GEZEGENLER YAY BURCUNDA

Yayın tarihi: 13.07.2006
GEZEGENLER YAY BURCUNDA
GEZEGENLER YAY BURCUNDA

 

AY YAY BURCUNDA DURAN KİşİLER İYİMSER VE OLUMLUDUR. ENERJİK OLMALARINA KARŞIN, SON DERECE SAKİN BİR RUH YAPILARI  VARDIR.

 

AY YAY BURCUNDA

 

Doğum anında ayaklarını yere bastıracak Toprak grubu ya da sabit burç etkileri yoksa biraz huzursuz ve hayalperest olabilir, karar vermekte güçlük çekerler. Yine de bu yerleşim, Ay için iyi bir durumdur. Eleştiriye açıktırlar, hatalarının yüzlerine söylenmesi onları gücendirmez. Her zaman yaptıklarının farkında olarak eylemde bulunurlar. Davranışlarında umut ve iyimserlik hâkimdir. İyi niyetleri saflığa varabilir. Detaylara pek önem vermezler. Aynı anda pek çok konuyla ilgilendiklerinden, bir konu üzerinde yoğunlaşarak çözüme gitmekte zorlanabilirler. Huzursuzluk ve sabırsızlıklarına bir de konsantrasyon zorluğu eklenince başladıkları işi bitirmeleri zor olur. Büyük sabır ve dikkat gerektiren işler onlara göre değildir. Entelektüel potansiyelleri ile başarılı bir araştırmacı, öğretmen, bilim adamı, yazar olabilirler. Fakat bir konu üzerinde yoğunlaşmaya çaba harcamalıdırlar. Detayları anlamaya, bakış açılarını genişletmeye ihtiyaç duyarlar. Bunu başardıkları takdirde başarılı olmaları kaçınılmazdır.

 

Yay burcundaki Ay, erkeğin haritasında, geç gelen evliliği belirtebilir. Kadının

haritasında, çok özgür bir kişilik yapısını yansıtacaktır. Ay’ı Yay burcunda doğmuş kişinin annesi hakkında bilgi alınabilir. Anne, oldukça özgür, kendi hayatını yaşamaya meyilli, entelektüel ve annelik yapmayı pek beceremeyen biri olabilir.

 

MERKÜR YAY BURCUNDA

 

Merkür Yay burcunda zararlıdır. Kişinin yapay, huzursuz ve aşırı iyimser olma eğilimi kontrol edilmelidir. Çok meraklı olmaları yüzünden, sürekli bir konudan bir konuya atladıkları, tam olarak araştıramadıkları ve hemen sıkıldıkları görülür. Her konu hakkında bilgi edinmek istemeleri, ilgi alanlarının bolluğundan dolayı yüzeysel bir öğrenme alışkanlığı edinebilirler. Dengeleyici Satürn etkileri yoksa, kişi maymun iştahlı olarak adlandırılır ve ekip çalışmalarında tercih edilmez. İnatçı yapılarından dolayı tartışmalarda kırıcı olabilirler. Örneğin Mars ile açı alan bir Yay’daki Merkür, oldukça sivri dilli bir kişilik yapısını yansıtır. Ama bilimsel konular için daha zararlı olan bu konum, ancak manevî tatmin duygusu için son derece verimli olabilir. Kişi geçmişini, kim olduğunu, evrende neden var olduğunu araştırmak ister. Medyumluk yönleri ve ileriyi görme güçleri gelişmiştir. Doğuştan yabancı dil öğrenme yetenekleri vardır. Çok ters açılar yoksa pek çok dili aynı anda konuşabilirler.

 

 

VENÜS YAY  BURCUNDA OLAN KİŞİLERİN ÖZGÜRLÜK ARZULARI OLDUKÇA YÜKSEKTİR. BAĞIMSIZLIKLARINA ÇOK DÜŞKÜNDÜRLER.

 

VENÜS YAY BURCUNDA

 

Sosyal yapıları ve ışıklı simaları ile çevrelerinde her zaman bir kalabalık bulunur. Arkadaşlık kavramı onlar için paradan önce gelen en önemli değerlerden biridir. Vericiliklerinden dolayı çok arkadaş edinirler. Dürüst ve açıktırlar ama asla enayi değillerdir. Birine bağlanmaları zor olur. Yoğun duygular hissettiklerinde ürkebilirler. Bu nedenle uzun süre daldan dala konabilirler. Aynı anda bir­den faz­la in­san­la bir­lik­te ol­mak hoş­la­rı­na gider. Tek eşli oldukları söylenemez. Uzun süre bekar kalmak hoşlarına gidecektir. şansları da bu konuda açıktır. Maddî dünyaya  fazla bağımlı değildirler. Çabuk para kazanır ama kolay harcarlar. Botanik, jeoloji veya kuşların yaşantısını inceleyen bir bilimle uğraşmaktan son derece mutlu olacaklardır. Tabiatı, güzellikleri severler. Dağcılık ve yürüyüşler tam onlara göre aktivitelerdir.

 

 

MARS YAY BURCUNDA

 

Mars Yay burcunda ise kişide huzursuzluk belirgindir. Eğer aktif bir spor dalı ile uğraşmazlarsa huzursuzluk uç noktalara ulaşır. Bu kişiler için, fiziksel ve zihinsel enerjilerini eşit şekilde kullanarak dengeleyecek bir yol önerilmelidir. Onlar, sorunlarıyla şevk ve istekle mücadele edebilirler. Bu yüzden karakteristik özelliğini ön planda tutacak bir kariyer sahibi olmaları gerekir. Başkalarının “çözülemez” diye düşündükleri sorunları gıpta edilebilecek bir gayretle sonuçlandırabilirler. Sorunları çözme yöntemleri ise biraz göreneklere aykırı ve yasadışı olabilir! Çitin diğer tarafındaki çimenin her zaman daha yeşil olduğu gibi bir inanışları vardır; bu yüzden de tüm şevkleri bir şey üzerine odaklanmışken, bir anda sıkılıp, başka bir projeye başlayabilirler. Onlar, karakterlerindeki bu unsurun farkına varıp, enerjilerini bir tek şeye konsantre etmeli ve üzerlerine aldıkları işi tamamlamayı öğrenmelidirler.

 

Riskli sporlardan ve konulardan hoşlanırlar. Dağcılık, kayak gibi sporlara ilgi duyarlar. Onlar aynı zamanda hızlı kumarbazdırlar.

 

JÜPİTER YAY BURCUNDA YÖNETİCİDİR. BU YERLEŞİMDE DOĞANLARIN KAYGISIZ BİR YÖNÜ VARDIR.

 

JÜPİTER YAY BURCUNDA

 

Ruhlarındaki çoşku, cüretkârlık boyutuna varabilir. Maddiyattan uzak konulara, örneğin spor ile ilgili aktivitelere daha fazla ilgi duyarlar. Enerjileri genelde kontrolsüzdür, spor yaparken sık sık sakatlıklara maruz kalabilirler. Hatalara karşı iyimser bakışları, zorlukları kolay aşmalarını sağlar. Eğer Jüpiter, Güneş ve Merkür’den etkilenmiş ise, körü körüne bir iyimserlik anlaşılamaz boyutlara çıkabilir. Doğum haritasında dengeleyici, sağlam etkiye ihtiyaç vardır. Satürn’ün iyi yerleşip yerleşmediği ve kişisel gezegenlerin Toprak burcunda olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu bireyler, gençliğin ilk heyecanını attıktan sonra orta yaşlarında durulup, düşünceli ve felsefî bir görünüme bürünebilirler.

 

Onlar ebedî öğrencilerdir, her zaman öğrenmeye ihtiyaç duyarlar; hayran bırakan entelektüel potansiyellerini artırmak için her zaman araştırma yapmak isteyecekleri bir konu bulurlar. Adil olduklarından dolayı başarılı kanun adamlarının haritalarında ideal bir konumdur. Yabancı dil öğrenmeye karşı bir yetenekleri ve seyahat aşkları,

onları yurt dışı bağlantılarına sokabilir.

 

SATÜRN YAY BURCUNDA

 

Satürn Yay burcunda, zayıf gibi görünmesine rağmen, gerçekte harita sahibine bazı avantajlar sağlar. Yay’ın yöneticisi Jüpiter, öncelikle gelişimi ve sonra da kısıtlamayı temsil eden Satürn için kutup gezegendir. Yay burcundaki Satürn, kişinin bir konuda yoğunlaşma kapasitesini ve çalışmasını destekler. Bu kişiler, entelektüel potansiyellerini görmekte zorluk çekmeyeceklerdir. Bu yerleşimde yer alan küçük çocuklar genellikle omuzlarının üzerinde eski bir kafa taşırlar. Reankarnasyoncular onlardan “eski ruhlar” olarak bahseder. Bu kişiler, özellikle konuşmalarda açık sözlü ve dürüsttür. Geleneksel görüşün dışında bile olsa, onlar asla doğruyu söylemekten kaçınmazlar; fakat Satürn’ün burada olması, kişinin kendine güveninin ve şevkinin az olduğunu gösterir. Fazla tedbirli olur, bu ihtiyatli olma hâli bazen dehşet seviyesine ulaşabilir. Eğer Satürn’ün aldığı etkiler olumluysa ve horoskopta çok fazla Ateş ve Hava gruplarından etkileşim bulunuyorsa, engellenen şanslar çok az olacaktır.

 

 

URANÜS YAKLAŞIK OLARAK 2065’LERDE TEKRAR YAY BURCUNDAN GEÇECEK.

 

URANÜS YAY BURCUNDA

 

Uranüs Yay burcunda 1898-1904 ve 1981-1988 yıllarında bulunmuştu. Bu tarihlerde doğanlar orijinal görüşlü, eksantrik düşünme ve yüksek bir mücadele gücüne sahip kişilerdir. Bu yönlerini her yeni ve orijinal konuyu öğrenmek için kullanırlar. Onları özellikle teknolojik gelişmeler ve ekolojik problemlerle ilgilenirken bulabilirsiniz. Dünyada meydana gelen çevresel sorunlar karşısında, pozitif düşünmeye meyillidirler. Çocukluklarından itibaren, dünyanın güzelliklerini benimser, çevreye karşı

büyük bir koruma duygusuyla büyüyüp kendilerini bu yönde geliştirebilirler. Uranüs yaklaşık olarak 2065’lerde tekrar Yay burcundan geçecek.

 

Herkesten daha fazla dinsel ve psikolojik temalara karşı ilgilidirler. Düşünce gücü üzerinde yoğunlaşıp bilimsel konularla bir bağ oluşturma yollarını arayan tiplerdir. Sezgileri çok güçlüdür. Bu genç insanlar 21. yüzyılın başlarında hayatın talepleri ile başa çıkmak zorunda olmalarına rağmen, sempatik kişiliğinin yanı sıra güçlü manyetik enerjileri ile geleceğin sorunlarını çözmeye yardımcı olacak iyimserlikleri vardır.

 

 

NEPTÜN YAY BURCUNDA

 

Neptün Yay burcunda 1970-1984 arasında geçmişti. Neptün ve Jüpiter arasındaki güçlü bağ Neptün’ün Jüpiter’in burcu Yay’daki seyahati ile daha da kuvvetlenmiştir

(Balık burcunun ana yöneticisi Neptün’dür. Tradisyonel astrolojide yardımcı yönetici olarak Jüpiter de kabul görür). Bu kişiler güçlü sosyal yargı bilincini destekler. Bu nesilden, idealist yaklaşımlar, umut ve olumluluk beklenebilir.

 

 

Güçlü doğa ve hayvan bilinçleri ile topluma yeni bir anlayış getirip, ilkel çiftçilik metotlarını reddedebilirler. Eğer Neptün gibi başka gezegenler de Yay burcunda ise, bu durum, o kişinin bu neslin liderlerinden birinin olacağının işareti sayılabilir. Neptün Yay’da gizli kalmış olayları da ortaya dökmüştür. Amerika’daki Watergate, Almanya’daki Willy Brandt Skandalı, bu tarihlerde ortaya çıkmıştır. Neptün tekrar Yay burcunda 2134-2148 yılları arasında bulunacak.

 

PLÜTON, YAY BURCUNDA 1995’TE BAŞLADIĞI YOLCULUĞUNA 2008’E KADAR DEVAM EDECEK.

PLÜTON YAY BURCUNDA


 

Plüton 1930 yılına kadar keşfedilmemişti. Bu yüzden gezegenin kişiler ve insanlık üzerindeki etkilerini ancak genel olarak tahmin etmeye çalışabiliriz. Gerçekte Plüton’un karakteri, yasaklara neden olan, insanların derdini dökmesini engelleyen veya bazı şeylerin olduğu gibi söylenmesine imkân vermeyen, kısacası sır saklayan olarak tanımlanır. Plüton’un kuşaklar üzerinde hâkim olarak Yay’da etkilerini daha çok, yeni eğilimler, buluşlar ve yeni dinsel görüşler üzerinde yoğunlaştırıcılığını bekleyebiliriz. Bu konumda doğan çocuklar geleceğin filozofları ve çağın değiştiricileri olmaya adaydırlar.

 

Yay’ın bağımsız ve özgürlüğüne düşkünlüğü, Plüton’un gizemiyle çok değişik yeni bir toplum görüşü yaratabilir. Yay, özgür, samimi, ciddî ve filozoftur.

Böylece konulara akıllıca ve ağırbaşlılık ile

bakabilir. Yay’ın bu özellikleri, Plüton’un yüksek enerjisi ve derinliğiyle birleşince ortaya çok iyi araştırmacılar, düşünürler çıkacaktır.

Olumsuz etkilerde ise, bu kişiler,

kendilerini fazla seven, çok kıskanç kişiler olabilirler.

 

 

ŞİRON YAY BURCUNDA

 

şiron Yay burcunda yöneticidir.

şiron Yay burcunda aynı 9. evdeki gibi etkilerini gösterir. Kişinin yabancı kültürlere ve mistik konulara merakı oldukça yoğundur. Hayata bakış açısında mutlaka felsefî ve dinsel sayılabilen mistik bir yaklaşım bulunur. Dinsel konularda düşünceleri, normların dışına taşıp kişiye zarar verebilir. Fanatikleşip sadece kendi fikirlerinin doğru olabileceği yanlışına kapılmaları çok kolaydır. İlgilendiği konuda kendini adayıp, uzun yıllar boyunca etkisinde kalabilir. Hatta eski arkadaşlıklarını bile keserek sadece dinsel bir grubun içinde yaşamaktan zevk alabilir. Bulunduğu yerden uzak ülkelere gitmek ve oralarda yaşamak için fazla isteklidir. Ölümsüzlüğünü, kaybetme uğruna, Prometeus’a veren Tanrı şiron gibi, inandıkları konularda her şeylerini feda etmeye hazırdırlar.

 

KUZEY DÜĞÜM YAY BURCUNDA

 

Kuzey Düğüm Yay burcunda doğan kişiler aktiviteye düşkündürler. Bu konumda Güney düğüm İkizler burcundadır. Konuşurlarken İkizler’e benzer edalarla, vücutları ses tonlarına göre şekil alır. Düşüncelerini eğilip zıplayarak, kollarını açarak ifade etme eğilimleri vardır. Her zaman gereğinden fazla meraklı ve ilgi alanları geniştir. Ebeveynleri veya kendinden yaşça büyük kişilerin yardımları, onları bilgeliğe daha da çok yaklaştırır. “Demir bir paranın iki yüzü vardır; yazı ve tura, ama para tektir. Bu iki yüz de aslında aynı parayı ifade eder” cümlesi. Kuzey düğümü Yay’da doğan bir kişi uzun uzun, saatlerce düşünüp çözüme gitmek isterler, buldukları cevapta ruhsal birikimleri yatar. Yaşadıkları her olayda, yakıştırdığı mistik bir boyut vardır. Olaylara tek tarafından bakmamayı, sinirlendiklerinde sakin kalmayı ve sabrı öğrenmelidirler.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler