KiM BU ASLANLAR

Yayın tarihi: 13.07.2006
KiM BU ASLANLAR
KiM BU ASLANLAR?

 

 

ÖVÜLMEYİ VE POHPOHLANMAYI SEVİYOR MUSUNUZ? KOMUT VERMEYE BAYILIP, İNSANLARI YÖNETMEKTEN ZEVK Mİ ALIYORSUNUZ? LÜKS BİR YAŞAMI MI ARZULUYORSUNUZ? CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR ASLAN’SINIZ.

 

Güçlü ve Bilge Krallar

 

Dünya, Aslan burcu insanın sahnesidir. Başarılı sahne sanatçıları genelde bu burçtan çıkar. Sahne kariyeri yapmayı tercih etmezlerse, günlük yaşamın yıldızları olurlar.

Taklit yetenekleri çok gelişmiştir. Konuşmayı severler. Güzel konuşmalarıyla etraflarında büyük bir izleyici ve dinleyici kitlesi oluştururlar. Çevreleri her zaman kalabalıktır. Konuşmaların, toplantıların merkezi olmayı isterler ve bunu başarırlar. Tıpkı gezegenlerin Güneş’in etrafında dönmesi gibi, insanların ve olayların kendi etrafında dönmesini isterler. Aslanlar’ın bu merkez olma ihtiyacı, bazen dalkavuklara yem olmalarına neden olabilir. Övülmeyi, pohpohlanmayı çok seven Aslanlar, bu yönlerini fark eden kötü niyetli insanların kurbanı olabilirler. Fakat etraflarında o kadar çok insan vardır ki, kendisini sevenler sayesinde bu tür kötülüklerden fazla yara almadan sıyrılabilirler.

 

Aslan burcu insanları Ateş grubu elemanıdır ve damarlarında kan yerine ateş dolaştığı söylenir. Enerjileri çok yüksektir. Sürekli bir aksiyon içindedirler. Sosyal yaşamları çok zengindir. Toplantılar, partiler, gece âlemleri, gösteri dünyası, tam onlara göredir.

 

Doğuştan asil olduklarını düşünürler, bu nedenle insanları küçük görme eğilimleri olabilir. Sık sık aynaya bakarak, aklından ne kadar güzel olduğunu geçirenler Aslan

burcundan veya doğum haritalarında Aslan etkisi yoğun olan kişilerdir. Gösterişli fiziksel özelliklerinden dolayı kendilerini beğenmekte haklı olabilirler. Gerçekten dikkat çekicidirler. biraz abartıya kaçmaları, başlıca kusurlarıdır. Bu huyları, abartı gerektiren sahne sanatlarında başarı getirir, onlar sahnenin sanatçılarıdır. Aslanlar komut vermeye bayılır, insanları yönetmekten zevk alır ve bunu da iyi becerir.

 

Onlar dünyayı korumak için buradadırlar. Herkese yardım etmek, kol kanat germek isterler. Çabaları, ne kadar iyi olduklarını göstermek içindir. Fakat onlar kraldır,

en güçlü, en bilgilidir.  Etkileyici konuşmaları ve hükmedici tavırlarıyla bazı insanları buna inandırırlar. Fakat  her işe karışan halleri rahatsız edici olabilir. Aslanlar gerçekten özel kişilerdir, konularında en iyi olmak için çaba gösterir ve bunu başarırlar. Haritada sert etkileşim varsa anlamadıkları konularda da fikir beyan edip kabul ettirmeye çalışacaklardır. Genelde kendilerine çok güvenir ve kendilerini beğenirler. Doğal bir çekim alanları vardır. Bu güven ve beğenilerini biraz abartıp

narsist olabilirler.

 

SIFIRDAN BAŞLAYIP ZENGİN OLANLARIN ÇOĞUNUN ASLAN BURCUNDAN OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

İkizler ya da Kova insanları gibi soyut düşünceler değil, eylemlerle ilgilenirler. Başladıkları işte çözüme giderler. Ayakları her zaman yerdedir, fakat mantıkları hayal

güçlerini gölgelemez. İdealistirler. Ancak idealleri asla ütopik olmaz. O, lider olarak, “Ormanlar Kralı” olarak lider doğmuştur. Gözleri yükseklerdedir. Konuşma

yetenekleri, yüksek enerjileri, güçlü insanlarla olan ilişkileri ve rol yetenekleri, başarı basamaklarını tırmanma hızını artırır.

 

Parayı, arzu ettiği lüksü sağlayacağı için sever, kazanmayı da başarır.  O, çok gururludur. Sürekli gururu okşanmalıdır. Göz önünde olmak, hep ayakta alkışlanmak ister, sahne arkası onun mekânı değildir. Kendine olan güveni her halinden, özellikle de dimdik yürüyüşünden bellidir. Bir şekilde küçük düşürülürse, bir kum kalesi gibi yıkılabilir ama çok kısa zamanda kendisini toparlar. Hatayı kolay kabul etmez, mükemmeliyetçi olur. Etraflarındaki insanların da kendileri gibi mükemmel olmasını isterler.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler hâlinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Aslan’ın ilk on gününde doğduysanız, Aslan’ın özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Ateş grubundaki sıralamada Aslan’dan sonra gelen burç, Yay’ın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Ateş’in üçüncü burcu Koç gibi davranan, oldukça atik bir Aslan olabilirsiniz.

 

1. DEKANAT

 

(23 Temmuz- 1 Ağustos)

Kükreyen bir Aslan. Güneş hâkimiyeti baskındır. 1. dekanat Güneş’in hâkimiyetini artırır. Bu devrede doğanlar üstün liderlik özelliklerine sahip güçlü insanlardır. Özelliklerini yanlış kullanırlarsa, hükmedici, zorba, bencil tipler ortaya çıkabilir. Sert maddelerin elle işlenmesi üzerine kurulu iş ve sanat dallarında (heykel gibi) başarılı olurlar.

 

 

2. DEKANAT

 

(2 Ağustos - 12 Ağustos)

Aslan özellikleri Yay’ın çok bilmişliği ile birleşmeye başlar. Güneş, Jüpiter’in bollaştırıcı özelliğini kazanca dönüştürür.Sosyal ve kültürel konulara meraklı olurlar. Hayal dünyaları çok geniştir. Rüyalarını, egzotik ülkelere yapacağı seyahatler süsler. İleriye dönük bol kazançlı planlar yapmaktan hoşlanırlar. Çok fazla söz verip tutmama  ihtimalleri de vardır.

 

3. DEKANAT

 

(13 Ağustos - 23 Ağustos)

Aslan özellikleri Koç’un bitmez enerjisi ile birleştiğinde ortalık âdeta savaş alanına döner. Mars, Güneş’e savaşçı yapısını aşılar.İnanılmaz enerjileri ile büyük hedefler belirleyip, tüm güçlerini bu işe adarlar. Hayalden çok, somut ve sonuca varabilecekleri şeylerle uğraşmayı tercih ederler. Fiziksel açıdan güçlü ve görkemlidirler. Alkole biraz fazla düşkün olmaları olasıdır.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler