KOÇ KADINI

Yayın tarihi: 13.07.2006
KOÇ KADINI
KOÇ KADINI

 

AKLINA GELENİ OLDUĞU GİBİ SÖYLER, ASLA YUMUŞAK BAşLI DEĞİLDİR.

EĞER KIŞKIRTILIRSA ŞİDDET YANLISI OLUVERİRLER.

 

Tutkulu, Cazibeli, Yaşam Dolu...

 

Koç kadını, son derece tutkulu, cazibeli, akıllı, neşeli, yaşam dolu ve sıcakkanlıdır. Her zaman etrafında birçok erkek olur. Beğenilmek, istenilmek ona oldukça zevk verir. Etrafında ne kadar hayranı olursa o kadar mutludur. Çok beğenilen bir insan olsa da kendisine o kadar güvenmez, hep kusurları olduğunu düşünür. Kendi ilgi alanlarının peşinde koşar. Bir aile kurmak, çocuk doğurmak yerine, iş hayatında başarılı olmayı tercih eder. Sürekli hareket halindedir.  Sosyal hayatları yoğundur. Kendini ve başkalarını örgütler. Yanındaki insanlara yardım etmekten zevk alır. Vefakârdır, arkadaşlarının önemli günlerinde hep yanlarındadır. Kendi fikrinin alınması ona haz verir. Koç burcu erkeği gibi, o da macera sever ve coşkuludur. Koç kadını, aklına geleni olduğu gibi söyler. Asla yumuşak başlı değildir. Eğer kışkırtılırsa şiddet yanlısı oluverir.

 

İlişkilerinde son derece kıskançtır, sevdiğini kimseyle paylaşamaz. Ancak kendisi birden fazla erkekle birlikte olabilir. Hayatının son erkeği olduğunu düşünmedikçe  birisine tamamen bağlanmaktan hoşlanmaz. Bir anda aşık olup, bir anda “her şeyim”

dedikleri erkekten vazgeçebilir. Uğruna tüm özgürlüğünden vazgeçecek çok az erkek vardır. Ama tam anlamıyla sevdiği zaman da birçok şeyi hiç düşünmeden yapar. Tutkuları derin, hisleri içtendir. Bunlara karşılık olarak karşısındakinden tam bir dürüstlük ister. Erkeğinin mutluluk ve hem sıkıntısında daima yanında olur.

 

İyi bir anne ve ideal bir eş olabilir. Sadece acı çekerse öfkelenip bencilleşir ve hırçınlaşır. Koç burcunda doğan kadınlar sevgiye çok önem verirler. Koç kadını için çocukların yeri çok özeldir. Çocuklarla iyi geçinir. Onlara büyülü bir dünya yaratır. Diğer annelerden farklı olarak her ağladıklarında yanlarına koşup kucaklarına almayacak, her durumda onlara kol kanat germeyip kendi başlarının çaresine

bakmalarını ister. Çocuklarını doğru bir şekilde yetiştirmeyi kendisine iş edinir ve ideallerini onlar üzerinde gerçekleştirmek ister. 

 

NE KADAR ÇOK SEVERLERSE SEVSİNLER KOÇ KADINLARI HİÇBİR ŞEKİLDE ÖZGÜRLÜKLERİNDEN TAVİZ VERMEZLER.

 

Sert etkiler almış bir Koç kadınının evliliğinin nedeni sadece aşk ya da sevgi olmayabilir. Güçlü, zengin, ün yapmış, iyi bir mevkide biri de onu evlenmeye ikna edebilir. Koç kadını yanında kendisi gibi güçlü bir erkek ister. Her yönden kendisinden üstün bulduğu bir erkeği elde etmeye uğraşmak hoşuna gider. Ayrıca beğenilmekten hoşlandığı için seçtiği eşin de beğenilmesi ona büyük bir haz verir. Kadınsı yönlerini ortaya çıkarabilecek güce sahip ve çok arzulu bir erkek onu rahatça etkileyebilir. Çok hareketli oldukları için, düzenli evlilik hayatını biraz sıkıcı bulabilirler. Eşleri baskıcı olursa ilişkileri uzun sürmez. Ama  istekleri ve hırslarına cevap verebildiği

sürece hayatlarının sonuna kadar aynı erkekle birlikte olurlar.

 

Aslan, Yay ve Akrep burcunda doğan erkeklerle daha iyi anlaşırlar. Koç kadını ile birlikte olan bir erkek, sabırlı ve anlayışlı olmayı bilmelidir. Çünkü Koç burcu kadınının çelişkili ve karmaşık bir yapısı vardır. Ne kadar inkâr etse de bencildir. Bu burcun kadınları, erkek arkadaşlarından neredeyse her şeyi isterler ama kendileri aynı karşılığı vermezler. Dünya onların etrafında dönmelidir. Sık sık eşinin onu sevmediğinden, beğenmediğinden endişe eder. Onun bu şüphelerini gidermek kolay değildir. Koç burcunda doğan kadının eşi, karakter bakımından güçlü değilse, bu yersiz şüpheler karşısında yıpranabilir.

 

Koç kadını, Koç erkeğinin aksine çok hırslıdır. Yükselmek onun için çok önemlidir. Cazibe ve savaş yıldızı olan Mars, Koç burcunda doğan kadının sonsuz ihtiraslı yönünü ortaya koyar. Bu yüzden de bu burcun kadınları para, mevki ve üne çok önem verirler. Koç kadını eğer kendisi çalışmıyorsa bu hırsını ve ihtirasını eşinin başarılı olması için harcar. Kocasını yükseltmek için çalışır ve özveride bulunabilir.

 

Bir Koç kadını için çalışma hayatı, biraz para getirecek ve oyalanacak bir şey değildir. Başarılı olmak, çok para kazanmak ve adını duyurmak Koç kadınının en büyük idealidir. Paraya ve maddeye bu kadar önem vermesine karşın elinde pek para

tutamaz. Genellikle hiç düşünmeden para harcadıkları için birikmiş parası olan bir Koç kadınına ender rastlanır. Cömert Koç kadını, paranın değerini biraz geç öğrenir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler