ARKADAŞLIĞI

Yayın tarihi: 14.07.2006
ARKADAŞLIĞI
ARKADAŞLIĞI

 

İKİZLER BURCUNDA DOĞAN KİşİLER, RAHAT İLETİşİM KURABİLDİKLERİ İÇİN ETRAFLARINDA ÇOK FAZLA İNSAN VARDIR. AMA DERİN DOSTLUKLAR PEK ONLARA GÖRE DEĞİLDİR. İÇ DÜNYALARINI HERKESE AÇMAZLAR. DOSTLARINI TİTİZLİKLE SEÇERLER

 

Farklı Arkadaşlıklar....

 

Çeşitlilik, hayatlarına işlemiştir. Her kesimden mutlaka arkadaşları vardır. Ama bir yere kök salmak onlara göre değildir. Arkadaşları da hayatında akar gider, pek azı kalıcı olur. Özgür ruhlu insanlarla daha iyi anlaşırlar. Diğerlerini sıkıcı ve ayak bağı olarak görme eğilimleri vardır. Onlarla arkadaşlık etmek, gerçekten herkese göre değildir. Her türlü yeniliğin ilk takipçisidirler. Açılışlara, partilere, kokteyllere gitmeyi hiç ihmal etmezler.

 

Onlar arkadaşlıkların yüklediği birtakım sorumluluklardan hoşlanmazlar; eğlence, neşe ve zihinsel paylaşım yeterlidir. Söyledikleri ya da yaptıkları bir şeyden sorumlu tutulmak istemezler. Dün öyle düşünmüşlerdir, bugün böyle! Bu yüzden ondan hesap sorulması anlamsız gelir. Yakın arkadaşları, onların samimî olduklarını, fakat fikirlerinin çok hızlı değişebildiğini bildiklerinden, güvenilmez ya da tutarsız görünmezler. Çok farklı konulara ilgi duyduklarından, bunları paylaşabileceği insanlarla birlikte olmak hoşlarına gider. Ne kadar farklı insanlarla arkadaşlık ederlerse o kadar mutlu olurlar. Yaşamı hiç ciddiye almaz, alanlardan da hoşlanmazlar.

 

İkizler, tanımadığı insanlarla bile, hemen her yerde konuşur, hemen arkadaş

oluverirler. Çoğu zaman içleri sıkıntılıdır, çok konuşarak bunu örtmeye çalışırlar. Meraklarından dolayı herkesin iç yaşantısını fazla araştırırlar. Arkadaşları ise bundan hoşlanmayabilir. Değişen hobilerine ne kendileri ne de arkadaşları yetişebilir. Kendileri kadar hızlı arkadaşlar ancak onları tatmin edebilir. Çok sosyal oldukları için arkadaşlıklarını özelleştirecek kadar fazla zaman bulamazlar. Kısa zamanda,

dostlukları yüzeysel bir hâl alabilir. Her zaman konuşacakları bir konu

yaratabilirler, eğlenceyi ve entelektüel faaliyetleri ön plana alan İkizler, kendi rahatlarına arkadaşlarınınkinden fazla önem verebilirler. Sivri dilleriyle de onları hemen yargılayabilirler. Düşüncesiz hareketlerden kaçınır, bu yönlerini törpüleyebilirlerse arkadaşlıkları uzun süreli olacaktır.

 

İkizler insanı yaşlandıkça, arkadaşlığı daha değerli bulabilir. Hareketli Ateş grupları ile oldukça eğlenceli vakit geçirebilirler. Değişken yapılarından dolayı, kendileri de değişken olan Hava grubu ile arkadaşlıkları uzun süreli olur. Duygusal Su grupları onlara bağımlı olmaya başladığında ise çabuk sıkılırlar. Rutin buldukları Toprak gruplarıyla iş bazında ilişki sürdürmeyi doğru bulurlar.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler