AşK ve EVLİLİK

Yayın tarihi: 18.07.2006
AşK ve EVLİLİK
AŞK ve EVLİLİK

 

BİR AŞKA BAŞLAMAK İSTEDİKLERİNDE DUYGULARINI SAKLAR VE ELDE EDİLMESİ ZOR KİŞİYİ OYNAR. PES ETTİĞİNİZ ANDA, KOVA BURCU İNSANI HAREKETE GEÇER.

Seksî ve Çekici

 

Kovalar, gereksiz samimiyetlerden hoşlanmayan kişilerdir. Dış görünüş pek umurlarında olmaz. Onlar ancak zekâlarını tavlayan insanların peşinden ayrılmazlar. Sağlam dostluklar kurmak ister ama iletişim korkusuyla kendilerini geri çekerler. Samimiyet kurmak isteseler de başlangıçta yalnız olmaya ihtiyaçları vardır. Bu, onlar için gerçek bir hayal kırıklığı yaratabilir. Sadece deneyimler ona hem özgürlüklerini koruyabileceklerini hem de samimi arkadaşlıklar kurulabileceğini gösterebilir. Kova burcu insanlarında güçlü bir manyetik çekim vardır. Bu, onların en kalabalık ortamda bile fark edilmelerini sağlar. Zekidirler, önce düşüncelerinde flört ederler. Duygularını ortaya koymakta zorluklar yaşar. Kova’nın kendine has bir ihtirası vardır, bu, onu daha da çekici kılar. Fikirlerini paylaştıkları an, ne kadar yaratıcı bir seks anlayışları olduğunu  görebilirsiniz, fakat ilişki hızla ciddileşirse kendilerini geri çekme ihtiyacı duyacaklardır. Kova burcu insanı, hayatını biriyle paylaşma heyecanı içinde değildir. Anlayış ararlar. Doğru zaman ve doğru partneri bulduğuna inandığı zaman kalbinin kapılarını aralayıp güçlü bir ilişki kurmak için adım atacaktır.

 

EVLİLİK YAşAMI

 

Korkularından, endişelerinden kurtulabildikleri anda evlenmeye karar verirler.

Kova burcu insanı sadık ve azimlidir. Gereken özgürlüğü eşlerine sunar, baskı olmaksızın destekleyici ve sevgi dolu bir eş olmaya özen gösterirler. Eğer  onlara da bu haklar tanınmaz, özgürlükleri kısıtlanırsa evliliklerinde problemler çıkabilir. Kendilerini güvende hissetmek isterler ve sadece gerçek bir hayat arkadaşı bunu ona hissettirebilir. Evliliklerinde değişim arar ve yeni ilgi alanları bulmaya devam ederler. Eğer sosyal hayatları etkilenirse problemler çıkabilir, çünkü tüm vaktini sadece bir kişiyle geçirmekten hoşlanmazlar. Kova kadını, eşinden, aile üzerinde aktif bir rol oynamasını bekler. Materyalist değildirler. Kova erkeği her ne kadar evcil görünmese de, zaman zaman idealist fikirlerini bir yana bırakıp, eşinin hazırladığı içkiden yudumlayıp çocukları ile oynamaktan zevk alır.

 

GRUPLARARASI İLİşKİLER

 

Detaycı olmak, Kova ve Hava grubunun ortak özelliğidir. Bu nedenle iyi anlaşırlar. Başarı olasılığı yüksek bir beraberlik oluşabilir. Ateş grubu, Kova için tamamlayıcı bir partnerdir. İhtiras,  hareket ve heyecanlarıyla birbirlerini bütünlerler. Su grubunun çok fazla duygusal olması, Kova’yı rahatsız edebilir. Pragmatik düşünceye sahip Toprak, radikal düşünceleri olan Kova ile ters düşebilir.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler