GEZEGENLER KOVA BURCUNDA

Yayın tarihi: 18.07.2006
GEZEGENLER KOVA BURCUNDA
GEZEGENLER KOVA BURCUNDA

 

AY KOVA BURCUNDAYKEN DOĞANLAR SERİNKANLIDIRLAR. KALABALIK İÇİNDE BİLE KENDİ KABUĞUNDA KALMAYI TERCİH EDERLER. AMA BU DAVRANIşLARI ONLARIN SOSYAL OLMADIKLARI ANLAMINA GELMEZ. AKSİNE, İNSAN CANLISIDIRLAR. AMA SIR DOLUDURLAR, İÇLERİNDE SADECE KENDİLERİNE SAKLADIKLARI BİR YANLARI VARDIR. İHTİYACI OLANLARA HİÇ KARşILIK BEKLEMEDEN YARDIM EDERLER.

 

 

AY KOVA BURCUNDA

 

Sorunlara yaklaşımları çok pratik ve akılcıdır. Yaklaşımları ile insanların ilgilerini çeken, karizmatik tiplerdir. Zekâları ve sabırları kolayca çözüm bulmalarını sağlar. Sonuca nasıl ulaşacaklarını ise, daha çok, Güneş’in durduğu burç ve Yükselen burç belirler.

şaşırtıcı derecede romantik olabilirler. Aşklarını nasıl ifade edecekleri, Mars ve Venüs’ün konumları ile görülebilir. Bu ilginç insanların neye, nasıl tepki vereceği hiç belli olmaz. Davranışlarını önceden kestirmek çok zordur. Gelenek ve göreneklerin yıkılması gerektiğine inanır; bu tür değerlerin yenilenmesi için ellerinden geleni yaparlar. Ay’ı Kova burcunda olanların sinir sistemleri çok hassastır. Bu nedenle bazı sağlık sorunları olabilir. Eğer doğum haritalarında inatçılık işaret eden durumlar varsa, sabit fikirlilikleri trajik boyutlara ulaşabilir. Çok orijinal fikirleri vardır. Bu, tüm hayatlarına, evlerine, işlerine, tavırlarına yansır. Neredeyse çağın ilerisinde yaşarlar. Fikirleri, kimilerine mantıksız ve deli saçması gelebilir. Bu konum, erkeğin haritasında ise aradığı eşin her konuda, özellikle cinsel yaşamda liberal olması gerekir. Kadının haritasında ise hümanizmi destekler.

 

Ay’ı Kova’da olan bir kişinin annesi, onun en iyi arkadaşıdır. Oldukça insancıldır. Olayları akışına bırakmayı sevmez. Çocuklarını  her koşulda ayakları üzerinde durabileceği şekilde yetiştirmeye çalışır.

 

MERKÜR KOVA BURCUNDA

 

Merkür, Kova burcunda yükselir. Kişiyi anlatan anahtar kelimeler: Özgün, orijinal, becerikli, zeki, insanî... Zihinleri son derece hızlı çalışır, sorunların çözümünde entelektüel bir yaklaşım vardır. Daha çok, bilim, organizasyon ve grup çalışmalarıyla ilgilenirler. Yazma ve konuşma yeteneği, çocukluktan itibaren yaşıtlarına göre daha gelişkindir. Oldukça yenilikçidirler. Geleneklere saplanıp kalmazlar. Merkür, sert etkileşim içindeyse, çok düşünen, ama icraatta bulunmakta zorluk çeken bir kişilik gelişebilir. Kişide, esnek olamama, aksilik ve asabî gerilim sonucu, sorunlar oluşabilir. Stres altındaki kişi, inatçı davranışlar içine girip, etrafındakileri de huzursuz edebilir. Özellikle bu konumda doğanların, transit etkilerde, Merkür’ün geri gittiği devrelerine dikkat etmeleri gerekir. Merkür Kova’da yükseldiği için geri giden Merkür, hassas olayların zamanlarını gösterecektir.

 

VENÜS KOVA BURCUNDAYKEN DOĞAN KİŞİLER, TEKNİK KONULARDA REFORMİST HAREKETLERDE VE MODERN SANATTA ÖN PLANA ÇIKABİLİRLER.

 

VENÜS KOVA BURCUNDA

 

Venüs Kova burcundayken doğanlar genellikle özgür ilişkileri tercih ederler. Arkadaşlıklarında mesafeli olmak hoşlarına gider. Düşünceli ve nazik arkadaşlardır. Maddî konularda oldukça başarılıdırlar. Ama Kova’nın vurdumduymazlığı, paranın geldiği gibi gitmesine sebep olabilir. Genelde sorumluluk almak istememeleri, sorumsuz oldukları anlamına gelmez; fakat mümkün olduğunca az şeye bağlı olmak isterler. Aşık olmaları çok kolaydır ama bıkmaları da kolay olur. Sevgilisi, onun en iyi arkadaşı olmalıdır, aynı zamanda da fantezileriyle onun en iyi yatak arkadaşı! Bu sağlanamıyorsa kolayca terk eder. Ayrılsalar bile, onun zor anında yanında olacak kadar değişik bir yapısı vardır. Görev ve zorunlulukları, bağlılığı beraberinde getiren ilişkiler onlara göre değildir. Venüs, çok zorlu açılar içindeyse kişi, cinselliğe düşkündür, ama duygusal olarak aradığına ulaşmada zorlanabilir.

 

MARS KOVA BURCUNDA

 

Mars, Kova burcundaysa bağımsızlığı ifade eder. Geleneklere uygunsuzluk ve tuhaflık, yakın çevre tarafından yadırganabilir. Enerjilerini dengeli kullanmakta zorlanırlar. Onlar büyük zevk ve gayretle çalışırlar, ama bir anda enerjilerini yitirebilirler. Spor, yoga gibi rahatlatıcı faaliyetler faydalı olabilir. Acı çeken kişilerin sıkıntısını hafifletmek için gönüllü yardım kuruluşlarında çalışanların başında gelebilirler. Özgürlüklerine düşkünlüklerinden dolayı duygusal beraberliklerde zorlanırlar. Cinselliği ise enteresan ve zevkli bir gezi olarak görürler. Ona aşık olmak kolaydır. Kendilerinin aşık olması ise o kadar zor!. İlişkilerine başlamadan önce tereddütler yaşayabilir. Bu durum kadının haritasında ise, seçtiği eşin eksantrik, enerjik, biraz inatçı, lider ruhlu, atılgan ve zeki olacağının göstergesidir.

 

SATÜRN KOVA BURCUNDAYSA KİŞİLER RAHAT VE GÜVENLİ BİR HAYAT TALEP ETSELER BİLE, İÇLERİNDEKİ MACERA, ORİJİNALLİK VE

BAĞIMSIZLIK İÇGÜDÜSÜNE KARşI KOYAMAZLAR.

 

JÜPİTER KOVA BURCUNDA

 

Jüpiter Kova burcunda doğan kişiler, güçlü insanî duygulara sahip, hislerini arkadaşlarına ve yabancılara yardım etmek için kullanan ve bunu yaparken çok ilginç, ödüllendirici yöntemler bulan kimselerdir. Tarafsızdırlar, başkalarının sorunlarına ilgiyle yaklaşırlar. Jüpiter, Kova’nın soğukluğunu yumuşatacaktır. Arkadaş çevreleri geniştir, onlarla ilişki kurmak zor olmaz. Çok güçlü adalet sezgileri yüzünden, haksızlık söz konusuysa harekete geçerek kişisel hakları savunur. Mizah yetenekleri başkaları için itici gelebilir. Bilimsel yetenekleri, edebiyat ve müzik kabiliyetleri, onları ünlü yapacak derecede iyi olabilir. Jüpiter, sert etkileşim alıyorsa, düşünmeden

konuşabilirler. Ama başkalarına  zarar vermekten hoşlanmazlar.

 

SATÜRN KOVA BURCUNDA

 

Satürn Kova burcunda yardımcı yöneticidir. Geleneksel astrolojide Satürn’ün, Uranüs’ün keşfinden önce, Kova Burcu’nu yönettiği kabul ediliyordu. Bazı astrologlar, Satürn’ü, Oğlak burcundaki kadar kuvvetli kabul ederler. Bu konumda doğanlar, amaçlarına ulaşmak için kararlıdırlar. Kova’nın insancıl yönü biraz sertleşebilir. Düşünceleri sabit olabilir. Fikir tartışmasına girdiklerinde inatlaşır ve hedefa varmak için kurnaz olabilirler. Geleneklerin güncelleşmesi, radikalleştirilmesi için savaş verirler. Satürn’ün anahtar kelimeleri; güvende olmak ve değişimden kaçmaktır. Aksine Kova’ya uymayan bu özelliklerle Satürn çatışacaktır. Bu çekişmeye ayak uydurmaları zaman alabilir. Arkadaş canlısı olmalarına rağmen, Kova’nın özele olan düşkünlüğü baskın çıkarak, ilişkileri kesintili ve kopuk olabilir. Satürn’ün bulunduğu ev, Güneş, Ay ve Yükselen burçla aldığı etkileşim incelenirse çekişmelerin çözülmesine yardımcı olabilir.

 

URANÜS KOVA BURCUNDAYKEN DOĞAN KİşİLER, TAVSİYE ALMAKTAN HOŞLANMAZLAR. HER FIRSATTA BAŞKALDIRIRLAR. 

 

URANÜS KOVA BURCUNDA

 

Uranüs Kova burcunda yöneticidir. Uranüs, 1912-1919 yılları arasındaki geçişinde, büyük değişiklikler yaşanmıştı. 1995’te yeniden Kova’ya giren Uranüs, burada 2002’ye kadar kalacaktır. Bu devrede, toplumsal olaylarda değişimlere hazır olmalıyız. Yeni keşifler, reformist hareketler ve beklenmedik olaylar kapımızı çalabilir. Özellikle uzay bilimiyle ilgili gelişmelerle karşılaşabiliriz.

 

Bu konumda doğanlar, yeni bir çağı başlatan yöneticiler olacaklardır. Bu kişiler değişik özelliklere sahiptirler. Kova burcunun özelliklerinin çoğunu taşırlar.  Arkadaş canlısı, nazik, insancıl, ama anlaşılması zor kişilerdir. Bireyselliği, davranışlarında ve düşüncelerinde ön plana çıkartırlar. Oldukça alıngan ve hassas ruhlu olmalarına rağmen, belli etmekten hoşlanmazlar. Aynı zamanda  merhametlidirler, sevdikleri için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Genelde bireysel davranmaya yöneliktirler. Hava burçları etkileri yoğunsa, Uranüs, çok güçlü çalışacaktır.

 

NEPTÜN KOVA BURCUNDA

 

Neptün Kova burcunda düşer. Neptün’ün 1846’da keşfi, 1834-1847 yılları arasında kâşif kabul edilen Kova’dan geçişine rastlar. 1998’de Kova’ya giren ve 2012’ye kadar burada kalacak Neptün, 2162-2176 arasında da Kova’da bulunacak. Astrolojide Neptün gazlar, ilaçlar ve anestezi ve özellikle zehirlerle ilişkilendirilir. İlk anestezi uygulamasının 1842’de yapılması Kova geçişine denk gelmiştir. Gezegen keşfedilmeden önce, Neptün’ün bu dönemde doğan insanlar üzerinde etkisi devam etmesine rağmen, yaşayan anıların, deneysel ipuçlarının, pratik tecrübenin ve gözlemin eksikliğinden dolayı gezegenin burç üzerindeki etkisini değerlendirmekde  güçlük çekebiliriz. Bu konumda doğan kişiler hakkında söylenenler spekülatif olabilir. Kova’nın insancıl görünümü Neptün’ün nazik karakteri ile çok iyi uyumlu görünse bile, Kova’nın bağımsız  düşünceleri, Neptün’ün hassas duygularından biraz uzaktır. Bu tarihte doğanların çelişkiler yaşamaları olasıdır.

 

ŞİRON KOVA BURCUNDA DOĞAN KİşİLER,

KENDİLERİNİ EN İYİ GRUP

AKTİVİTELERİNDE İFADE EDEBİLİRLER.

 

PLÜTON KOVA BURCUNDA

 

Plüton Kova burcunda 2024-2044 arasında bulunacak. Plüton’un keşfi, 18 şubat 1930’da, Güneş, Mars, Merkür’ün Kova burcundaki geçişlerine rastlar. Plüton’un Kova’da olumlu etkiler yansıtacağı düşünülebilir. Ama Plüton Kova’ya girdiğinde,

Uranüs düştüğü burç olan Boğa’da bulunacaktır. Plüton, Kova’daki olumlu

etkileşimi, ancak  Uranüs’ün 2026 yılında ikizler’e geçmesiyle yansıtabilir.

 

şİRON KOVA BURCUNDA

 

Yalnız kalmak onlara göre değildir. Genelde yazar ve öğretmen olabilirler. Kitle bilincini uyandırabilirler. Çevrelerini kolay kolay beğenmediklerinden ve düzenlemeye gayret ederler. Kendilerine güvenleri, etraflarını değiştirme gücünü artırır. İlginç projelerle ortaya çıkabilirler. Kişilikleri oldukça hassastır. Amaçlarına ulaşamazlarsa kendilerini acımasız eleştirip üzülebilirler. Politik görüşleri doğrultusunda, felsefî bir eser yazarak veya dinsel bir seslenişle kendilerini kanıtlamaya çalışabilirler. Bunu becerebilecek doğal karizmaya sahiptirler.

 

KUZEY DÜĞÜM KOVA BURCUNDA

 

Kuzey Düğüm Kova burcunda ise özel yaşam ile toplum içindeki davranışlar arasında problemler gözlenebilir. Kendini üstün ve farklı görme eğilimleri terk edilmelidir. Yaşadıkları hayat dersleri ile bu eğilimleri törpülenecektir. Hayat akışı onu, grup aktivitelerinde edilgen konumlara sürükler. Grup aktivitelerine teşvik edilmelidirler. Dernekler, yardım kuruluşları veya sosyal kulüpler onlara faydalı olacaktır. Kalabalık ortamlarda kendilerini ifade etmenin doğru yolunu öğrenebilirler.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler