İŞ HAYATI

Yayın tarihi: 18.07.2006
İş HAYATI
İş HAYATI

 

AÇIK FİKİRLİDİRLER, DÜşÜNCELERİNİ VE EYLEMLERİNİ PAYLAşMAYI SEVERLER. EKİP ÇALIşMASINDAN HOşNUT OLURLAR. KULÜPLERDE VE DERNEKLERDE ÇALIşAN KİşİLER GENELLİKLE KOVA BURCUNDANDIR.

 

Araştırmacı Bilim Adamları

 

Kova burcu insanı kendi idealleri ve dünya görüşleri doğrultusunda hareket etmeyi severler. Her iş dalı onlara göre değildir. Çoğu Kova, mantığıyla hareket eder. Açık ve net bilgilerle, sonuçlarla ilgilenirler. Bu özelliklerinden dolayı karışık ve çözülmez görülen konuların çözümleyicisidirler. Özellikle matematik gerektiren ve sayılarla ilgili dallarda başarılı olurlar. Elektronik olaylara karşı özel bir ilgileri vardır. Pozitif bilimlerle uğraşırlar. Doğa olayları ilgilerini çeker. Bu yüzden araştırmacı bilim adamları Kova burcundan çıkar.

 

Kova burcundan olanlar, insanla ilgilenmeyi sever, bu nedenle iyi bir sosyal hizmet çalışanıdırlar. Detaycı ve hesabını-kitabını bilirler. Grafik, çizim ve harita işleri onlar için uygun olabilir. Kendi koydukları kurallara göre yaşarlar ama çocuklarla da araları çok iyidir. Doğuştan öğretmendirler. Eğitim-öğretimde, çocukların çok sevdiği ve eğlendirici bulurlar, değişik metotları denerler.

 

Yeni neslin tercih ettiği astroloji, alternatif tıp ve psikoterapi, trendleri onlar için bir hayli ilgi çekicidir. Genelde fikirlerle oynamaktan hoşlanırlar. Buna bağlı olarak başarılı yazardırlar. Dışa dönük Kovalar, radyo ve televizyonda da çalışabilirler. Hobi olarak başladıkları fotoğrafçılıkta kolaylıkla para kazanabilirler.

 

Uygun bir iş bulduklarında hemen ortama adapte olurlar. İşlerine ciddiyetle ve sabırla sarılırlar. Kova çalışanları meslektaşlarıyla iyi ilişkiler içinde olurlar. Yöneticileri ya da arkadaşlarıyla ters düşebileceği tek neden, karşısındaki kişilerin kendini beğenmişliği olabilir. Buna asla tahammülleri yoktur. Gerekirse işlerini bile terk edebilirler. Hava grubu elemanı Kovalar çalıştıkları ortamın havadar ve ferah olmasını sever. Bu, kendilerini özgür hissetmeleri için gereklidir. Özgür çalışmaktan hoşlanır. Kendine uygun olmayan bir ortamda tek başlarına çalışmayı tercih ederler.

 

Teknolojinin son gelişmelerinden faydalanmak isterler. Her işi kontrol ederler, çoğu zaman soluğunu ensenizde hissedebilirsiniz. Rahattırlar, Bu yüzden kendilerine rahat hareket ve düşünce imkânı sağlayacak bir ortam yaratırlar. Rutin bir çalışma ortamından hoşlanmazlar. Etraflarında hareket ve enerji isterler. Eğer rutin, sıradan

bir günse, masalarını sıkça, bir bahane bularak terk ederek etrafta dolaşacaklardır. Kova patronları duydukları tasarıları ve fikirleri değerlendirmeye alır. Fikirlerinde ben merkezci değildir. Kendisinin üstün olduğuna inanan Kova patronu

görmeniz zordur.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler