KiM BU KOVALAR

Yayın tarihi: 18.07.2006
KiM BU KOVALAR
KiM BU KOVALAR?

 

ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE ÖLESİYE DÜşKÜN MÜSUNÜZ?

SON ÇIKAN TEKNOLOJİK YENİLİKLERİN SIKI TAKİPÇİSİ MİSİNİZ? ÇEVRENİZ, ALIşILMIşIN DIşINDA İNSANLARLA MI SARILI?

ANİ KARARLAR VEREBİLECEK KADAR CESUR MUSUNUZ?

CEVAPLARINIZ EVETSE SİZ TAM BİR KOVA’SINIZ?

 

Zodyak’ın Devrimcisi

 

Kova, dâhiler burcu olarak tanınır. Bu, gerçekten doğrudur. O, Zodyak’ındevrimcisidir. Eskiyi yakıp yıkmakla kalmayıp yerine yenisini inşa eder. Özgürlüğüne ölesiye düşkün Kovalar, geleneksel fikirlerin verdiği ağırlıktan kurtulmak için savaşırlar. İnsanlık adına çalışırlar. Kendi rahatlarını düşünmez, doğru bildikleri uğruna canlarını bile verirler. Haksızlıklara karşı ayaklanmak, geleneği yıkmak, onlarda bir tutku halini almıştır Doğruluğu zaman içinde anlaşılan fikirleri vardır. Onlar sanki bugünü değil, geleceği görür ve geleceği yaşarlar. Fırtınalı, iniş çıkışlarla dolu bir hayat, fırtınaların sonunda, bilgelikle gelen huzur ya da dinmek bilmeyen isyankâr bir ruh. Gençliğinde doğru-yanlış her şeye isyan eden Kova insanı, zamanla olgunlaşıp neyin yıkılıp neyin korunması gerektiğini anlayacaktır.

 

 

Elektronik eşyalar çok ilgilerini çeker. Son çıkan teknolojik yeniliklerin sıkı takipçisi olurlar. Hatta, elektronik eşyalarla ilgili bir iş veya ek iş kurabilirler.

 

Aslında arkadaşlık duyguları çok gelişmiştir. Onların reddettikleri, bu tür duygular değil, gereksiz bağlılıklardır. Bu nedenle Kova insanlarını yüzeysel bulanlar olabilir. Kovaların özgür olma arzuları, arkadaşlık, aile gibi değerlere karşı çelişkili bir yaşam sürdürmelerine sebep olur. Bir yanı tüm insanlara olabildiğince yakın olmak isterken, diğer yanı, bu tür duyguların verdiği bağımlılıktan kaçmak ister.

 

Farklı kültürler, eski medeniyetler ilgilerini çeker. Aynı anda birçok konuyla ilgilenebilirler. Genelde tüm Kovalar, entelektüel kişilerdir. Bunca şeyi öğrenirken eğlenmekten de geri kalmayan Kovalar, her türlü toplantının göz bebeği olurlar. İyi kalpli, sevecen, akıllı, bilgili, kendisini insanlığa adamış bu dâhilerin küçük bir kusurları vardır; ukalalık. Bu tavırlarıyla bile çok şirin olabilirler. Özgürlüklerini kısıtladığını düşündükleri için evlilik onlara göre değildir. Kovalar’la romantik bir ilişkiden ziyade arkadaşlığını paylaşmak daha hayırlıdır. 68’li yıllarda yaşayan “çiçek çocukları”nın yaşam tarzları onlara çekici gelir. Her şeyin denenmesi, tecrübe edilmesi gerektiğini düşünen Kovalar bu tür bir yaşama eğilimlidir.

 

ÇEVRELERİNDE GENELLİKLE FARKLI SOSYAL YAPIDA İNSANLAR VARDIR. BU KİŞİLERİ  BİR ARAYA GETİREN, YÜKSEK ZEKÂ VE ENTELEKTÜEL SEVİYEDİR.

 

Partileri, eğlence yerlerini çok severler. Fakat plan-program yapmak hoşlarına gitmez. Sırf seçeneklerini azaltmamak için gelen davetleri geri çevirip son anda bambaşka bir şey yapabilirler. Ani kararlar, geçerken uğramalar onlar için daha caziptir. İkna kabiliyetleri çok fazladır. Ne anlattığını bilen, kendisinden emin sakin tavrı,

deveye bile hendek atlatabilir. Fakat kendileri için aynı şey söylenemez. Doğru bildikleri bir fikir üzerinde tartışmaya girmeye bile gerek duymazlar. Kavgadan hoşlanmazlar. Duygusal ilişkilerinde kıskanç ve baskıcı değillerdir. Tam aksine, birlikte oldukları kişileri (arkadaşları dahil), içlerindeki cevheri açığa çıkarabilmeleri için teşvik eder, olabildiğince serbest bırakırlar. Sahiplenme duygusu gelişmiş insanlar hayal kırıklığına uğrayabilirler.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş, her gün 1° ilerler.  Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Kova’nın ilk on gününde doğduysanız, Kova’nın özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Hava grubunda sıralamada Kova’dan sonra gelen burç İkizler’in özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Hava’nın üçüncü burcu Terazi’nin karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

 

1. DEKANAT

 

(21 Ocak - 30 Ocak)

Tam bir Kova. Uranüs hâkimiyeti baskın. Bu dekanatta doğanlar mümkün olduğunca çok tecrübe edinebilmek için ellerinden geleni yaparlar. Toplumu değiştirmek, iyileştirmek için çaba harcarlar. Doğayı ve insanı anlamaya çalışırlar. Genellikle sevecen, dost canlısı, adalet ve vicdan duyguları çok gelişmiş insanlardır.

 

2. DEKANAT

 

(31 Ocak - 8 şubat)

Kova’nın özellikleri, İkizler’in hareketliliği ile daha da enerjikleşir. Uranüs kadar Merkür de hâkimiyetini egemenleştirir.Bu dönemde doğanlar çok yoğun entelektüelfaaliyetler içinde olurlar. Basın-yayın, televizyon, reklamcılık gibi alanlarda çok başarılı olabilirler. Akademik kariyer de bu kişiler için çok uygundur.

 

3. DEKANAT

 

(9 şubat - 18 şubat)

Kova, Terazi’nin entelektüelliği ile sosyalleşmeye başlar. Venüs, Uranüs’le birlikte Kovalar’ın karizmasını yükseltir. Biraz soğuk görünüşlü olabilirler; aslında en az diğer

Kovalar kadar sevecen ve dost canlısıdır. Kendilerini, insanlık için çok önemli olduğuna inandıkları bir konuya adayabilirler.  Sanata karşı ilgi ve yetenekleri vardır.

Yazar olabilirler.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler