aksi takdirde sinirlenirler. Tepkileri bazen aşırı ve dengesiz olabilir. Uyuşukluk onları çileden çıkarır. İnsanlara karşı daha sabırlı ve anlayışlı olmayı öğrenmeleri gerekir. Duygusal tepkileri de en az, fiziksel tepkileri gibidir. Kendilerini kontrol etmeyi öğrenemezlerse, başlarına büyük belalar alabilirler. Temposu yüksek ve tehlikeli sporlardan hoşlanırlar. Risk almaktan hiç çekinmedikleri için çeşitli kazalara maruz kalabilirler. Zihinleri de çok hızlıdır. Başkalarının saatlerce karar veremeyecekleri durumlarda çabucak işin içinden çıkarlar. Strateji üretmekte gerçekten başarılıdırlar. Bu nedenle askerî kariyer yapmayı seçerlerse çok başarılı olacaklardır.

 

Özgürlüğe ihtiyaçları vardır. Diğer insanları da özgür olmaları için desteklerler. Çok çabuk sıkılırlar, hayatlarının her alanında yeniliğe ihtiyaç duyarlar. Biraz bencil oldukları söylenebilir. Aslında bencil tavırlarının bilincindedirler. Bilinçaltında herkesten üstün olduğu duygusu taşırlar. Hayatta önceliğin hep kendilerinde olmasını isterler. Eğer Ay, Mars ve Uranüs’ten sert açılar alıyorsa, bu ters mizaç, dayanılmaz hâle gelebilir. İstekle başladıkları işlerini yarıda bırakırlar. Aşırı tepkileri, anlamsız isyanlara dönüşebilir. Bencilliği dayanılmaz hale gelebilir. Ayran gönüllü olduklarından, sık sık iş ve eş değiştirebilirler. Kadının haritasında kıskanç bir yapı ve eşine baskı uygulayan birini anlatırken, erkeğin haritasında dominant bir eş arayışı görülür. Bu konumda doğmuş kişilerin anneleri özgür, aktif, düşündüğünü söyleyen ve kişinin hayatında

çok baskın olan kadınlardır.


MERKÜR KOÇ BURCUNDA

 

Merkür Koç burcunda doğanlar olumlu, iyimser ve kararlı kişilerdir. Hızlı düşünür ve her an risk almaya hazırdırlar. Fikirleri kabul görmese bile yılmaz, allayıp pullayıp yeniymiş gibi tekrar sunarlar. Sorunlarla başa çıkma konusunda tanrı vergisi bir yetenekleri vardır.. Sağduyusu kuvvetli, bilgili ve çevresindekileri etkileyen tavırları ile her türlü toplulukta ön plana çıkabilirler. Herkesin dertlerini dinleyen ve çözüm bulan yapılarıyla çevresindekiler tarafından sevilirler.

Eğer Merkür ters etkiler alırsa, düşünmeden hareket edebilir,  telaşlı davranabilirler. Sonradan telâfi edilmesi zor hatalar yapabilirler. Bu kişiler, edebiyatı ve iddiayı severler. Her türlü tartışma ilgilerini çeker. Çok zeki olmalarına rağmen, ince ayrıntılar ve sürekli konsantrasyon gerektiren konularda pek başarılı değillerdir. Koç’un hızı, mental düzeyde kendini gösterir. Tek handikapları, fazla düşünmeden çabuk karar vermeleri ve bunun sonucu altından kalkılamayacak boyuttaki olaylarla  sık karşılaşmalarıdır.

 

MARS KOÇ BURCUNDA DOĞAN KİşİLERİN DOĞUM HARİTASINDA YÜKSEK ENERJİ ETKİLERİ VARSA, BU İNSANLAR KENDİNE GÜVENEN, HER İŞTE İDDİALIVE HEP KAZANMAK İSTERLER.


VENÜS KOÇ BURCUNDA

 

Venüs Koç burcunda zararlıdır. Bu kişiler duygusal davranışlarında agresif bir tutum sergilerler. Kişiyi, aldığı açılara ve bulunduğu ev konumuna göre zorlar. Aşk hayatlarında kovalanandan çok kovalayan olmayı tercih eden bu kişiler, ilişkilerinde gayretli ve istekli olmalarına karşın bencildirler. Özellikle erkeklerde bencillik daha ön plana çıkar. Özgür kalma istekleri geç evlilik getirebilir.

 

Dünyayı gezmek ve pek çok sevgili edinmek işlerine gelir. Bu dönemde doğan insanlar parayı, iş hayatında yeni atılmaları sağlayan önemli bir araç olarak görürler ve hiçbir zaman risk almaktan çekinmezler. Anlık isteklerle alışveriş yapmaları,

malî durumlarını kötü yönde etkileyebilir.

 

Güçlü seks dürtüleri olan bu insanlar duygularını giyim tarzları ile ifade etmeyi severler. Genellikle erotik kıyafetleri tercih edeceklerdir. Enerjilerini sarfedecek çeşitli hobilerle ilgilenmeleri tavsiye edilir. Eğer Mars, Satürn, Uranüs ve Plüton’dan

etki alıyorsa bu enerji akışı ters olacağından Mars’la ilgili fiziksel rahatsızlıklara

(özellikle cinsel hastalıklara) rastlanabilir.

 

MARS KOÇ BURCUNDA

 

Mars Koç burcunda yönetici durumdadır ve doğum haritasında böyle bir konum bulunduğunda, Mars çok kuvvetli çalışır. Kişinin fiziksel enerjisi oldukça fazladır.

Bu enerji deşarj olmazsa kendini rahatsız hissedecektir. Eğer birilerine karşı nefret duygusu taşıyorlarsa, güçlü bir duvar kuracaklardır. Bencilce bir istekle diğer

insanların da hoşlanmadığı insana tepki duymasını isteyebilirler. Bir anda  sinirlenmekten kaçınmalıdırlar.

 

SATÜRN KOÇ BURCUNDA DÜŞER. BU DURUMDA KİŞİNİN KENDİNİ İFADE ETMESİ ZORLAŞIR.

 

JÜPİTER KOÇ BURCUNDA

 

Jüpiter Koç burcunda doğanlar açık fikirli ve iddiacıdırlar. Pervasız bir davranış sergileyebilirler. Özgürlük aşkı onlar için çok önemlidir. Eğer arkadaşlarına ve dostlarına karşı düşüncesizce davranırlarsa bu istekleri kontrol edilmelidir. Başarılarını övmekten kendilerini alamazlar.

Seyahat etmeyi, spor yapmayı ve yarışmayı çok severler. Yaşamları boyunca kendilerini geliştirmeye gayret ederler. Bu konuma sahip çocukları dengelemek için

biraz kontrol ve disiplin gerekebilir. Aksi halde onların aşırı dışa dönüklüğü, büyüdüklerinde zorbalığa veya şımarıklığa yol açabilir.

 

SATÜRN KOÇ BURCUNDA

 

Satürn, ihtiyat ve sınırları güçlendirirken, Koç, enerji ve kuvvet ile bütünleştirilmiştir. Bunlar birbirleriyle çakışan faktörlerdir. Kişi, Satürn Koç burcundayken doğarsa, bu karakterinde zıtlaşmayı yaşayacağını gösterir. Onlar bazen güçlü, iddiacı ve cesur olacak bazen ise tereddütlerini yansıtacaklardır. Çalışmanın tam ortasında karar verme güçlüğü çekeceklerdir. Eğer karakterlerinin iki yönü arasında denge kurmayı başarabilirlerse, bu çelişen özelliklerini avantajlı bir şekilde birleştirebilir ve böylece faaliyetsizlik, hareketsizlik yok edilebilir. Satürn’ün hırsı, Koç’un enerjisi tarafından desteklenirken, Koç’un güç ve kuvveti Satürn’ün pratikliği ve sağduyusu sayesinde

inat ve kararlılık tam olarak durdurulmasa da fiziksel ve duygusal enerji ölçülü hâle getirilebilir. Hayatın ritmi yavaşladığı zaman, bu insanlar kendilerini rahatsız hissedeceklerinden depresyona girme eğilimleri yükselebilir. Onlar için en iyi çare, iş değişikliği veya enerjilerini tüketebilecekleri bir çeşit egzersizle ilgilenmek olabilir. Sert etkiler varsa aşırı bencillik ve düşüncesizlik, iletişim kurmada ve iş birliği yapmada zorluk çıkarabilir. Babalarıyla olan ilişkileri son derece önemlidir.

 

URANÜS KOÇ BURCUNDA

 

Uranüs Koç burcunda kişinin kendine güveni gelişmiş, güçlü liderlik duygusu hissedilmektedir. Bu kişi, yeni ve sıradışı projelerle ilgidir. Haritada başka bir yerde yaratıcılık işareti varsa, Uranüs özgünlüğü ve renklerin değerlendirilmesini teşvik eder. UNICEF’in kuruluşu, Uranüs’ün en son 1928’den 1934’e kadar uzanan Koç’taki yolculuğuna rastlar. Ancak bu kişiler, çılgınlık derecesindeki cesur kararlarını gözden geçirmeli ve makul yöntemler seçmelidirler. Uranüs Koç burcunda sabrı desteklemez ve Uranüs’ün durumuna göre istikrarsız davranışlar sergileyebilirler. Doğum haritasının diğer yerlerinde sabır ve tedbirliliğin görünüp görünmediğine bakmak gerekebilir. Özellikle Mars, Uranüs’le sert açı yaptıysa kişi gergin ve sinirlidir.

 

NEPTÜN’ÜN EN YAKIN KOÇ BURCUNDAKİ GEÇİşİ 2025 YILINDA OLACAK.

 

NEPTÜN KOÇ BURCUNDA

 

Neptün Koç burcunda 1861 ile 1875 yılları arasında bulunmuştu. Dinamitin bulunup bunun silahlara uygulanması ve daktilonun icadıbu devreye rastlar. Bu devrede doğanlar çok yaratıcıydılar ve yeni akımlar oluşturdular. Neptün’ü Koç burcunda doğan kişiler doğal olarak şu an yaşamamaktalar:Çin Cumhuriyeti’nin ilk başkanı Sun Yat Sen, kübist Henri Matisse.

PLÜTON KOÇ BURCUNDA

 

Plüton Koç burcunda geçişini çok eski zamanlarda yapmıştı. Oysa Plüton, Yengeç burcundayken Amerika’da, 18 şubat 1930’da 4:00 pm (lokal zaman) Flagstaff da keşfedilmişti. Plüton’un güçlü özellikleri Koç burcunun gücüyle birleştiğinde tradisyonel olarak çok güçlü bir enerji patlamasının ortaya çıkabileceğini tahmin etmek hiç de zor değildir. Plüton’un en yakın Koç burcundaki geçişi 2066-2094’e rastlayacak.

 

ŞİRON KOÇ BURCUNDA

 

şiron Koç burcundayken doğan kişiler, tutku ve güç sahibi olma peşinde koşmazlar. Koç’un asiliğini dengeleyen şiron, çocukluk yaşamlarının zor şartlarda geçebileceğini

gösterir.  Bu kişilerin sert yapıları küçük yaşta şekillenmeye başlar. Haritada çok fazla zorlanma var ise kişi enerjisini iyi yansıtamayabilir ve tüm çabaları boşa harcanabilir. Yine de çok güçlü insanlardır, başlarına ne gelirse gelsin yılmazlar. Yöneticilik kapasiteleri çok gelişmiştir. Uzun süre bulundukları görevi ve misyonu devam ettiren kişilerdir. Dr. Albert Schweitzer ve İngiltere’nin eski başbakanı Margaret Thatcher’ın haritalarında, şiron Koç burcundadır.

 

KUZEY DÜĞÜM KOÇ BURCUNDA

 

Kuzey düğüm Koç burcunda doğanların kişinin kendine güven duymayı öğrenmesi gerekmektedir. Güney düğüm Terazi’dedir. Hayat onlar için kurulması gereken zor dengelerden oluşur. Tahterevallinin aşağı inip kalkması gibi, hayatları inişli-çıkışlıdır. Konserlerde ve sanatsal faaliyetlerde vakit geçirmeyi severler. Yalnızlık onlara göre değildir. Etraflarında insanların bulunması hoşlarına gider. Kıskanç iseler: Özgür bir eş; paraya ve maddî değerlere düşkün iseler: Maddî zorluklar; gezmeyi seviyorlarsa: Ayak bağı olacak pek çok sorun onları bulur. Çocuk sahibi olmayı çok istiyorlarsa bu konuda da zorlanabilirler.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler