KiM BU TERAZİLER

Yayın tarihi: 18.07.2006
KiM BU TERAZİLER
KiM BU TERAZİLER?

 

İNSANLARIN SEVGİSİNİ KAZANMAK İÇİN STRATEJİLER YARATIR MISINIZ? GÜZELLİĞE VE SANATA DÜŞKÜN MÜSÜNÜZ? DENGENİZİ KOLAY KAYBEDİYOR MUSUNUZ? KAVGA EDERKEN BİLE, HİÇ UMULMADIK BİR YERDE GÜLÜMSEYEREK KARŞINIZDAKİNİ AFALLATABİLİYOR MUSUNUZ?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR TERAZİ’SİNİZ.

 

 

Kefeleri Dengede Tutmak

 

Hayatları boyunca huzurlu yaşamak için uğraşırlar. Onlar için hayat güzellik,

aşk, uyum ve paylaşım demektir. En önemli unsur ise; dengedir. Fikirleri ve duyguları arasında uyum sağlamayı başardığında Terazi’nin kefeleri kolay kolay

bozulmayacaktır. Terazi insanı için huzur da çok önemlidir. Naif yapısı nedeniyle kimi zaman tembellikle suçlanabilir ama bu, genelde asılsız bir iddiadır. Zor işlere

konsantre olabilir. Onlara bu görünümü veren, sakin, huzur arayan yapılarıdır.

 

Terazi insanları, aradıkları huzuru, genel olarak kendilerini, birisine ya da bir yere ait

hissettiklerinde bulurlar. Bu nedenle insan ilişkilerine çok önem verirler. Fakat, arkadaşlıklarının çok derin olduğu söylenemez. Onlar için önemli olan, mümkün olduğunca çok eğlenip hoşça vakit geçirmektir. Beğenilmek ve herkes tarafından sevilme ihtiyacı, neredeyse saplantı halindedir. Terazi burcu, her ne kadar dengeyi simgeliyorsa da bazı Terazi insanları tutarsız hareket edebilir. Ne zaman ne yapacağını kestirmek zordur.

 

Onlar için aile, evlilik ve arkadaşlık, bir çeşit ortaklık gibidir. Dostlukları fazla derin olmaz. Onların aradıkları, mümkün olduğunca sorunsuz, hoş zaman geçirmektir. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Evliliği de dostça bir ortaklık olarak görürler. Eşleri, her şeyden önce yalnız kalmalarını önleyecek, onu saf bir sevgiyle sevecek, tabiî ki ona hayran bir arkadaş olacaktır. Terazi burcunda doğanlar, kolay kolay tek kişiye bağlanamazlar. Çünkü bir tek insanın ilgisini yeterli bulmazlar. Mavi boncuk dağıtmayı severler. Genelde davetkâr görünür, karşısındakini baştan çıkardıktan sonra bir anda geri çekilebilirler. O, her şeyden çok kedi-fare oyununu sever. Onları cazip kılan da uçarı, çocuksu şeytanlıklarıdır.

 

Terazi insanı, gerçek bir diplomattır.  Nerede ne yapması gerektiğini çok iyi bilir. Nezaketi, inceliği ona bütün kapıları açar. Güzelliğe ve sanata düşkün olur. Hemen tüm Teraziler’in, bir sanat dalına ilgi ve yeteneği vardır. Teraziler’e en çok sanat çevrelerinde, yaratıcı ortamlarda rastlanır. İşleri ne olursa olsun, asıl uğraşları hayatı güzelleştirmektir. Venüs, Terazi burcunda doğanlara güzelliğin yanı  sıra kıvrak zekâ da bahşetmiştir. Hayatın hep güzel yanlarını görmek isterler. Bir arının,çiçeğin özünü çekmesi gibi, onlar da hayatın güzelliklerini yaşamaya çalışırlar.

 

GENEL OLARAK TERAZİLER MÜKEMMEL BİR HAKEMDİR. KEFENİN BİR UCUNDA KENDİSİ DAHİ OLSA, OLAYA OBJEKTİF BAKAR VE DURUMU BİRDEN FAZLA BOYUTLARIYLA DEĞERLENDİRİR. TARAF TUTMAK İSTEMEZ. BU NEDENLE KARAR VERMEKTE ZORLANABİLİRLER.

 

Çok gelişmiş adalet duyguları vardır ve gerçekten onurlu insanlardır. İnsanların eşitliğine yürekten inanırlar, haksızlığa katlanamazlar. Buna rağmen yine de Teraziler’i yürüyüşlerin, mitinglerin ön saflarında göremezsiniz. Kendi kendilerine söylenmekle yetinirler. Belki de Terazi burcu insanlarının adının tembele çıkmasının başlıca sebebi budur. Savaşmayı sevmez, başkalarının onlar için savaşmasını tercih ederler. Tartışmak, hiç hoşlanmadıkları bir olaydır. Birisiyle kavga etmek zorunda kaldığında dahi, seçtiği kelimeler dikkatlidir. Biraz huysuz oldukları söylenebilir ama dengesini çabuk sağlar. Kavga ederken hiç umulmadık bir yerde gülümseyerek karşısındakini afallatabilir.

 

Aşk ve güzelliğin temsilcisi Venüs tiplerinin tek silahı, gülüşüdür. Eğlenmeyi, değişik güzel şeyler yiyip içmeyi severler. Çok da iyi giyinirler. Kendileri çok iyi ev sahibidirler. Evlerinde yaratmak için didindikleri huzurlu rahat atmosfer bulaşıcıdır. Bu nedenle insanlar, kendilerini onun yanında özellikle de kendi ortamında çok rahatlatıcı bulur. Sosyal hayatları çok hareketlidir.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Terazi’nin ilk on gününde doğduysanız, Terazi’nin özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Hava grubunda, sıralamada Terazi’den sonra gelen burç Kova’nın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Hava’nın üçüncü burcu İkizler’in karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

 

1. DEKANAT

 

(24 Eylül - 3 Ekim)

Tam bir Terazi. Venüs hâkimiyeti baskın. Venüs’ün sembolize ettiği her konu, baskın ve ön plandadır. Güzellikler, denge ve asalet, hayatın tümüne dağılır.

 

2. DEKANAT

 

(4 Ekim - 13 Ekim)

Terazi özellikleri, Kova’nın parlak zekâsı ile parlamaya başlar. Venüs kadar Uranüs de hâkimiyetini egemenleştirir.Bu kişiler kendilerini daha çok araştırmaya ve zamanın ötesindeki konulara adarlar. Bilimsel araştırmalarda organizasyon kabiliyetleri ile öne çıkarlar. Medyatik tiplerdir.

 

3. DEKANAT

 

(14 Ekim - 23 Ekim)

Terazi’nin belirgin özelliği olan denge ayarı, İkizler’in meraklılığı ile bozulabilir. Merkür, Venüs’e düşünsellik kazandırır.Bu insanlar biraz meraklı ve şüpheci olurlar. İlgilendikleri alanda araştırma yapmak için saatlerini harcayabilirler. Dış güzellikler ve şekilsellik yerine konunun içeriği ön planda gelir.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler