KiM BU İKİZLER

Yayın tarihi: 14.07.2006
KiM BU İKİZLER
KiM BU İKİZLER?

 

GÜNDELİK RUTİN İŞLERDEN ÇABUCAK SIKILIYOR MUSUNUZ?

 ETRAFINIZDAKİ İNSANLARI KOLAYCA ETKİ ALTINA ALABİLİYOR MUSUNUZ? KIZDIĞINIZ ZAMAN SİVRİ DİLİNİZLE DÜŞÜNMEDEN Mİ KONUŞUYORSUNUZ? CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR İKİZLER’SİNİZ?

 

Canlı ve Hareketli

 

Dikkat çekici bir konuşma gücüne sahiptirler. Yetenekli İkizler insanı, büyük bir heves ile içlerindeki enerjiyi çeşitli şekillerde ortaya koyup kullanmaya çabalarlar. Alışılmışın dışında yeni şeylerle ilgilenip uğraşmayı severler. Bu burçta doğan insanları en mutlu eden şey, kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmektir. Çok süratlidirler, çok çabuk karar verirler. Ani bir kararla tüm hayatlarını değiştirmekten kaçınmazlar. Bir anda ülke bile değiştirebilirler. Doğum haritasında sert bir etki almamışlarsa, hayatı boyunca canlı ve hareketli bir yaşam sürdürürler. Günlük rutin işlerden çabucak sıkılırlar. Değişikliğe olan meraklarından dolayı çevrelerinde maymun iştahlı olarak görülen İkizler insanı, kendilerini başarıya götürecek rutin bir işte çalışmakta zorlanırlar.

 

İkizler burcunda doğan insanlar, dikkat çekici bir konuşma gücüne sahiptirler. Etraflarındaki insanları kolayca etkileri altına almayı başarırlar. Hızlı fakat tane tane, vurgularını yerinde kullanarak konuşurlar. Parlak zekâlarını konuşmalarıyla gözler önüne sererler. Siyaset gibi güzel ve ikna edici konuşmaların gerekli olduğu alanlarda çok başarılı olabilirler. Sivri dilli İkizler insanını sinirlendirmemekte fayda vardır, çünkü dilleri aniden kabalaşabilir ve birkaç kelimeyle karşısındakini kırmayı çok iyi becerirler. Süratleri yüzünden planlarının üzerinde yeterli derecede düşünmeyip detayları atlarlar. Bu nedenle olağanüstü iyi ve güzel birçok fikir boşa gidebilir. Bu insanlar, iyi bir mizah yeteneğine ve espri anlayışına sahiptirler.

 

Çevrelerindeki insanları eğlendirmekten büyük zevk alırlar. Gülmeyi sevdikleri gibi, güldürmekten de hoşlanırlar. Bir topluluk içinde ilgi odağı olmak ve hayran hayran izlenmek onlara büyük haz verir. Keskin zekâları, düzgün ve güzel konuşmaları, hiç eksilmeyen neşeleri ve oradan oraya koşuşturmalarıyla insanların dikkatini kolayca çekerler. Karşılarındaki insanın özelliklerini ve en önemlisi, zayıf taraflarını çabuk anlarlar. Daha sonra da insanların bu zayıf yönlerini kullanarak onları kolayca etkileyebilirler. Olan biten her şeyi merak edip öğrenmeye çalışırlar.

 

 

BU BURÇTA DOĞAN KİŞİLER, ÖZGÜRLÜKLERİNE OLDUKÇA DÜŞKÜN OLUR.

HİÇBİR ŞEKİLDE KISITLANMAKTAN HOŞLANMAZLAR.

 

Ayrıca değişikliklerden hoşlandıkları için tekdüze ve sürekli bir ilişki onları sıkabilir. Ne kadar çok severlerse sevsinler engellendiklerini hissettiklerinde hemen ayrılırlar. Kendisini rahatsız eden bir ilişkiyi sona erdirmekten çekinmezler. İkizler burcunda doğan bir kişi, ancak ilgilendiği konuları paylaşabileceği, birlikte eğlenebileceği, kendisi gibi hareketli bir eş ile mutlu olur.

 

 

Onlara ayak uydurmak hiç de kolay değildir. Kendilerini kolayca beğendirmeyi bildikleri gibi onlar da çok kolay ve çabuk beğenirler. Ancak merakları ve ilgileri çabuk değiştiğinden kısa bir süre içinde bir başkasını beğenip ilgilenebilirler. Bu kadar kolay ve çabuk beğenmelerine rağmen, İkizler insanı çok zor sever. Onun için sevmek, birisiyle birlikte olmak, güzel olduğu kadar kısıtlayıcıdır da.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç, yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. İkizler’in ilk on gününde doğduysanız, İkizler’in özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Hava grubunda, sıralamada İkizler’den sonra gelen burç Terazi’nin özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Hava’nın üçüncü burcu Kova’nın karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

 

1. DEKANAT

 

(21 Mayıs- 31 Mayıs)

Tam bir İkizler. Merkür hâkimiyeti baskın. Bu bölümde doğan kişiler entelektüel

insanlardır. Her şey hakkında fikir yürütürler; çok konuşkandırlar. Hareketten hoşlanırlar, devamlı yeni şeyler peşinde koşarlar.

 

2. DEKANAT

 

(1 Haziran- 10 Haziran)

İkizler özellikleri, Terazi’nin sanatçı yönü ile birleşmeye başlar Merkür kadar Venüs de hâkimiyetini egemenleştirir. İnsan ilişkileri çok kuvvetlidir. Sanata, özellikle de edebiyata eğilimleri fazladır. İnsanları ikna etmekte zorlanmazlar, düşüncelerini kolaylıkla kabul ettirirler. Yeni ve farklı düşüncelere açıktırlar.

 

3. DEKANAT

 

(11 Haziran - 20 Haziran)

İkizler özellikleri Kova’nın inatçılığı ile birleşince ayakları yere sağlam basan bir tip ortaya çıkabilir. Bu dekanatta doğanların diğer İkizler insanından en büyük farkı,

çok fazla konuşmamalarıdır. Onlar sadece gerekli konularda konuşurlar. İnsancıl bir yapıları vardır. Düşüncelerine karışılmasından ya da değiştirilmeye çalışılmasından

hiç hoşlanmazlar.

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler