İŞ HAYATI

Yayın tarihi: 13.07.2006
İş HAYATI
İş HAYATI

 

KOÇ İNSANI DOĞUŞTAN LİDERDİR. BU ÖZELLİĞİ ONA PEK ÇOK YERDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIşMA FIRSATI YARATIR.

 

Hayatları Nakit Para Gibidir...

 

Fiziksel güçleri nedeniyle iyi sporcudurlar. Profesyonel olup çok para kazanabilirler. El becerileri çok gelişmiştir. Mekanik konularla yakından ilgilenmeleri onları iyi birer mühendis yapabilir. şaşırtıcı bir özellikleri de insan psikolojisine yakınlıkları onları iyi birer psikolog ya da psikiyatrist yapabilir. Sivri dilli Koçlar’dan  başarılı eleştirmenler de çıkabilir. 

 

Genelde bağımsız çalışmayı sever. Başkalarına hesap vermekten hoşlanmaz ve kendi işlerinde çalışmaktan zevk alırlar, bu yüzden kendilerini rahat hissederler. Koç burcu insanı için iş, tam kapasite ile çalışmak ve özveri demektir. Enerjilerinin büyük bir kısmını işleri için harcarlar. Çalışma ortamının iyi olması başarıları üstünde önemli bir rol oynar. Eğer kendilerini rahat hissetmezlerse başka bir iş aramaya başlamaları uzun sürmez. Koç burcu üyeleri, küçük yaşta kendi işlerini kurmak için girişimde bulunurlar.  Onları tekstil, iletişim, reklamcılık ve endüstri alanında patron olarak görmek mümkündür. Liderlik özelliğinden dolayı üst düzey görevlerde, öncü burç olduklarından polis ya da asker, ateşi simgeleyen Mars’tan aldıkları açılardan dolayı itfaiye merkezinde çalışmaları da muhtemeldir.

 

Patronluk, Koç burcu insanının doğasında vardır. Hangi alanda çalışırlarsa çalışsınlar başarılı olacaklarına yürekten inanırlar. Koşullar ne kadar zor olursa olsun bu onları yıldırmaz. Otoriterdirler. Konumuna saygı göstermeyenleri haklı da olsa hoş görmez ve gerektiğinde acımasız olabilirler. Sadakata değer verir ve karşılığını çalışanlarına fazlasıyla ödemeye çalışırlar. Ayrıca işyerinde sağlık koşullarına dikkat eder ve elemanlarının başarılarını göstermeleri için fırsat tanırlar.

 

Başka birinin yanında çalışan Koç burcu insanı, yetenek ve çalışmalarının takdir edilmesini bekler. İş birliği yaparak çalışmaktan ve emir almaktan pek hoşlanmaz. Çoğu Koç burcu insanı, tek doğruyu kendinin bildiğini düşünür ve istediği görevler

verilmediği takdirde gücenebilir. Onlar rutin bir işte çalışmaktan hoşlanmazlar.

Tüm bunların yanı sıra yaratıcı fikirleri, eleştirileri, bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ve çalışma istekleri vardır. Onu anlayan bir patronu olursa iş yerinin başarısını artırmaya çalışan, dinamik, yaratıcı ve mutlu bir çalışan olabilirler.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler