ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 18.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

BİYOENERJİ, AKUPUNKTUR, HOMEOPATİ GİBİ ALTERNATİF TEDAVİ YÖNTEMLERİ İLGİLERİNİ ÇEKER.

 

Hassas Metabolizmalar

 

Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Bir anda başlayan, hızla iyileşen ve iz bırakmayan esrarengiz hastalıklara yakalanabilirler. Kovalar’ın bilekleri çok hassastır. Spor yaparken dikkatli olmalıdırlar. Ayakkabı seçimini iyi yapmaları da önemlidir. Aynı anda pek çok şeyi birden yapıp oradan oraya koşturan Kovalar, bu yoğun tempo içinde spora zaman ayırmaya özen göstermelidir. Bu, hem sinirlerine, hem de çok hassas olan metabolizmalarına iyi gelecektir. Canları kıymetlidir. En ufak bir rahatsızlıkta yakınmaya başlarlar. Formlarını korumak için jogging, yüzme gibi, kan dolaşımını düzenleyen, sinir sistemini gevşeten sporlarla uğraşabilirler.

 

Vitamin ve

Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritanızda Uranüs’ünüzü kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza da danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam size sunulabilir.

Doğum haritalarında Uranüs (ve bazen Satürn) gezegenlerinin etkileri ağır basıyorsa (Kova burcuysanız veya Yükselen Kova burcu ise de geçerli) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak: B1, B6, B12, B15, Vitamin D (veya Güneş ışığı), kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum alımına dikkat edilmelidir.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Esmer pirinç, bira mayası, bal kabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, süt ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, sebzeler (bamya, bezelye, karnabahar).

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.

Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz tercih edilebilir.

 

Şifalı Bir Bitki

 

KIRLANGIÇOTU (CHELIDONIUM MAJUS)

 

Mayıs ayı otlarındandır. Her mevsimde faydalanılabilir. Otu tanıyan bir kişi, kışın bile karların altından onu toplayabilir. Yaprakların uçları sivri ve meşe yapraklarına benzer. Kovalar’ın görme yetileri hassastır, kan hastalıklarına yakalanma riskleri yüksektir. Kırlangıçotu, kan yapıcı ve kan temizleyicidir. Isırganotu ve genç mürver filizleriyle yapılan karışımdan, günde 2 litre içilirse, kanın temizlenmesi hızlanacaktır. Aşırı duyarlı Kovalar, kulak çınlamalarından da şikayetçi olabilirler, yine bu çay çok faydalıdır. Bitki özsuyu, ılık suyla veya bitki çayı ile karıştırılıp içilmelidir. Bitki özsuyu ayrıca göz hastalıklarına, katarakta, gözün saydam tabakasındaki kanamalara çok iyi gelir. Bir bitki yaprağını yıkayıp nemli parmaklarda ezdiğinizde işaret parmağına bulaşan sıvıyı göz pınarınıza sürebilirsiniz. Göze sürülmediği halde, bu etki göz tarafından absorbe edilebilir. Bu işlem katarakt, görme zayıflığı ve yorgun olan gözler için alternatif bir yöntemdir. Bu otun çayı için: Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynar suda haşlanarak demlenir. Bitki özsuyu için: Yapraklar, saplar ve çiçekler yıkanır, kurumadan blender’den geçirilir. Bitki tentürü ise eczanelerde bulunabilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler