ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 13.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

ASLAN BURCU İNSANLARININ GÖZLERİ, AV PEŞİNDEKİ BİR ASLAN KADAR KESKİN OLUR. SON DERECE DİKKATLİ VE AYRINTILARI ÇOK İYİ TESPİT EDEBİLİRLER. ASLAN BURCU KALP, SIRT, OMURGA, BEL KEMİĞİNİ YÖNETİR.

 

Kalplerini Fazla Yormamalılar!

 

Sinemalardan tiyatrolara, barlara, partilere koşturup duran Aslan burcu insanının vücudu bu hızlı tempoyu ne kadar kaldırabilir? Ruhu her zamanki enerjisini korusa bile ilerleyen yıllar, kralın vücudunu da yorgun düşürür. Sosyal hayata, yemeye içmeye düşkün Aslanlar zamanı geldiğinde durulmayı bilmezlerse ciddî sağlık sorunları yaşayabilirler. Özellikle çok hassas olan kalpleri bu yoğunluğa uzun yıllar dayanamayıp iflâs edebilir. Hırslı ve çalışkan Aslanlar, çok çalışarak kendilerini zorlamaktan sakınmalıdır. Açık hava sporları, yüksek enerjilerini en faydalı şekilde harcama yoludur. Bu şekilde hem öfkelerini, hem fazla enerjilerini atarak rahatlayabilirler. Hastalanmak, kendilerini güçsüz hissetmek hoşlarına gitmez. Kaprisli hastalar olabilirler. Ama sağlam bünyeleri sayesinde hastalıkları çabuk atlatırlar.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Güneş etkileri ağır basıyorsa (Kuvvetli Güneş açıları, yükselen Aslan burcu, Güneş Aslan burcunda, 6. evde güneş veya 6. evde Aslan varsa) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Güneş, ana enerji kaynağıdır. Yaşam enerjisi için gerekli elementlerin dengelenip dengelenmediğini bildirebilir. Güneş’in haritadaki durumu vücuttaki olası eksiklikleri gösterebilir. Vitamin dengesi için A (carotene), B1, B5, B12, B15, mineral dengesi için iyot, klorofil, manganez, folik asit, niacin ve ko-enzim Q10 oranı kontrol edilmelidir.

Örneğin okyanus algı klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. B vitaminleri ise karışık tabletler halinde değil, tek başına alındığı takdirde vücut tarafından daha iyi absorbe edilebilir.

İyot içeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.

Manganez içeren: Yeşil sebzeler, taze yeşil biber, salatalık, hardal bitkisi, yumurta, buğday ürünleri, badem, ceviz, böğürtlen, hurma, kestane, muz.

Klorofil içeren: Bütün yeşil yapraklı lifli sebzeler, özellikle ıspanak, karahindiba, yeşil hardal bitkisi.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, balkabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin B1 içeren:  Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B5 içeren: Soya fasulyesi, yumurta sarısı, baklagiller.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Kahverengi pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Folik asit içeren: Meyveler, domates, yeşil yapraklı sebzeler, sakatatlar, bira mayası, mısır, ıspanak.

Niasin içeren (bir çeşit B vitaminidir): Bira mayası, beyaz ve kırmızı et, balık, süt.

Ko-enzim Q10 içeren: Uskumru, sardalye, fındık, çok koyu yeşil yapraklı sebzeler (brokoli,ıspanak, karahindiba), kepekli tahıllar faydalı olacaktır.

Doğum haritanızda Güneş’iniz kötü etkiler almamış olabilir ama transit geçişlerde Güneş’inize oluşan ters açılarda bahsettiğimiz etkilere maruz kalabilirsiniz.

Bunun için günlük gezegen geçişlerinizde aldığınız ters Güneş açılarınızı da hesaba katmalısınız. Özellikle Uranüs, Plüton, Neptün veya Satürn Güneş’inizi etkiliyorsa, diğer gezegenlere göre yavaş hareket ettikleri için yarattıkları sağlık etkileri

kronik hastalıkları gösterecektir.

 

DOĞUM HARİTANIZDA GÜNEş’İNİZİ KONTROL EDİN. ÖNERDİĞİMİZ BESİNLERİ DOKTORUNUZA DA

DANIşARAK KULLANDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI

BİR YAŞAM SİZE SUNULABİLİR.

 

Şifalı Bir Bitki

 

EBEGÜMECİ (MALVA VULGARİS)

 

Küçük yapraklıdır; yollarda, yıkıntılar arasında, insanların yaşadıkları yerlerin yakınında yetişir. Yaprakları ve sapları hazirandan eylüle kadar toplanmalıdır.

Taze haldeyken faydalıdır. Kuruduğunda etkisini yitirir. Güneş’in ters açılarının gösterdiği düzensiz tiroksin salgı için ideal  yardımcı, şifalı bir bitkidir.

Bir fincan soğuk suda sabaha kadar bekletilen ebegümeci çayı, daha sonra ısıtılarak içilir. Gastrit, mesane iltihabı, mide ve bağırsak ülserinde, gırtlak ve bademcik iltihabı, ağız kuruluğu, nefes darlığı sonucu oluşan anfizem, tiroit bezi hastalıklarında kullanılabilen bu bitkinin meyvası oldukça lezzetlidir.

 

Damarları hassas olan Aslanlar, özellikle damar iltihaplarından kaynaklanan yaralarda ebegümeci banyolarından yarar görebilirler.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler