TERAZİ ERKEĞİ

Yayın tarihi: 18.07.2006
TERAZİ ERKEĞİ
TERAZİ ERKEĞİ

 

TERAZİLER ADALETİ SİMGELEDİKLERİ İÇİN, İYİ DEVLET ADAMI VE HUKUKÇU OLABİLİRLER. TATLI DİLİ, NEZAKİ, KENDİSİNİ BİLEN TAVRI, DOĞASINDA OLAN HUZUR VEREN SAKİN YAPISI, POLİTİKADA DA ŞANSINI ARTIRABİLİR.

 

Hoşgörülü ve  Centilmen

 

Kadın ruhunu, onun kadar iyi anlayan ve kadına istediği gibi davranan başka erkek yok gibidir. Giyinmesini, konuşmasını, nerede-nasıl davranmasını çok iyi bilen Terazi erkeği, elde tutulması zor bir erkektir. Onu elde etmek çok zor olmayabilir ama ilgisini sürdürmek, her kadının yapabileceği bir iş değildir. Tam bir salon erkeğidir. Karşısında kendisi gibi bir kadın ister. Onun beraber olduğu kadın, bakımlı, güzel, akıllı, nazik, kısacası yanında taşımaktan zevk alacağı biri olmalıdır. Bu kadın, hayatla ilgili tüm sıkıcı, zor ve rutin işleri üstlenirken, yüzünde gülümsemesini de eksik etmemeli, tüm bunları yaparken de dünyanın güzelliklerini bir tepsi içinde erkeğine sunmayı becerebilmelidir. Başka türlü, Terazi erkeğini kendisine bağlaması mümkün olmayacaktır. Ne kadar zor olduklarının pek farkında olmazlar. Flörtten çok hoşlanan bu erkek, kimi zaman ateş gibi, kimi zaman uzak tutumuyla dengesiz görünüp eşini üzebilir. Fakat bu konuda yapılacak bir şey yoktur. Dengelerini bulmakta her zaman zorlanabilirler.

 

Bu kadife sesli erkek, tatlı sözler söylemekte ustadır. O, eşinin saçının yeni rengini, taktığı fuları fark eder ve güzel bulduğunda iltifat eder. Kendisine de iltifat edilmesinden çok hoşlanır. Ona sürekli kötü haberler veren, olumsuz, çirkin sesli bir kadın, ne kadar güzel olursa olsun ilgisini çekmez. Terazi erkeği, hep mükemmel kadını arar. Fakat, aradığı özellikler o kadar fazladır ki bunu tek kadında bulamayabilir. Yalnızlığı sevmediği ve bu yüzden evliliğe önem verdiği için birkaç evlilik tecrübesi yaşayabilir. Biraz huysuz olsa da aslında anlayışlı ve müşfik bir erkektir. İçindeki yaramaz çocuğu seven kişiyi mutlu edebilir. Pek çok şey isteyen, çirkin gerçeklerden hoşlanmayan, sorumluluklardan kaçan bu adam, karşısındaki kadına bir peri masalı vadedebilir.

 

Terazi erkeği, evine önem verir ve eşine, sevdiği kadar saygı da duyar. Çocuğuna ihtimam gösterir. Ancak Terazi babası, çocuğun tüm sorunlarını eşine yüklemeye yatkın olabilir. O, çocuğuyla oyun oynamayı, eğlenmeyi ve alışveriş yapmayı sever. İş dönüşünde uyuyan çocuğuna bir öpücük kondurmayı ihmal etmez. Eşi, onun kaçtığı işlerle uğraşırken o, işin eğlencesinde olabilir. Onu, bir evin inşaatı bittikten sonra, yapıyı, güzel ve konforlu hale getirmek için uğraşan dekoratörlere benzetebiliriz. Onu ilgilendiren, tesisat, binanın sağlamlığı, güvenilirliği gibi sıkıcı detaylar değil; mobilyalar, aksesuarlar ve müzik tesisatının nasıl kurulacağıdır.

 

Sanatta, müzikte, hayatta, kadında ve her şeyde uyum arar. Rahatı için parasını son kuruşuna kadar harcamaktan çekinmez. Onun için önemli, olan parasının kendisini ne kadar iyi yaşattığıdır. Gece hayatına, eğlencelere düşkündür. Güzel eşiyle, en gözde mekânlarda boy göstermeye bayılır. Biraz uçarı, sorumluluktan kaçan bir yanı vardır ama işini ciddiye alır. Sanata, estetiğe çok yatkın olan bu erkeğin seçtiği iş de, bir şekilde bu tür konularla ilgili olabilir.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler