YAY ERKEĞİ

Yayın tarihi: 13.07.2006
YAY ERKEĞİ
YAY ERKEĞİ

 

YAY ERKEKLERİ KISKANÇ DEĞİLDİRLER, EŞLERİNE KARŞI SAYGILI VE GÜVENLİ OLURLAR. ÖZGÜRLÜĞÜNE DÜŞKÜN, İŞİNİ SEVEN BİR KADIN, KISITLANACAĞI KORKUSU OLMADAN, YAY ERKEĞİYLE MUTLU BİR BERABERLİK YAŞAYABİLİR. EVLENMEK ONLARA GÖRE DEĞİLDİR. DAHA DOĞRUSU, ONUNLA EVLENECEK KADINA GÖRE DEĞİLDİR!

 

İdealist, Sevecen, İyimser Bir Romantik

 

Yay erkeği büyük bir sporcu, kumarbaz, filozof ve maceraperesttir. Gezegenlerin en büyüğü olan yönetici Jüpiter’in etkisinde olan birisinden de küçük şeyler beklenemez. Hayat enerjileri gözlerinden fışkıran Yaylar’ın bakışları kışkırtıcı, eylemleri aktif olur. Tüm hareketli hallerine rağmen, içlerinde çok sakindirler. Evi yanarken itfaiye gelene kadar, yarım kalan çayını yudumlayan, deprem sırasında herkes kaçışırken futbol maçını izlemeye devam eden Yay erkekleri, sayıca çok fazladır. Neşelerini sürekli muhafaza eden tavırlarıyla bu zor anlarda etraftan garipsenerek izlenirler. Başkasından dinlenildiğinde o kadar eğlenceli bulunmayan hikâyeler, bir Yay tarafından anlatıldığında çok komik bir sahneye bürünüverir. Kendi anlatırken kahkahalara boğulur, kızarır ve kendini komik hallere düşürür. Onunla yaşamak eğlencelidir. Sıkıntılı zamanlarınızda, bir Yay erkeği yanınızda ise tüm kötülüklerin yok olduğuna şahit olabilirsiniz. Onlar sizi, pozitif yaklaşımları ile iyileştiriverir. Ancak başkalarına hayrı çok olan Yaylar’ın, verdikleri sözü tutamamaları yüzünden kendi yaşam dengeleri kolaylıkla bozulabilir, yüzeysel bir yaşam sürdürebilirler.

 

Onlar her erkek gibi bir kadının desteğine ihtiyaç duyarlar ve pek hoşuna gitmese de bunun farkındadırlar. Her an tebessüme hazır yüzü, sıcacık kalbi, keskin zekası ve sonsuz enerjisiyle Yay erkeği gerçekten dayanılmazdır. O yakışıklı, idealist, sevecen, iyimser bir romantiktir. Onunla yaşam tam bir serüven olacaktır.,

 

Bazı Yaylar açık hava aktivitelerini, kütüphanede kitap okumaya tercih ederler. Kitaplardan hoşlanmayan ve okumayan Yaylar’ın ise şaşırtıcı derecede gelişmiştir genel kültürleri. Çok meraklı ve zeki oldukları için, bir yerlerden duyup, ilgilendiği şeyler, aklının bir köşesinde kalır. Hemen her konuda söyleyecek bir iki cümleleri vardır. Bu bir iki kelimeyi de, hitap yetenekleri ve esprileriyle süsleyerek, karşısındakini fethetmeyi becerirler. Sohbetlerin göz bebeği Yay erkeği, gerektiğinde ciddî olmasını bilir. Özellikle de işinde gerçekten titizdir. Fakat asla asık suratlı, sevimsiz, işten başka bir şey düşünmeyen biri olmaz. Er ya da geç çok para kazanacağına inanan iyimser, saf ve dürüst Yay, bazı uyanıklar tarafından kullanılabilir. Özellikle mülk alırken dikkat etmelidir. Çoğunlukla içgüdülerine göre hareket edip fevrî karar verdiklerinden zararlı çıkabilir.

 

Esprili, dışa dönük yakışıklı Yay erkeği, kadınlara düşkündür. Karşı cins ile birlikte olmaktan, değişik ortamlara girmekten zevk alır. Ruhundaki çocuksu romantizm ile yaşadığı heyecan verici hikâyeleri, kadınları kolayca fethetmeye yeter. O çok çapkındır. Başına gelecek en korkunç olay; bir yere ve bir insana bağlanmaktır.

Bu düşünceleri, uzun süre birisine bağlanmasını engeller. Onu yanınızda tutmanın en iyi yolu, özgürlüğünü kısıtlamadan, ihtiyacı olan boş alanı bırakmaktır. Bu durumda mükemmel bir eş , arkadaş olur. Eşi, onu, herkese karşı olan içten, kurgusuz ve plansız hareketlerinden dolayı düşüncesiz görebilir. Üstelik aynı anda birçok konuyla ilgilenen Yay erkeği sevgilileri tarafından ilgisiz de bulunabilir. Çoğunlukla ilgisiz ve çocukça davranır. Eşiyle katılması gereken bir partiyi, sevgilisinden ayrılmış bir arkadaşını teselli etmek için düşünmeden terk edebilir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler