ARKADAŞLIĞI

Yayın tarihi: 13.07.2006
ARKADAŞLIĞI
ARKADAŞLIĞI

 

BİR GÜN MEKTUP ARKADAŞINDAN HEDİYE OLARAK UÇAK BİLETİ ALAN YAY, SOLUĞU ONUN YANINDA, MALDİV ADALARINDA ALABİLİR!

 

Eğlenceli ve Neşeli Kişilikler

 

Yaylar çok candan ve sevecen arkadaşlardır. Herkesi dinlerler. Sadece iyi gün dostu değil, kötü günlerinde de onlarla birliktedirler. Sözlerine güvenilir. Arkadaşlarına karşı açık fikirli ve yardım etmeye hazırdırlar. Fakat umursamazlığa varan rahatlıkları, tutamayacakları sözler vermelerine ya da tutabilecekleri sözleri yapmamalarına neden olabilir. Cana yakınlıkları ile oldukça sevilirler. Kimseyi kırmak istemezler. Özgürlüğe düşkün yanları ile sıkıntıya gelemeyen Yaylar’ın arkadaşlarından tek istedikleri, hürriyetlerinin kısıtlanmamasıdır. Özgürlüklerini kısıtlamadıkları sürece herkesi din, dil, ırk ayırt etmeden evlerinde konuk edebilirler. Meraklı yanları her seferinde ağır bastığında, yeni kişilerle tanışmak, onları heyecanlandırır.

 

Dostlukları bir kişiye endeksli değildir. Grup ruhu gelişmiş kişilerdir. Yalnızlıktan hoşlanmazlar. Evlerindeyken bile boş durmazlar, telefonla veya bilgisayarlarında internet üzerinden konuşurlar. Bu nedenle İkizler’e benzetilebilirler. Doğum haritaları sert etki taşıyan Yaylar’ın özgürlükleri çok ön plana çıkar, arkadaşlıkları uzun süreli olmayabilir.

 

Olgunlaşmaları uzun zaman alabilir. Yaşları ilerledikçe, arkadaşları arasında sözü dinlenir bir eğitmen havasında olurlar. Genelde sevgililerini de arkadaşları arasından seçerler. Eğlenceli ve neşeli kişilikleri ve organizasyon yetenekleri ile eğlenceli partileri, sosyal organizasyonları düzenlemek için enerjilerini sonuna kadar kullanırlar. Sportif faaliyetler ve yarışmalarda gruplaşmayı severler. Dışa dönük oldukları için sessiz ve içine kapanık kişilerle oturmak onları sıkar. Kendilerine benzer arkadaşlar edinirler. Dağlara çıkmak, parklarda uyumak, bohem bir yaşantı sürmek, çadır hayatı yaşamak, arkadaşlarıyla paylaşmayı sevdikleri aktivitelerdir.

 

 

GRUPLARARASI İLİşKİLER

 

Ateş grubundan Yaylar’la iyi anlaşır. Maceracı bir ruh taşıdıklarından beraberce uzak yerlere gidebilirler. Hava grubuyla uyumları entelektüel seviyede mükemmeldir. Özgür ruhlarını en iyi anlayan burçlar Hava grubundandır. Dışa dönük Yaylar için Su grubundan arkadaşları biraz sıkıcı gelebilir ama duygusal olan Yaylar’ın yaşamında bir kez de olsa Su grubundan bir sevgilisi olacaktır. Toprak grubundakiler ise, onların yere basmayan ayaklarını ve havailiklerini dengelemek için ideal kişilerdir.

Ama Toprak grubu arkadaşları oldukça pasif gelebilir.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler