ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 18.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO SAĞLIK

 

EN UFAK BİR DENGESİZLİK, HASSAS VÜCUDUNU ALTÜST ETMEYE YETER. HASTALIKLARI SIRASINDA YOĞUN İLGİ İSTER; ARADIKLARINI BULAMAZSA HUYSUZLAŞIP DAHA ÇOK HASTALANABİLİRLER.

 

Nazlı Hastalar

 

İç dünyasındaki dalgalanmalar, kendisini baş ağrısı veya aşırı yemek yeme eğilimi olarak gösterebilir. Sinirleri midelerini etkilediği için, midedeki asidi dengeleyen  fosfat içerikli gıdaları tercih etmeleri iyi olur. Çoğu Terazi insanının metabolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlüğü, fazla kilolara sebep olabilir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmalıdır. Teraziler’in böbrekleri, omurga ve bel bölgesi çok hassastır. Bu bölgelerini üşütmemeye, böbrekleri yoracak alkollü içeceklerden uzak durmaya özen göstermeleri gerekir. Romatizmal rahatsızlıklara karşı da tetikte olmalıdırlar.

 

Şifalı Bir Bitki

 

ÇIBANOTU (VERONIKA OFFICINALIS)

 

Ormanlarda, hendeklerde ve yol kenarlarında büyüyen bir ottur. Toprağın üstünde yatan tüylü ve sürüngen sapındaki dişli yaprakları gümüş gibi parıldar. Mavi-menekşe rengindeki çiçekleri topraktan yukarıya doğru uzanır. Çayı, hassas Teraziler’in ruhî dalgalanmalarına iyi gelir ve sinirlerini yatıştırabilir. Kaynamış bitki suyu, kronik deri hastalıkları, egzama, zor iyileşen iltihaplı yaralar için iyileştiricidir. Ayrıca romatizmal hastalıklara kolay yakalanan Teraziler, bitki tentürü ile deri üzerinden friksiyon yaparlarsa fayda görebilirler. Çayını hazırlamak için, bir fincan suya bir çay kaşığı çıbanotu konulup kaynatılır ve demlendirilir. Tentürü için; iki avuç dolusu çiçek açmış, ince kıyılmış bitki, 1 litre konyağa eklenerek, 14 gün güneşte veya sıcak bir yerde bekletilir.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritasında Venüs gezegeninin etkileri ağır basıyorsa; Terazi burcuysanız veya Yükselen burcunuz Terazi ise, vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Vitamin dengesi olarak A (carotene), K, E, niasin mineral olarak ise bakır, çinko, biotin ve iyota dikkat etmek gerekir. Venüs bozuk açılar aldığında vücuda giren şeker ve karbonhidrat kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Bu nedenle şekerli besinlerden kaçınılması doğru olur. Oranlarını dengeleyemeyeceğinizden dolayı bakır ve vitamin K alımı doktor tavsiyesi ile ayarlanabilir. Okyanus algı, klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. Bunun dışında;İyot içeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar. Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin E içeren: Tereyağı, süt, peynir ürünleri, bitkisel sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, esmer pirinç uygundur. Patates cipsleri, tuzlu fıstık, fındık gibi çerezler vücuttaki E vitaminini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler, klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır. Vitamin K içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, süt, domates, havuç, yulaf. Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz. Çinko içeren: Buğday tohumu, sebzeler, limon, kestane, soda, bal, deniz hayvanlarının çoğu, havuç, soğan, tavuk, kuru maya.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et ve midye, faydalı besinler arasındadır.

 

DOĞUM HARİTANIZDA VENÜS’ÜNÜZÜ KONTROL EDİN. ÖNERDİĞİMİZ BESİNLERİ DOKTORUNUZA DA DANIŞARAK KULLANDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM SİZE SUNULABİLİR.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler