Şişmanlık Tedavisinde Akupunktur

Yayın tarihi: 26.07.2006

Şişmanlık tedavisinde akupunktur

 

 

Çağımızın en önemli problemlerinden olan şişmanlık, etkin, kalıcı, yan etkisiz ve sebebe yönelik olarak akupunktur ile tedavi edilebilmektedir. Kilo problemi olanlar akupunktur sayesinde; çok acıkmadan, tansiyon oynamalarına uğramadan, sinir sistemleri bozulmadan, ciltleri sarkmadan, kırışmadan, bozulmadan, saçları dökülmeden, uykuları kaçmadan, ruhsal durumları yaralanmadan güle oynaya zayıflamaktadırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzun yıllardan beri insanlar kalori hesapları yaparak kilolarını ayarlamaya çalıştılar. Birçok kalori listesi ortaya çıktı, hangisinin ne kadar gerçeğe yakın olduğu tartışıldı. Tüm bunlara rağmen insanlar kilolarını ayarlayamadılar.

Herhangi bir gıda maddesinde ne kadar kalori bulunduğu hiç önemli değildir, önemli olan vücudun o gıda maddesine karşı takınacağı tavırdır.

Vücut bu maddeyi alıp, işleyip yakacak mıdır? Bu maddeyi işleyip sonra biriktirecek midir? Bu maddeyi hiç işlemeyip transit olarak vücuttan geçirip dışarı mı atacaktır? Bu maddeyi işledikten önce veya sonra ona karşı bir reaksiyon mu (alerji) gösterecektir? Bu maddeyi alınca erken veya geç bir zaman dilimi içinde o madde tarafından zehirlenecek midir? 

Bazı maddeler vardır kiminin çok hoşuna gider kimini ise rahatsız eder (acı biber, bakla...). Bazı etler birçok insan için lezzetli, yararlı ve hatta şifalıdır, aynı et başka kişileri hasta eder (keçi eti) .

Birçok insan her gün 5-6 kez yemek yer incedir, onun yarısını yiyenler aşırı kilolu hallere düşerler. Kimileri çoğunlukla karbonhidratla beslenir; kiloları gayet normaldir, bazıları ise bir parça böreğe hasrettirler kilo korkusu yüzünden.

Peki gıdaların içindeki zararlı yada faydalı olan şeyler aynı da, neden farklı sonuçlarla karşılaşılıyor? Bir parça pastada hep aynı kalori var da neden başkalarına bir şey yapmıyor da, sizi şişmanlatıyor? Neden kimileri bir ömür bakla favası ile besleniyorlar bir şey olmuyor da bazıları bir kere yediklerinde damarlarında kan eriyor? Buna benzer binlerce örnek vardır.

Gelişmekte olan tıp yıllardır yaptığı yanlışın nihayet farkına vardı.

Kalori lafını ettiği için insanlıktan özür diliyor. Fakat ne yapsın tıp da o sırada ancak o aşamada idi! Mazotla çalışan bir otomobile daha hızlı gider diye benzin koyarsak çalışır mı?

Gaz sobasına zeytin odunu atsak olur mu?

İşte insan organizması da kişiden kişiye farklılıklar gösterdiğine göre; dikkate alınması gereken hangi cihaza ne cins bir yakıt konacağını ve ne kadar sürede bir yakıt verilişini tekrarlayacağı.

 

Mazot yakana mazot, çalı çırpı yakana çalı...

İnsan yapısının ilk çağlardan beri sınıflandırması yapılmaya çalışılmıştır, fakat ne yazık ki bazıları bunu bir kenara koyarak toplumları kalori masalı ile hasta etmiştir. İnsan tiplerine uygun olarak verilen yiyecekler o kişinin bünyesi tarafından beğenilir ve o kişinin vücudu o gıdayı yakar, biriktirmez. Böylelikle de şişmanlamaz. Geleneksel Tıp teknikleri bu konuları yüzyıllar önce çözmüştür, fakat Modern Tıp bu görüşe ancak zorlama ile akıl erdirebildi. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde hastaneye yatacak kadar şişman insan sayısı altmış milyonu bulunca...

Her vücudun bir çalışma sistemi vardır ona uygun gıdayı vermediğiniz takdirde onun bozulmasına ve giderek aşırı yağ biriktirmesine engel olamazsınız.

Yemek yemek bir zevktir.

Yemek yemek bir kültürdür.

Yemek yemek bir sanattır.

Yemek yemek sosyal bir olaydır.

 

Daha doğrusu yemek yemek bir keyiftir ve herkesin de bu keyfe hakkı vardır.

Yanlış yakıt koyarsanız içinize motorunuz onu yakamaz ve bozulur. Şişmanlarsınız ve hasta olursunuz. Fakat doğru gıdalarla hazırlanacak mönülerle her şeyi yer ve hayatın keyfini siz de çıkarırsınız. Kalori hesabı yok artık, kalori öldü başınız sağ olsun...

 

Son yıllarda şişmanlığın salgın bir hastalık halini almasına günlük yaşamdaki giderek artan hareketsizlik, çevre kirlenmesi, yanlış kullanılan ilaçlar ve en önemlisi gıdaları saklamak için içlerine konan katkı maddeleri sebep olmuştur.

Her ay zayıflattığı iddia edilen ilaçlar ortaya çıkmakta fakat bunların yan etkileri altı ay gibi kısa sürede ortaya çıkarak sağlığını düzeltmek için zayıflamaya kalkışanlara daha ciddi sağlık problemleri getirmektedir.

 

Gelişmiş ülkelerde bu çeşit ilaçların kontrolü sıkı bir şekilde denetlenirken gelişmemiş ülkelerdeki denetim zayıflığı fırsatçı firmalara cennet bahçeleri açmaktadır. Çoğu ilaç halkının sağlığı ile çağdaş çizgilerde ilgilenen ülkelerde satış izni alamazken, birçok ülkede hem de başta üniversitelerce olmak üzere önerilmektedir. Bu tip olaylar tabii ki sağlık bakanlığının uyanıp ilacı yasaklanmasıyla sonuçlanmaktadır. Ama o zamana kadar üretici firma köşeyi dönmüş olup kendine başka bir saf ülke aramaktadır.

 

Oysa sağlıklı zayıflamanın yöntemi vardır. O da akupunkturdur. Akupunktur binlerce yıllık deneyimler sonucunda bugünkü ileri ve saf haline ulaşmıştır. Modern tetkikler akupunkturun mucizelerini daha iyi anlamamıza yardım etmektedir. Her geçen gün akupunkturun yeni bir mucizesi saptanmaktadır. Akupunktur vücudun istediği tedavinin yapıldığı bir teknik olduğu için zararsızdır. Vücudun zayıflamasını hızlandırmakta kişiler acıkmadan ve rahatsızlanmadan kolayca fazla yağlarından kurtulmaktadır. Kulakta saptanan noktalara konan gümüş iğneler kulakta bir hafta süre ile kalmakta verilen yağsız diyetlerle kişi haftada 2-4 kilo arasında zayıflamaktadır.

 

Bu tedavi sırasında kişide bulunan vücut ağrıları azalmakta, migren krizleri seyrekleşmede, yüksek tansiyon normale inmekte, uyku düzeni yerine gelmekte, kadınların bozuk olan

ay halleri normal ritmine dönmektedir.

Ülseri ve mide şikayetleri olanların sıkıntıları geçtiği gibi kan yağları ve karaciğer yağlanmaları da giderilmektedir.

Kullanılan gümüş iğneler yatıştırıcı bir etki yaptığından akupunkturla zayıflayanlarda diğer metodlara göre rejim yapmaya çalışanların aksine sinirlilik halleri olmamaktadır. Yeni saptanan kulaktaki zayıflatıcı nokta gümüş iğnelerle mucizeler yaratmaktadır.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler