ARKADAŞLIĞI

Yayın tarihi: 13.07.2006
ARKADAŞLIĞI
ARKADAŞLIĞI

 

ÖFKELİ VE GURURLU BİR YAPIYA SAHİPTİRLER. ÇOK ÇABUK PARLARLAR. EN YAKIN ARKADAşLARIYLA BİLE GEREKLİ GEREKSİK KAVGA EDİP, GURURLARI YÜZÜNDEN HATALARINI TELAFİ ETMEYE YANAŞMAZLAR.

 

 

Şenlik Havası

 

Aslan insanları arkadaşlığa çok önem verirler. Kendilerine benzeyen, entelektüel açıdan olduğu kadar maddî açıdan da eşdeğer kişilerle birlikte olmak isterler.

Konu eğlence veya bir organizasyon olduğunda en enteresan fikirlerle ortaya çıkıp, etraflarında bir anda şenlik havası estirirler. İyi donanmış içki masalarında saatlerce konuşabilirler. Genelde anlatacak çok hikayeleri vardır. Aslında anlattıkları sıradan bir şey de olsa öyle iyi süslerler ki, kimse onların saatler süren konuşmalarını dinlemekten şikâyetçi olmaz.

 

Ne yazık ki arkadaşlarının yaşam tarzlarına karışmaya bayılıp, onları sıkacak derecede müdahale etmeleri bazen kargaşaya sebep olur. Aslanlar’ın bu bilmiş ve ukala tavırları yine de sevimlilikleri sayesinde kolayca gözardı edilir.

 

Aslanlar dramatik olmayı ve abartmayı çok severler, bu yüzden kırıldıkları zaman

olayları abartabilirler. Arkadaşlıkları derin fakat kısa süreli olabilir. Ancak Aslan insanı, kesinlikle güvenilir bir arkadaştır. Bulundukları ortamda hemen lider olan bu kişiler arkadaşlarını koruma içgüdüleriyle ortaya atılırlar. Arkadaşlarının dertlerini paylaşan, zor günlerinde asla yanından ayrılmayan Aslanlar, en zor şartlarda bile yardıma koşarlar.

 

Ateş grubunun gururlu elemanı Aslanlar diğer Ateş grubu burçlarıyla çok heyecanlı ve zevkli arkadaşlık kurarlar. Dışa dönük olan Yay ve Koçlar’la aynı zevkleri paylaştıkları için canları sıkılmaz. Hava grubu burçlarla uyumlu ilişkileri sayesinde uzun süreli

arkadaşlıklar kurarlar. Hava grubunun fazla özgür ve kaba sığmaz yapılarına hep şaşkın gözle bakmalarına rağmen onların zekâlarına hep hayrandırlar. Su gruplarının duygusal yaklaşımları onları ya soğutur ya da çok tutkulu bir sevgili olma çizgisine taşıyabilir. Ama Su burçlarının yaklaşımları genelde Ateş grubunu fazla tatmin etmez.  Toprak burçlarının sükunetine ve ayaklarının yere basışına katlanacak kadar olgun olan Aslanlar için bir sorun çıkmaz!

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler