GEZEGENLER İKİZLER BURCUNDA

Yayın tarihi: 14.07.2006
GEZEGENLER İKİZLER BURCUNDA
GEZEGENLER İKİZLER BURCUNDA

 

AY’I İKİZLER’DE OLAN ÇOCUKLAR ANNELERİNDEN YETERLİ ŞEFKATİ ALAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİDİRLER. ANNELERİ ÇOCUKLARININ DUYGUSAL TALEPLERİNDEN ÇOK, ENTELEKTÜEL GELİşMELERİ İÇİN ÇABA HARCAR DURURLAR.

 

Sabırsız olduklarından, son söyleyeceklerini ilk başta söyleyerek, karışık durumlara yol açabilirler. Olumsuz denebilecek özelliklerine rağmen mantıklı ve akıllıdırlar. Eğer doğum anında duygusal ve sezgisel davranmaya iten etkiler varsa, iç çelişkiler yaşayabilirler. Ay’ı İkizler’de bulunan kişilerin karakterlerindeki çelişkili unsurları ve

bu zıt kutupları birbirini bütünler hale getirmeyi öğrenmeleri gerekir. Sabırsızlıkları, bu konudaki en büyük engel olabilir. Fakat, bu konumun sağladığı yüksek zihinsel enerjiyi olumlu şekilde kullanabilmeleri, her şeyden önemlisi, ifade edebilmeleri çok önemlidir. Aksi takdirde sürekli tatminsizlik duygusu içinde yaşar, huzursuz olurlar. Aşırı gerginlik bazen tansiyona ve sindirim bozukluğuna yol açabilir. Nefes darlığı, yüksek tansiyon gibi sağlık problemlerini sık yaşarlar. Ay, Güneş, Mars, Venüs, Merkür’den sert açılar almıyorsa kendi içinde daha uyumlu bir kişilik ortaya çıkar. Kadının haritasında, evden çok  dışarıdaki (arkadaş, iş vb.) ilişkilerini ön plana aldığını gösterir. Ay’ı İkizler’de olan erkeklerin ise entelektüel kadınlardan hoşlandıkları görülür.

 

AY İKİZLER BURCUNDA

 

Ay İkizler burcundayken doğanların başlıca özelliği hareketli, becerikli ve çok yönlü olmalarıdır. Bir anda birden fazla kitap okumaya çalışır ve asla bir görevi yerine getirirken bir diğeri ile uğraşmaktan kaçınmazlar. Bu eğilim karşılıklı ilişkilerde artar. Bir anda birden fazla kişi ile duygusal ilişki yaşayabilirler. Evliliği kolay kolay düşünmezler. Flörtçüdürler ve karşılıklı kur yapmak hoşlarına gider.

 

Modayı takip etmek yerine, en son kitapları alırlar. Evleri küçük bir kütüphane gibi

olabilir. Çok okurlar. Bilgilerine aşırı güvenirler; bu da onların ikna kabiliyetlerini yükseltir. Genelde edebiyat, tıp, matematik alanında kariyer yapabilirler. Ayrıca el becerileri gelişmiştir. Marangoz, ressam ya da terzi olabilirler.

 

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA

 

Merkür İkizler burcunda yöneticidir. Diğer yöneticisi Başak’ta olduğu kadar güçlüdür. Bu kişiler için hayat ve akıl kavramı birlikte yürür. Analitik iletişimde başarılı, altıncı hissi ve sağduyuları güçlü, aynı zamanda soğukkanlıdırlar. Kişisel tercihleri değil,

kendilerinden beklenenler doğrultusunda hareket etme eğilimi gösterirler. Hızlı

düşünürler. Görünüşleri bir bilim adamı edasında olur. Konuşma yetenekleri çok sıradışıdır. Hızlı karar verir ve çabuk fikir değiştirirler. Detaylara çok fazla vakit ayırdıkları için, bir olayın bütününü görme şansları azalır. İnsanların duygularını göz ardı ederek karar vermeleri mantıklı olsa da tartışmalara yol açabilir.

 

VENÜS İKİZLER BURCUNDAYKEN DOĞAN KİŞİLER, ÖZGÜRLÜKLERİNE DÜŞKÜN, BİRAZ HAVAİ, BİRAZ SÖZÜNDE DURMAYAN, VEFASIZ KİŞİLER OLARAK TANINIRLAR.

 

VENÜS İKİZLER BURCUNDA

 

Eşleri hem entelektüel hem de cinsel açıdan uyarıcı olmalıdır. Flört etmekten çok hoşlanan ayran gönüllü tiplerdir. Birden fazla evlilik yapanlara sık rastlanır. Bu konum, yerleşik ilişkilere girme konusunda isteksiz bir yapıyı belli eder ama doğum anındaki diğer açılar uygunsa Venüs’ün anlattığı havai kişilik biraz da olsa yumuşar. Kendini uzun süre bir kişiye adayabilir ve tek eşli olabilir.

 

Dünyayı gezmek, dolaşmak çok hoşlarına gider.  Zevk almak ve sefa sürmek için doğduklarını sürekli ima eder şekilde yaşarlar. Eğitimleri iyi, aileleri ve arkadaşları eğitmen edasında olan kültürlü tiplerdir. Para kazanma konusunda çok becerikli olsalar da haritada Satürn açıları hâkim değilse, para, geldiği gibi gidebilir.

 

MARS İKİZLER BURCUNDA

 

Mars’ın İkizler burcundaki yerleşiminin iyi olmadığı düşünülür. Yerinde duramaz İkizler özellikleriyle Mars’ın yoğun enerjisi birleştiğinde ortaya dağınık bir tip çıkabilir. Horoskopta toparlayıcı açılar olmadığı sürece, akılları gereğinden fazla çalışan, hırslı, insanların canını sıkan bir kişilik görülebilir. Herkesi kendilerinin emrinde görebilirler. Olumlu açılar varsa ortaya dâhi bir kişilik çıkabilir. Bu konum, kesinlikle uyarıcıdır ve beyni canlandırır. Mars-İkizler insanları, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçları için alıştırma yapmaya teşvik edilmelidir. Eğer teşvik edilmezlerse, kendilerine ve başkalarına karşı alıngan olabilir hatta birdenbire öfkelenebilirler. Enerjileri genelde hayatlarının

bütününe rastgele yayılır. Uğraşların sık sık değiştirilmesi faydalı olur, çok yönlülük ve

rahatlık kontrol edilmelidir.

 

Onların cinsel yaşamları oldukça canlıdır. Karşısındakine açık yürekli davranırlar. Genelde onları tatmin etmek için birden fazla eş gündeme gelebilir. Tek eşli olmayı pek beceremezler. Özellikle bir kadının haritasında Mars, 12. evde bulunuyorsa, evli bir erkekle ilişkiyi de belirleyebilir. Onlar enerjik aşıklardır. Bu durum ileri yaşlara kadar sürer.

 

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA ZARARLIDIR. BU KONUMDA DOĞANLAR,

OLDUKÇA AKILLI VE BECERİKLİDİR.

 

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA

 

Yetenekleri çok sayıda olduğundan bazen bu beceriklilik, kendileri zararlı olabilir. Aynı anda birden fazla konu onları cezbeder. Bu yüzden hangi konuyla uğraşacağını şaşırabilir, daldan dala atlamaya kalkabilirler. Beyinlerini çok ilginç, fakat gereksiz birçok bilgiyle doldurur. Jüpiter, özellikle başka Hava elemanlarından açılar alıyorsa, merak ve dağınıklılık artacaktır. Beğenmedikleri bir branşta öğrenim görüyorlarsa, yıllarını feda ederek fazla düşünmeden bölüm değiştirebilirler. Önemli olan, beyinlerinin canlı kalmasıdır. Huzursuz ve sıkıntılıdırlar. Bu nedenle fazla

konsantrasyon gerektiren işlerle uğraşmak istemezler. Dikkatleri kolaylıkla dağılır.

 

Araştırma alanlarında başarılı olmaları kolaydır. Tekdüze çalışma gerektiren işlerde ise sönük kalırlar. Bir konunun doğruluğuna kolay kolay inanmaz, kendilerince kanıt arayıp desteğe ihtiyaç duyarlar. Araştırma dönemlerinde sorgulamayı severler.

Hoşgörülü ve açık fikirli olan bu bireyler, çağdaş düşünceyi severler. Sert açılarda, keskin zekâlarına rağmen düşüncesizce davrananlara da rastlanabilir.

 

SATÜRN İKİZLER BURCUNDA

 

Satürn İkizler burcunda ise zihin, dingin ve belli bir noktaya odaklanmıştır. Sözlerini dikkatli kullanan bu konumda doğmuş kişiler, görüşlerinde güçlü ve tarafsızdır. Sistematik, mantıklı ve rasyonel çözümleri hemen üretebilirler. Düşüncelerini disipline edebilirler. Makul davranışları, problemleri çözme ve yazıya dökebilme yeteneklerinden dolayı, özellikle matematik ve fizik kuralları gereken bilim dallarında başarıya ulaşan tiplerdir. İletişimde dürüstlüğü savunur, başkalarının hatalarını da direkt söylerler. Çevresi, onları alaycı ve iğneleyici bulabilir. Katı, yargılayıcı, hatta sinirlendikleri zaman kaba oldukları doğrudur. Bu tutumlarından vazgeçmeleri ve şakacı yöntemler geliştirmeleri gerekir.

 

 

şüphe ve korku, hayatlarının bir parçasıdır. Bunu yenmeleri için, haritalarında Merkür ve Jüpiter’in yerleşimine bakılarak, nasıl bir yöntem izlemeleri gerektiği saptanabilir.

Özellikle akciğerleri çok zayıftır. Sigara ve kirli hava, herkesten çok onlara zarar verebilir.

 

URANÜS’ÜN İKİZLER BURCUNDAN SON GEÇİŞİNDE HAYATIN AKIŞINA PEK ÇOK KONUDA DİNAMİZM GELMİŞTİR. II. DÜNYA SAVAŞI’NIN BİTİŞİ, YARALARIN SARILMASI, HAYAT STANDARDININ ARTMASI BU DEVREYE RASTLAMIŞTIR.

 

 

URANÜS İKİZLER BURCUNDA

 

Uranüs, İkizler burcundan en son 1942-1949 yılları arasında geçmişti. Bu devrede doğanlar, belli bir tartışmaya veya hareket planına ilişkin özgün fikirler ortaya atabilir. Ancak önerilerini ortaya dökmeden önce, bir an durup düşünmeleri gerekebilir. Çünkü söylediklerinin üzerinde düşünmek gibi bir alışkanlıkları yoktur. Doğum haritasında entelektüel bir eğilim görünüyorsa, Merkür ve Jüpiter açıları da uygunsa, tartışmalarda tavırları ve tepkileriyle istediklerini kolayca elde edebilirler. Genelde medyada çalışanlar, akademik ve politik bir kariyeri olanlar bu tip kişilerdir. İletişim endüstrisinin teknik bölümü de bu bireylere çekici gelebilir. Horoskopta ters etki varsa, huzursuz, asabî ve gergin bir kişi ortaya çıkabilir. Özellikle Mars ile sert etkileşim, baş ağrıları hakkında bilgi verebilir. Güneş, Ay, Yükselen veya Merkür’le olan sert açılarda ise, dinlenme ve uyku zorluğu çekmekten yakınırlar. Yoga gibi rahatlama teknikleri başarı getirebilir. Uranüs, bir sonraki İkizler geçişini, 2025’te gerçekleştirecek.

 

NEPTÜN İKİZLER BURCUNDA

 

Neptün, İkizler burcunda 1887-1901 yılları arasında bulunmuştu. Neptün’ün sembolize ettiği konular hakkında pek çok buluş ortaya konulmuştur: Buharlı otomobiller, fotoğraf filmleri, elektronik, radyo sinyalleri, denizaltılar, x-ışınları, psikanaliz... Gezegenin burca girdiği dönem boyunca telefon daha fazla kullanılır duruma gelmiş, seyahat ve turizm endüstrisinde patlamalar yaşanmış, tren ve otomobille yolculuklar daha da kolaylaşmıştı. Bu devrede doğanlar, konuşkan, heyecanlı ve gezgindirler. Bir yere kök salmaları zordur. Meraklı ve canlı kişiliklerinden dolayı hayatları boyunca hızlı değişiklikler geçirirler. Kafaları karışmış gibidir. Bilimdeki yeni gelişmeler ve sosyal hayattaki değişimlerin farkına herkesten daha çabuk varırlar. Haritada değişken burç etkisi yoğun ise (İkizler, Balık, Başak, Yay) değişimler daha kolay karşılanabilir. Neptün, 2051-2066 arasında tekrar İkizler’de olacak.

 

DÜNYADAKİ ÇOK BÜYÜK VE KÖKLÜ DEĞİŞİMLERİ İZLEMEK İÇİN, PLÜTON’UN YENİ İKİZLER GEÇİŞİNİ, YANİ 2129-2159 YILLARINI

BEKLEYECEĞİZ!

 

PLÜTON İKİZLER BURCUNDA


(1882-1912 arası) Plüton’un İkizler burcunda olduğu dönemde  düşünce sisteminde değişimlere tanık olunmuştu. Eski alışkanlıklar yıkılmış ve yenileri ile yer değiştirmişti. Bu Zodyak geçişi, çok fazla yeniliğin ve buluşun işaretidir. Geleneksel düşünce ve değerlere dayalı bilimsel, politik ve sosyal düşünceler, değişimden sonra bir kenara atılarak âdeta bir meydan okuma başlamıştır. Bu arada iletişim ve taşımacılık gelişmiştir. Bu devrede doğanlar, ideolojik fikirleriyle bir güç kontrolü içinde bulunabilirler. Örneğin, Adolph Hitler, bu devrede doğmuştur.

 

Plüton’un İkizlerde olduğu dönemin yaşlıları çok meraklıdırlar, sürekli soru sorarlar. Onlar, yaşamları boyunca inanılmaz değişimler yaşamışlardır ve torunlarının gelecekte karşılaşacağı daha da büyük değişimleri hayal ettikçe büyülenmiş gibidirler. Onlar bu tecrübelerini gelecek nesilleri bilgilendirip tartışmaları genişletmek için kullanabilirler.

 

ŞİRON İKİZLER BURCUNDA

 

şiron İkizler burcunda zararlıdır. Bu zamanda doğanlar genelde kendilerini ifade etmekte bazı problemler yaşayabilirler. Kendine güvenleri azdır. Fikirleri hakkında emin olsalar bile savunmak için zorlanabilirler. Bu kısıtlama, kişiyi sinirli yapıp stres altına sokabilir. Çok sert açılarda, kendi kendine güvensizlik, kişiyi çevresinden kopartacak noktalara getirebilir. Bu insanların zekâları orijinalliğinin yanı sıra diğer kişilere göre daha parlaktır. En büyük sorunları, bunu dışa vuramamalarıdır. İyi bir eğitim alabilir ve önayak olunursa, toplumsal fikirlerin öncüleri olarak ortaya çıkabilirler. Özel bir yazma yeteneğine sahip olan bu kişiler, ilginç tezlerin, buluşların veya felsefelerin yazarı olabilirler. Ayrıca şiron İkizler’deyken, kardeşlerle ilgili bazı sağlık problemlerinin habercisi olabilir.

 

KUZEY DÜĞÜM İKİZLER BURCUNDA

 

Kuzey düğüm İkizler burcundayken doğanlar, ısrarla yalnız yaşamaktan uzaklaşıp, sosyal hayata davet edilirler. Ruhları özgür ve biraz dağınık olabilir. Sosyal bir çevrede doğar ama başına gelen olaylardan dolayı adapte zorluğu çekebilirler. Bir anda pek çok işle ilgilenmek istemelerinden dolayı, konsantre zorluğu çekebilirler. Tek bir konuya yönelmeyi öğrenmeleri gerekir. Günlük yaşamlarında, rasyonel düşünceleri geliştirmek ve çevrelerine yaymak için uğraşırlar. İletişim konusunda zorluk çektikleri gözlenebilir. Azim göstergesi olan Kuzey düğüm İkizler konumu, planlı bir kişide başarının zaferini de müjdeleyebilir.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler