YÖNETİCİ GEZEGEN GÜNEŞ

Yayın tarihi: 13.07.2006
YÖNETİCİ GEZEGEN GÜNEŞ
YÖNETİCİ GEZEGEN: GÜNEŞ

 

 

GÜNEş SİSTEMİNİN MERKEZÎ CİSMİ VE DÜNYA’YA EN YAKIN YILDIZ OLAN GÜNEş, ASTROLOJİDE IşIK OLARAK ANILIR VE BİR GEZEGEN GİBİ YORUMLANIR. DOĞUM HARİTASININ EN CAN ALICI PARÇASIDIR.

 

Doğum Haritasının Başrol Oyuncusu Güneş


Aslan Burcunun yöneticisi Güneş’tir. Kendinden sonra gelen Ay, Yükselen burç, öncü gezegen katarının başını çeker. Nasıl ki her şirketin son kararı veren, tüm bölümlerin üstünde bir patronu varsa, harita sahibinin genel yönetmeni de Güneş’tir. Güneş, bir ışık, enerji ve hayatın kaynağıysa, Güneş’in bulunduğu burç da insanların gerçek benliklerini, özlerini belirtebilir. Güneş’in, bulunduğu burca astrolojik terim kullanmak gerekirse, Güneş burcu denir. Arkadaş toplantılarında “burcun nedir?” sorusuna verdiğiniz cevap, Güneş’in, doğduğunuz an bulunduğu burçtur. Doğum anında Güneş’in durduğu burç, haritanın kalbidir. Haritada, tüm gezegen konumlarının kendilerine göre bir işlevi vardır, ilk bakılan ve hareket noktasını gösteren Güneş’tir. Güneş’in tek bir amacı vardır; parıldamak.

 

Güneş’in haritada bulunduğu nokta, neyi daha çok yapmak, hangi konuda sivrilmek ya da nasıl sevilmek istediğinizi gösterir. Güneş, size nelerden gurur ve güven duyduğunuzu, kişiliğinizi nerede sakladığınızı söyler. O egonuzun tahtıdır.

Güneş, en verimli olduğunuz şey, en büyük zevk kaynağınızdır. Güneş, altın, zenginlikler, kralları ve kraliçeleri süsleyen değerli taşlarla ilişkilidir. Güneş, gökyüzünde geçtiği noktayı ışıklandıran bir flaş gibidir, enerjinin yoğunlaştığı konuları

bildirebilir.

 

DİKKAT!

 

Her yıl yenileyeceğiniz “Güneş geçişi haritası” ile 12 ay için gelecek tahmini yapabilirsiniz...

 

Hep istediğiniz şeyleri yapıyor ve hayattan alabileceğiniz her şeyi aldığınıza inanıyorsanız, Güneş’iniz haritada oldukça aktif demektir. Güneş’inizin sizin yaşamınızda ne anlama geldiğini anlamak istiyorsanız, doğum günlerinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi anımsayın. Güneş, haritanızda, her yıl doğduğu derecesine geri döner ve doğduğunuz anda durduğu konumu ile çakışır. Bu çakışma gününde kendinizi her zamankinden iki kat daha enerjik, olumlu hissedersiniz. Buna Güneş geçişi (solar return) denir. Artık yıllardan dolayı, her yıl Güneş geçişiniz aynı güne denk gelmeyebilir. Bir gün öncesi veya bir gün sonrasında olabilir. Bu durumda astrolojik doğum gününüz her yıl değişecektir.

 

DÜŞEN VEYA YÜKSELEN, YARARLI VEYA ZARARLI OLAN, GEZEGENLER DEĞİLDİR. AŞAĞIDAKİ ÖZELLİKLER SADECE KİŞİLİĞİN VEYA OLAYLARIN AKIŞINI BELİRTEN ŞİFRELERDİR.

 

 

Güneş’in Doğum Haritasındaki Gücü

 

Bir gezegen, yönettiği burcun karşısındaki burçta zararlı pozisyonda çalışır.

Bu duruma gezegenin zararlı (detriment) olduğu yer denir. Güneş, Kova burcunda ve 11. evde zararlıdır. Gezegenler, yönettiği burçların dışında, enerjilerini rahatlıkla ifade edebildikleri başka bir burçta bulunabilirler. Gezegen, burada bir yönetici gibi çalışamaz ama enerjisini yansıtması kolay ve akıcıdır. Buna yükselim ya da eksaltasyon (exaltation) denir. Güneş, Koç burcunda ve 1. evde yükselir.Gezegenler, yükseldiği burcun karşısındaki burçta rahat edemezler. Bu duruma ise gezegenin düşüşü (fall) denir. Güneş, Terazi burcunda ve 7. evde düşer.

 

Güneş, Aslan burcunu yönetir. Ya da Güneş, Aslan’da dignifiye (dignified) olmuş denir. Güneş’iniz Aslan’da ise (Aslan burcu iseniz), Aslan burcunuzun bulunduğu

ev konularına rahatlıkla hâkim olabilirsiniz. Bu ev konuları ön plana çıkacaktır. Zodyak’ta 5. ev Aslan burcunun doğal evidir. Bu yüzden Güneş 5. evde çok kuvvetlidir.

 

Dünya’da Değişimler Zamanı

 

Geri Giden Güneş  R 

 

Güneş’in de geri gittiğini biliyor musunuz? Son 3400 yılda yedi kez rastlanan bu

nadir olayda, Dünya’da büyük değişimler ve felâketler olması hiç de tesadüfî olamaz!

Güneş sisteminin gerçek ana merkezi, bizi ısıtan kendi Güneş’imiz değil.

Güneş sistemi (Güneş ve bilinen dokuz gezegen) başka bir merkezde,

galaktik ana merkez etrafında döner. Buradaki dönüş, saat yönünün

tersine doğrudur.Ağır gezegenlerden Jüpiter’in Güneş sisteminde izlediği yol, Satürn, Uranüs, Neptün’e göre yorumlamaya daha açıktır. Jüpiter, Güneş sisteminin gerçek ana merkezi etrafındaki dönüşünü gerçekleştirirken, ana merkeze aldığı belli uzaklıklarda açı döngüsüne girer (sıra ile 270°, 225°, 180°, 135°, 90°) ve Güneş’in geri gidiyormuş gibi gözükmesine sebep olur. Aslında Güneş, sanal olarak, geri gidiyormuş gibi algılanır. Bu algılama astrolojik olarak değişik bilgileri bize sunabilir. Son 3400 yılda yedi kez rastlanan bu nadir olayda, dünyada büyük değişimler ve felâketler olması hiç de tesadüfî olamaz!

 

JÜPİTER’İN HAREKETLERİ İLE SOSYO EKONOMİK OLAYLAR İÇİN  ASTROLOJİK YORUMLAR YAPILABİLİR.

 

 

Güneş’in Sanal Olarak Geri Gittiği Tarihlerin Göstergesi Ne? Geçmişte Neler Oldu?

 

 

1810’da tutulan mevsimsel istatistiklerde, atmosferdeki garipliklerden bahisle mevsimsel değişiklikler kaydedilmiştir. 1816’da yıl boyu, Kuzeybatı Amerika ve Avrupa’da buzlanma nedeniyle dünya genelinde yaz mevsimi yaşanmamış, özellikle İsviçre ve Ukrayna’da kuraklık yüzünden tarımda verim düşmüş, kıtlık başgöstermiştir. 1812-1817 yılları ekonomik kriz, kıtlık, uluslararası göçler, ıstırap, sosyal yıkım ve politik başkaldırı, yani evrensel olarak hastalık yılları olarak kabul edilmiştir. 1630 ve 1640’larda da iklimde olağanüstü değişimler yaşanmış, İngiltere’de Thames nehri donmuş, 1641’de Amerika’da kolonileşme hareketleri büyük felâketlere sahne olmuş, bu arada volkanik patlamalara rastlanmıştır.

 

Yakın geçmişte ise Çin, Rusya, Batı Avrupa ve Güney Afrika’daki politik değişim ve başkaldırıların, Güneş’in en son geri gidiş tarihi olan 1990’a rastlaması tesadüfi değildir. Bu yıllarda San Diego’da neredeyse hiç yağmur yağmamış,

1987 ve 1988 yağış oranının minimum değerlerde kaldığı iki önemli kurak yıl olmuştur. Batı Avrupa’da 1989 yazı kayıtlara, bilinen en sıcak yaz olarak geçerken, 1988 yazı en yağmurlu yaz olarak bildirilmiş, yine 1989-90 kışı Amerika’nın en soğuk kışı olarak kayda alınmış, bunu takip eden üç yıl boyunca California eyaletinde inanılmaz kuraklık yılları yaşanmıştır. 1992’de Missisippi Nehri’nde yaşanan normal dışı bir taşkınlıkdan dolayı bazı kasaba ve şehirler sel baskını sonucu haritadan silinmiş, 1993’te ise yine şiddetli bir kış yaşanmıştır, aynı dönemde soğuk yüzünden pek çok kişi yaşamını kaybetmiştir.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler