Tedavi Yöntemi Olarak Akupunktur

Yayın tarihi: 26.07.2006

Tedavi yöntemi olarak akupunktur

 

Bütün dünyada daha az ilaçla tedavi, hatta hiç ilaçsız tedavi arayışları sürmektedir. Artık, ilaçla tedavinin de önemli bir kısmını doğal ilaçlar oluşturmaktadır.

 

Uygar toplumlarda hekimler hastalarına uyguladıkları tedavi hakkında özenli davranmak zorundadırlar, şayet herhangi bir şekilde özen göstermede aksaklık olursa bu seferde adalet önünde hesap verme zorunluluğu ortaya çıkar. Hastalıkların tedavisinde gösterilen özen ve titizlik hekimleri daha az yan etkili, daha pratik, daha ekonomik tedavi arayışına itmektedir. Bu arayışlar o ülkelerde tıbbın da gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

 

Alternatif tedaviler araştırılmakta ve geliştirilmektedir. Akupunktur hem yan etkisiz, hem pratik hem de ekonomiktir. Hemen hemen tüm hastalıklar erken safhalarda (yarım felçler, mide ülserleri, kulak çınlamaları) tedavi edilebilirler.

Yine ruh ve beden ilişkisinin bozulmasına bağlı olarak gelişen birçok hastalık (cilt hastalıkları, sedef, migren gibi) akupunkturla tedavi edilir. Müzmin ve ilerleyici hastalıklar da (kireçlenmeler ve romatizma gibi) akupunkturla çok etkili bir şekilde tedavi edilir.

 

Tedavi Yöntemi Olarak Akupunktur » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler