KiM BU KOÇLAR

Yayın tarihi: 13.07.2006
KiM BU KOÇLAR
KiM BU KOÇLAR?

 

GÜNEŞ’İN DOĞUŞUNDAN BATIŞINA KADAR ÇALIŞAN

BİRİ MİSİNİZ? KOŞAR GİBİ Mİ YÜRÜYORSUNUZ?

ÖNDE OLMAK, SİZİN İÇİN VAZGEÇİLMEZ Mİ?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR KOÇ’SUNUZ.

 

İktidar Sarhoşu

 

Koçlar zeki ve çabuk kavrayabilen kişilerdir. Organizasyon yetenekleri gelişmiştir. Etraflarındaki insanları, varılması imkânsız hedeflere yönelten bir öncüdür. Kuvvetli inançları, riya ve ihtirasla karışmamıştır. Nadiren büyük bir servete sahip olur. Bir Koç insanının parasını, eşyalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnsanları mutlu etmekten hoşlanır ve yapılan iyiliğin, kendisine geri döneceğini bilir.

 

İleriyi görürler fakat en belirgin hataları, çok aceleci olmalarıdır. Sabırsızlıkları yüzünden kaçırdıkları birçok fırsat olabilir. Koç burcunun metali demirdir. Demirin bükülmez gücü, Koç insanında yaşama gücü olarak kendisini gösterir. İçtenlik ve dürüstlük Koç burcunun özelikllerindendir. Herkesi kendileri gibi zannettikleri için de birçok defa hayal kırıklığına uğrarlar, ancak kin gütmezler.

 

Koç burcu insanları, ön planda olmayı ister. Her zaman dikkat çekmeli ve beğenilmelidirler. Karşılarına kendilerinden daha üstün birisi çıktığında bu durumdan

hiç hoşlanmazlar ve hemen onların kusurlarını, hatalarını bulmaya çalışırlar, imrendikleri ve kendilerinden üstün buldukları insanları pek sevmezler. Koçlar her zaman her konuda üstün olduklarına inanırlar. Kendilerinden daha çok beğenilen birisinin çıkması, onlar için büyük bir bozgundur. İçin için bu kişileri beğenir, takdir eder fakat çok kıskanırlar. Hele o kişi, bu özellikler sayesinde başarıya ulaşmış veya ünlü olmuşsa bu durum hoşlarına gitmez. Onlarla dost olmaları ve takdir etmeleri zor olur.

 

Temiz kalpli, iyi niyetli ve dürüst olan Koç burcu insanları, uğurlu taşları pırlanta kadar da saftır. Karşılaştıkları zorluklara büyük bir kuvvetle direnirler. Ancak saf karbon olan pırlanta, nasıl yüksek ateşte yanıp kül oluyorsa, bu burçta doğanları da hiddet, öfke ve kıskançlık ateşi mahvedebilir. Gazete okurken herhangi bir habere ya da televizyon seyrederken bir programa kolaylıkla sinirlenebilir ve birden parlayabilirler. Küçük olaylar karşısında bile ağızlarına geleni söylerler. Ancak öfkeleri geçince yaptıklarından pişman olur ve olanları çabucak unuturlar. Hatta düşünmeden söyledikleri, aslında söylemek istemedikleri sözlerini karşı taraf hâlâ hatırlıyorsa şaşırır, gücenirler. Kendisine bir fırsat verilirse öfke içinde yaptığı korkunç tehditlere bakmadan, en kötü düşmanından bile özür dileyebilirler.

 

MARS İNSANLARI KESİNLİKLE YENİLGİYİ KABUL EDEMEZLER. MUHALEFETTEN HOŞLANIRLAR, MEYDAN OKUMAK ONLARA HER ZAMAN CAZİP GELİR. BİR ENGELİ AŞMAK VE YOK ETMEK İÇİN ÇABA HARCAMAKTAN KAÇINMAZLAR. İDEALLERİNİN PEİİNDEN KOŞAR, İSTEDİKLERİ ŞEYLER İÇİN ÇABA GÖSTERMELERİ GEREKTİĞİNİ BİLİRLER VE ÇOK ÇALIŞIRLAR.

 

Koç insanlarının hayal güçleri geniştir. Enerjilerini bu yönde harcayan Koçlar orijinal, kimsenin düşünmediği işlere el atarlar. Koçlar’ın eğlenceli bir hayatları vardır. Pozitif ve dışa dönük doğaları onların daha fazla eğlenmesini sağlar. Güçlü hayalleri, neşeli tavırları ve olayların ilginç taraflarını görebilme güçleri sayesinde etrafındaki insanları kolaylıkla eğlendirebilirler. Kendi fikirlerini açıklarken ya da bir konu hakkında fikir yürütürken hem kendileri, hem de karşısındakiler büyük bir keyif alır.

 

Herkes kadar bir Koç da paradan hoşlanır, ancak övgü ve ünden daha çok haz duyar. Para ile şan-şeref arasında bir seçim yapmasını isterseniz o daima şan ve şerefi seçecektir. Kendileriyle fazla ilgili olduklarından, başkaları hakkında bir şey merak etmezler, dedikodu yapmaya hiç vakitleri yoktur. Diğer insanların sırları, davranışları ve niyetleri ile uğraşmak onların işi değildir. Her zaman kendisi ve kendi planları hakkında konuşmaktan hoşlanırlar. Başkalarının özel hayatı Koçlar’ı ilgilendirmez.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Koç’un ilk on gününde doğduysanız, Koç’un özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Ateş grubunda sıralamada Koç’tan sonraki Aslan’ın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Ateş’in üçüncü burcu Yay’ın karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

 

1. DEKANAT

 

(21 Mart- 31 Mart)

Tam bir Koç. Mars hâkimiyeti baskındır. Koç burcunun ilk on gününde dünyaya gelen kişiler, savaşçı, kolay kolay yılmayan, yerinde duramayan, atılgan ve cesur kişilerdir. Kendilerini etraflarındakilere kanıtlayabilmek ve  beğenilmek için uğraşırlar.

 

2. DEKANAT

 

(1 Nisan- 10 Nisan)

Koç özellikleri Aslan’ın gururu ile birleşmeye başlar, Mars kadar Güneş de egemendir.

Doğum günleri ikinci on güne denk gelen kişiler kararlı ve planlı bir tutum sergilerler. İnsanları rahatlıkla örgütleyebilirler. Bir aslan gibi sağlam bir iradeye ve fiziksel güce sahiptirler. Maceradan ve heyecandan çok hoşlanırlar. Kendilerini tıpkı masallardaki “Aslan Kral” gibi ormanın tek hâkimi sanıp, herkesten üstün olduklarına inanırlar.

 

3. DEKANAT

 

(11 Nisan- 20 Nisan)

Koç özellikleri Yay’ın filozofluğu ile değişime uğrar. Mars kadar Jüpiter de söz sahibi olur.Üçüncü on günlük parçada doğanlar kendilerini kültür ve entelektüel açıdan doyurmaya çalışırlar. Her türlü yeni bilgiye açıktırlar. Sosyal çalışmalarla ilgilendiklerinden diğer Koçlar’a göre daha az kendini beğenmiştirler.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler