İş HAYATI

Yayın tarihi: 18.07.2006
İş HAYATI
İŞ HAYATI

 

YAPACAKLARI  İŞTE ORTAMIN MUTLAKA RAHAT VE GÜVENİLİR OLMASINI İSTERLER. RAHAT EDEMEYECEKLERİ BİR İŞTE ŞARTLAR NE KADAR İYİ OLURSA OLSUN ASLA ÇALIŞAMAZLAR.

 

Dengeli, Adil ve Yaratıcı

 

Herkesle fikir alışverişi yapar ve geliştirirler. Terazi elemanları genellikle psikoloji ile ilgilenirler. İyi bir terapist olabilirler. Halkla ilişkiler, pazarlama ve satış, onlar için uygun işlerdir. Müşterileriyle ilişkileri çok olumludur. Kendilerine özgü çekicilik, kariyerlerinde başarı getirir. Müzakere ve moral verme yetenekleri onları politika, adalet ve sivil kurumlarda başarılı kılar. Sanatçı yönleri de vardır. Denge gerektiren balede başarılı olabilirler. Mimarî ve moda alanında tasarımcı olarak yeteneklidirler. Medya ve müzik alanında çalışmaktan zevk alırlar. Ayrıca sivil kurtarma ekiplerinde görev almayı severler.

 

Terazi işverenleri, kadife bir eldiven içinde demir bir el taşırlar. İş yerinde rahat ve ailevî bir ortam oluşturmaya çalışırlar. Her zaman personeliyle iyi bir ilişki kurmaya çalışır. Yüksek standartları vardır. İstekleri olmadığında şaşırtıcı derecede katı olabilirler. Ama genellikle tatlı dilleri ve çekicilikleri ile işleri yoluna koyarlar. Yapılan çalışmaları, yardımları asla gözden kaçırmaz. Bu burcun işvereninin göze çarpan bir kararsızlığı vardır. Önemli bir karar almadan önce ortaya birçok fikir atabilir. Çalışanların düşüncelerini her zaman dinler ve bunları karar vermeden önce dikkate alır. Terazi işvereni, grup ruhunu oluşturmaktan, iş saatleri dışında sosyal aktiviteler düzenleyip çalışanlarını rahatlatmaktan zevk alır.

 

Terazi çalışanları, oldukça cana yakındır. Başkalarına yardım etmekten huzur duyarlar. Tek başlarına karar verip, adım atmaktan çekinirler. Dürüst ve sadıktırlar. Genellikle rahat bir ortamda çalışmaktan hoşlanırlar. Hassastırlar. Eşit muamele beklerler aksi takdirde bu, onlarda sorun yaratabilir. Terazi burcu çalışanlarının iyi arabulucu özellikleri vardır. Çeşitli anlaşmazlıklarda parlak bir çözüm bulabilirler. Sorumluluk gerektiren pozisyonlardan hoşlanırlar. Çeşitli zorlukları çözümlemeye çalışır, böylece yeteneklerini test etme fırsatı bulabilirler.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler