YAY KADINI

Yayın tarihi: 13.07.2006
YAY KADINI
YAY KADINI

 

GENELLİKLE KALÇALARI ÇOK GÜZELDİR.  NEŞELİ VE UÇARCASINA YÜRÜR KENDİNE OLAN  GÜVENİ OLDUKÇA GELİŞMİŞTİR.

 

 

Doğal Bir Zarafet

 

İnce ve uzun görüntüsü, hareketliliği, gelişigüzel seçilmiş kıyafetleriyle Yay kadınları dikkat çekicidirler. “Ben böyle rahat ediyorum” diyerek, başkalarına göre rüküş veya uygun bulunmayan giysilerle dolaşabilecek kadar vurdumduymaz olabilir. Kendinden emin tavırları nedeniyle basit kumaşlardan bile olsa, kıyafetleri ilgi çekici bir tarza dönüşebilir. Makyaj yapmayı sevmez, doğal güzelliklerini ön plana çıkaran yürüyüşleriyle daha çok, vücut diliyle konuşmayı tercih eder. Onda doğal bir zarafet vardır.

Dünya vatandaşı olduklarına inanırlar. Başları dik, ileri bakan Yay kadını, özgürlüğünü her fırsatta yansıtmayı sever. En az Yay erkekleri kadar macera tutkunudur. Gezmek, başka ülkeler görmek, hayallerini süsler. İsyankâr yapısıyla toplum kurallarına karşı gelir. Fikirleri için savaşır. Yay kadını bir kalıba sokulmayı sevmez, kendine özgü bir ahlâk anlayışı vardır.

 

Bu idealist kadın, maddî özgürlüğünü erken yaşta kazanmak ister. İş ayırt etmez, her konuya dalabilir. Çalışkandır. Yay erkeklerine oranla hayatı biraz daha ciddiye alır. Sorumluluklarına, verdiklere söze oldukça bağlı ve kesinlikle akılcı olurlar. Onlar dürüstlükleri açıkyüreklilikleriyle çevrelerinde saygı uyandırırlar. Kimsenin hakkında kötü düşünmeyen, yardımsever tiplerdir. Tek hatası, ben bilirim diyerek ortaya çıkması ve olmadık yerlerde bilgiçlik taslamasıdır. Çoğu zaman ukalâ bulunabilir, ama sempatik tavırlarıyla kalpleri fethetmeyi başarabilirler.

 

İyi bir anne olmayı öğrenmesi biraz zaman alır. Çocuklarıyla arkadaş gibidir. Kocasından, iyi bir aile babası, koruyucu kaplan olmasını bekler. Onları anlayışla dinler ve sorunlarına çözüm üretmeye çalışır. Onları öğrenmeye teşvik eder ve iyi bir eğitim alması için elinden gelen her şeyi yapar. Gerektiği zaman çocuğunun iyiliği için kaşlarını çatmayı da bilir.

 

Gençliklerinde biraz flörtçü yaşamayı sever, eğlenmek ve yeni insanlar tanımak güdüsüyle, oradan oraya koşar. Sosyal yaşamı çok hareketlidir. Gençlik döneminde yaşadığı maceraların sonu genelde hüsrandır. Açık, iyimser, hayat dolu genç Yay kadını, kandırılmaya müsaittir. Büyük darbeler alsa da, bunlardan daha güçlenmiş şekilde, geç bile olsa, sağ salim çıkmayı bilir. Cinselliğe düşkün, enerjisi yüksek, fantezileri boldur. Anı yaşamayı tercih eder. Erkeğinin önderlik etmesini pek tercih etmez. Evlilik konusunda acelesi yoktur. Er ya da geç kendisine değer veren, onu kısıtlamayacak, hareketli hayatını ve inişli çıkışlı ruh hâlini dengeleyebilecek uygun eşin onu bulacağından emindir. Yay kadınıyla yapılan bir evlilik asla monoton olmaz. Neşeli, vurdumduymaz, gerektiğinde sorumluluklarını bilen bu hoş kadınla hayat eğlenceli geçecektir.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler