ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 14.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

YÖNETİCİ MERKÜR’ÜN DOĞUM HARİTASİNDAKİ YERİ, OMUZ, KOL VE SİNİR SİSTEMİ ÜZERİNDE HASSAS NOKTALAR HAKKINDA BİLGİLER YANSITIR.

 

Sağlıklı Bir Bünye

 

Düşünsel faaliyetleri oldukça hızlıdır. Bu hız, İkizler insanının sinir sistemlerini çok hassas yapar. Ayrıca hızlı bir hayat sürdürdükleri, birdenbire hayatlarındaki her şeyi, üzerinde hiç düşünmeden değiştirebildikleri için, çok sık ve çabuk sinirleri bozulur. Hayatlarına çok işi sığdırmaya çalışan İkizler, dinlenmeye ve uyumaya fazla vakit ayıramazlar. Bu sebeplerden dolayı huzursuz ve sinirli olurlar. Akciğerleri hassastır. Soğuk algınlığı, bronşit, zatürree gibi hastalıklara kolay yakalanırlar. En büyük avantajları, sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Hem bu yüzden hem de sürekli hareket halinde olduklarından çoğu İkizler’in şişmanlık problemi olmaz. Hastalandıklarında huysuz olurlar. İkizler insanı,  doktorlarını eleştirir, söylediklerini yapmaz ve istirahat etmekten kaçınırlar.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Merkür gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (kuvvetli Merkür açıları, yükselen İkizler burcu, Güneş İkizler burcunda, 6.evde Merkür veya 6.evde İkizler burcu varsa) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak: D (veya gün ışığı), B1, B6, B12, B15. Kalsiyum, niasin, potasyum, magnezyum, fosfor, bira mayası. Mineraller vücuda kalsiyum alımını dengeler. Kalsiyumun vücut tarafından kullanılmasına fosfor, magnezyum ve C vitamini yardımcı olur. Örneğin kalsiyum almadan 30 dakika önce, 1 limon veya portakal suyu içmek de aynı işi görür. Bu, kalsiyumun vücut tarafından tutulmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca;

Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı, deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi

D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, süt ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.

Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Esmer pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Niasin içeren (bir çeşit B vitaminidir): Bira mayası, beyaz ve kırmızı et, balık, süt.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz, vücut için yararlı olacaktır.

 

 

DOĞUM HARİTANIZDA MERKÜR’ÜNÜZÜ KONTROL EDİN. ÖNERDİĞİMİZ BESİNLERİ DOKTORUNUZA DA DANIŞARAK KULLANDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM

SİZE SUNULABİLİR. MERKÜR AYNI ZAMANDA BAşAK’IN YÖNETİCİSİ OLDUĞU İÇİN İKİSİ DE AYNI ETKİYİ ALIRLAR.

 

Şifalı Bir Bitki

 

AYISARIMSAĞI (ALLIUM URSINUM)

 

Ayısarımsağı verimli topraklarda, nemli çayırlarda, gölgeli ve nemli dere kıyılarında, çalılıkların altında, yapraklı ormanlarda yetişir. Normal sarımsağa benzer. şifalı gücü, özellikle İkizler  insanına çok faydalıdır. Neşter biçiminde, cilalanmış gibi parlayan taze yeşil yaprakları, saydam bir beyaz tabaka ile örtülü, uzunca bir soğandan çıkar. Bitkiyi görmeden bile keskin kokusundan tanıyabilirsiniz. Nisan, mayıs aylarında yeşermeye başlar ve haziranda ancak çiçeklenir. Atardamar sertliği, yüksek tansiyon, gaz, kabızlık, akciğer ödemleri, doku yaşlanmasının yavaşlatılması ve kronik deri hastalığı tedavisinde, soluk alma düzensizlikleri çeken, ödemli akciğer rahatsızlıklarını sık yaşayan İkizler’e birebirdir. Bitki tendürü hazırlanıp günde 12 damla su ile karıştırılarak içilirse zihin açıklığına da yardımcı olur. Zihinsel faaliyetleri çok hızlı olan İkizler, bu karışım sayesinde daha huzurlu olabilirler. Küçük doğranmış yapraklar veya soğanlar bir şişenin içine doldurulur. Bitkiyi aşacak kadar iyi kalite konyak ilave edilerek, 14 gün Güneş’te veya sıcak bir yerde bekletilir. Böylece tendür hazır hale gelir. Ayrıca taze bitki yaprakları maydanoz gibi doğranıp, tereyağlı sıcak ekmeğin, çorbaların, sosların, salataların ve et yemeklerinin üstüne serpiştirilerek yenebilir.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler